Jump to content

Liječnički pregled za vozačku dozvolu


antispin

Preporučene objave

Želim polagati vozački ispit B kategorije.Da li če mi stvarati problem kod liječničkog pregleda potvrda od mojeg liječnika opće prakse gdje se vide dijagnoze od psihologa Z72.2 i F17.1  (uhvačen sam sa marihuanom,odradio suca za prekršaje ,odlazak u savjetovalište za mlade i psihologa ,sve poslije u redu).Može li mi ta potvrda stvarati probleme ? Hvala. 

uređeno: od antispin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za dobiti vozačku nećeš mati problema. Ponekada, u određenim slučajevima unose se neke šifre kao napomena u policijskim evidencijama, i to u slučajevima kada postoje ograničenja za upravljanje. Da li će ti ove šifre ući kao napomena, ne znam, ali slobodno na šalteru kad ti se uruči vozačka dozvola upitaj, dobro je da to znaš. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Novi sam na forumu ,pa pozdrav svima....naslov teme mi odgovara ,pa ću ovdje postaviti pitanje ,nadam se da nije problem...

od kolege mi je kćer (23godine) dobila vozačku i sad ima malo nejasnoća oko toga,pa valjda će mi netko znati odgovoriti...

1.u petom mjesecu 2018 pravila liječnički za polaganje 

zbog neke kronične bolesti (koja je pod kontrolom) dobila je uvjerenje o sposobnosti na 1 godinu.

2.ona je položila i odnijela to uvjerenje u mup i napravila dozvolu u 10mje.2018.

očekivali su da će biti na toj vozačkoj to ograničenje navedeno ,međutim na vozačkoj su sljedeći podaci...

-vozačka vrijedi do 2028...znači 10 godina

na drugoj strani pod točkom 12,nema ograničenja zbog bolesti,odnosno ima samo oznaka 100 (do 2020)...koliko znam 100 je mlada osoba,a 2020 je godina kad puni 24 godine...

znači, unatoč uvjerenju gdje piše na 1 godinu,izdana je vozačka na 10 godina

da li je to neka greška ili će ona dobiti poziv za liječnički ili sama treba to odnijeti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam kako će se nadležna PU/PP postaviti prema ovom slučaju, pitanje oko vozačke i liječničkog pregleda dovodi u pitanje tko će snositi troškove ove pogreške.

vozačka dozvola sa biljezima košta 166 kuna, a liječnički pregled najmanje 400 kuna.

S obzirom da Vaša kćer ima važeće uvjerenje do 5. mjeseca ove godine, ako biste išli upozoriti ih na grešku, oni bi joj eventualno izdali novu vozačku dozvolu koja bi vrijedila do 5. mjeseca, i još bi sigurno i tražili da se plate troškovi.

Da sam na Vašem mjestu, strpio bi se do 5. mjeseca i onda neka kćer odradi liječnički, možda će dobiti uvjerenje na neki dulji rok.

Zatim nakon odrađenog liječničkog se može na MUP, upozoriti ih što se desilo, pa nakon toga zatražite novu vozačku i naravno sve platite, jer biste u svakom slučaju nakon isteka 1 godine liječničkog morali platiti novo uvjerenje i novu vozačku dozvolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija