Jump to content

Ostvarenje prava na status bivšeg ratnog zarobljenika


Brokenwave

Preporučene objave

Poštovani;

hrvatski sam državljanin koji već 20 godina živi u Hrvatskoj. Tijekom rata u BiH bio sam u ratnom zarobljeništvu srpskog agresora kao pripadnik bosanske vojske. Zanima me da li mogu i na koji način u Hrvatskoj ostvariti stazus repatriranog (oslobođenog) ratnog zarobljenika, na koji način i koja prava time mogu steći?

Od dokumentacije posjedujem izjavu iz Crvenog križa BiH o zerobljeništvu i razmjeni.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Brokenwave je napisao:

Poštovani;

hrvatski sam državljanin koji već 20 godina živi u Hrvatskoj. Tijekom rata u BiH bio sam u ratnom zarobljeništvu srpskog agresora kao pripadnik bosanske vojske. Zanima me da li mogu i na koji način u Hrvatskoj ostvariti stazus repatriranog (oslobođenog) ratnog zarobljenika, na koji način i koja prava time mogu steći?

Od dokumentacije posjedujem izjavu iz Crvenog križa BiH o zerobljeništvu i razmjeni.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Znači bio si pripadnik Armije BiH.vjerovatno svoja prava ostvaruješ u Sarajevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , buda2 je napisao:

Ako prođe prođe. APP. ???

Obzirom da hrvatski državljani koji su i državljani BiH mogu iz BiH prebaciti dosadašnji radni staž, moja pretpostavka je bila da se to može učiniti i sa vojnim stažom koji je benificiran te statusom bivšeg ratnog zarobljenika. Ono što mi je rečeno jest da se vrijeme provedeno u ratu obračunava kao beneficirani radni staž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Brokenwave je napisao:

Obzirom da hrvatski državljani koji su i državljani BiH mogu iz BiH prebaciti dosadašnji radni staž, moja pretpostavka je bila da se to može učiniti i sa vojnim stažom koji je benificiran te statusom bivšeg ratnog zarobljenika. Ono što mi je rečeno jest da se vrijeme provedeno u ratu obračunava kao beneficirani radni staž.

Jedno je radni staž.ovdje je riječ o zakonu - zakon o pravima hrvatskih branitelja.što Ti očito nisi bez obzira što imaš hrvatsku putovnicu i živiš u Hrvatskoj.bio si pripadnik armije BiH i borio se u matičnoj zemlji.tamo si ostvario neka prava kao BiH borac, a ovdje nemožeš ostvariti ništa jer nisi bio pripadnik ZNG a poslije HV.nisam baš siguran da će ti hrvatski HZMO priznati staž u duplom trajanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Brokenwave je napisao:

Obzirom da hrvatski državljani koji su i državljani BiH mogu iz BiH prebaciti dosadašnji radni staž, moja pretpostavka je bila da se to može učiniti i sa vojnim stažom koji je benificiran te statusom bivšeg ratnog zarobljenika. Ono što mi je rečeno jest da se vrijeme provedeno u ratu obračunava kao beneficirani radni staž.

da ali kao pripadnik Hrvatske vojske ili policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija