Jump to content

Poziv na zastaru


irena001

Preporučene objave

Dakle- dug koji se vuce jos od 2002-2003. Ostao mi racun od par sto kn u VIPu. Odselila se sa adrese na koji su mi stizali racuni, a bivsi gazda mi nije dostavio poštu.

Nakon par godina dođe mi na roditeljsku adresu već prodan dug odv. uredu. Sa današnjim danom digli mi zatezne kamate na 11.000 kn

image.thumb.png.33b071b5f14abd2876c607bb7e7a1eca.png

Dali imam nakon toliko godina pravo se pozvati na zastaru, te (kako s mužem i djecom) se u 6. mjesecu selim u DE- što se dešava s tim ako se trajno odjavim iz HR?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , irena001 je napisao:

Dakle- dug koji se vuce jos od 2002-2003. Ostao mi racun od par sto kn u VIPu. Odselila se sa adrese na koji su mi stizali racuni, a bivsi gazda mi nije dostavio poštu.

Nakon par godina dođe mi na roditeljsku adresu već prodan dug odv. uredu. Sa današnjim danom digli mi zatezne kamate na 11.000 kn

image.thumb.png.33b071b5f14abd2876c607bb7e7a1eca.png

Dali imam nakon toliko godina pravo se pozvati na zastaru, te (kako s mužem i djecom) se u 6. mjesecu selim u DE- što se dešava s tim ako se trajno odjavim iz HR?

obavjest od fine nije obavjest o prodaji duga. u obavjesti imaš broj ovršne isprave( OVR....) pa od nadležnog suda (u mjestu svog prebivališta) traži ukidanje klauzule pravomoćnosti.

ili sudu dostavi prijedlog za ukidanje ovrhe.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

na zastaru se pozivaš u javnobilježničkiom ilik sudskom postupku.

tu nešto nije u redu. od par stotina kuna dug narastao na 11.000,00 kn ?  da se ne radi o nekoliko tisuća kuna? 

napuštanjem države dug mogu naplatiti i u drugim državama eu (ako je odluka suda).  ako je odluka javnog bilježnika ( OVR... je) tada je dug nenaplativ.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija