Jump to content

Mirovina


SlavkoMelita

Preporučene objave

Poštovani,

Imam 25 godina 09 mjeseci i 20 dana mirovinskog staža na poslovima razminiranja(cijeli radni staž mi je na poslovima razminiranja). Tražio sam probni izručun mirovine od mirovinskog te mi se staž računa kao 40 god.staža za izručun mirovine(članak 9.zakona po posebnim pravima djelatnih vojnih osoba,policiskih službenika..) No na pravom rješenju koje sam dobio računaju mi staž 25god.9mj.20dana s tim da su sve ostale članke uzeli u obzir samo čl.9 nisu.Od 1998god.sam bio u razminiranju.

 

Molim za pomoć

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, SlavkoMelita je napisao:

Kako je moguće da bude tolika razlika u god.staža? Kad sam zatražio probni izručun pitao sad dali može biti velika razlika između probnog izračuna i pravog rješenja rekli su mi u mirovinskom da ne može,a na kraju riješenje šok u odnosu na probni izr.

Poštovani,

Nisam upoznat temeljem kojeg zakona Vi ostvarujete pravo na mirovinu pa onda mi ništa ne znači Vaše pozivanje na članak 9.

Možda se radi o Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS ako nije navedite koji je.

Izračun mirovina po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS moguć je pomoću tablica objavljenih u temi - usporedni izračun mirovina.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prof je napisao:

Poštovani,

Nisam upoznat temeljem kojeg zakona Vi ostvarujete pravo na mirovinu pa onda mi ništa ne znači Vaše pozivanje na članak 9.

Možda se radi o Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS ako nije navedite koji je.

Izračun mirovina po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS moguć je pomoću tablica objavljenih u temi - usporedni izračun mirovina.

Lp

http://www.propisi.hr/print.php?id=8788

A u njemu se poziva na " Zakon o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba,policiskih službenika i ovlaštenih osoba ".

Po meni mislim da ti je dobro obracunato, ako striktno citam clanak 9.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , SlavkoMelita je napisao:

U ovom privitku o zakonu zaposlenika raziminiranja u čl.3 gdje su navedeni čl.7,8,9,9a,10 i 12 isti ti članci stoje u rješenju moje mirovine i sve su ih obradili uredno samo ovaj 9.mi nisu uzeli u obzir. Kako to baš njega da ne uzimaju za izračun?!

Poštovani SlavkoMelita, malicovjek i svi drugi nevjerni Tome,

Kao što i priliči u mojim godinama, malo sam prilegao i kad sam se probudio podsjetio sam se da ja Više mislim dok spavam nego neki budni.

SlavkoMelita, Vi ne vjerujete ono što se radi na Legalisu, pa za "prvo mišljenje" idete u HZMO, nadri stručnjaka za mirovinska pitanja i izračun mirovina koji su Vam uredno naplatili 70 kn a nisu Vam dali odgovor nego tek probudili pitanja i prinudili da pomoć u svezi prava i izračuna mirovina potražite na legendarnom Legalisu.

Iskoristite tablice u privitku, ponuđene podatke u bijelim poljima zamijenite svojima i dobili ste izračun svih mirovina po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS na koja imate u nekom trenutku, nadnevaku umirovljenja koji ste izabrali, pod određenim uvjetima za svaku od mirovina.

E sad poštovani malicovjek, neki dan ste me ukorili da nema smisla upisivati 5,10 ili 15.g. za probni izračun mirovina na tablicama u privitku, tako ne rade u HZMO ili tako nešto slično.

Poštovani Slavko, Vašem efektivnom radnom stažu pridodajte i beneficirani dio (možda dodati čak 17.g.), onaj o kome ništa nemaju pojma u HZMO pa Vas je spasio Legalis.

Lijep pozdrav

 

Usporedni izračun svih mirovina za DVO i PS-06.02.2018.g.xls

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, prof je napisao:

Poštovani SlavkoMelita, malicovjek i svi drugi nevjerni Tome,

E sad poštovani malicovjek, neki dan ste me ukorili da nema smisla upisivati 5,10 ili 15.g. za probni izračun mirovina na tablicama u privitku, tako ne rade u HZMO ili tako nešto slično.
 

 

 

Evo sad sam i nevjerni Toma, postovani prof nema problema prihvacam tvoj pong (neki dan je bio moj ping) ali dobronamjerno, u onom slucaju dodavanje godina staza bas i nije odgovaralo i stvarno bi bila teska simulacija, u ovom slucaju mozda odgovara.

Sve OK, lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, malicovjek je napisao:

Evo sad sam i nevjerni Toma, postovani prof nema problema prihvacam tvoj pong (neki dan je bio moj ping) ali dobronamjerno, u onom slucaju dodavanje godina staza bas i nije odgovaralo i stvarno bi bila teska simulacija, u ovom slucaju mozda odgovara.

Sve OK, lijepi pozdrav.

Dragi malicovjek,

Uvijek odgovara onome koji zna što će time dobiti a ovi u HZMO i dalje nemaju pojma za stručnjake kao što ste i Vi, sa Legalisa.

Lp 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija