Jump to content

E radna knjižica


Dina0209

Preporučene objave

Pozdrav, naime imam završenu Vas a ugovor mi je na sss i po sistematizaciji je moje radno mjesto sss, napravljena je nova sistematizacija u kojoj mi se opet nudi radno mjesto sss i tu je doslo do razmjerice izmedju mene i poslodavca, da bi danas u e knjizici primjetila da sam ja bez mog znanja pod rubrikom potrebna stručna sprema upisano vas da li je time poslodavac u prekršaju ? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne radi se sistematizacija po ljudima vec prema potrebama za obavljanje odredjenih poslova za koji je potrebna odredjena strucna sprema, ako je trazen SSS a vi ste pristali raditi kao SSS i kao SSS ste placeni,to je vasa stvar, podaci u e-radnoj knjizicai nemaju nikakve veze sa vasim poslodavcem.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani, 

iispričavam se ako je već postavljeno slično pitanje no ja ga ne mogu pronaći. Naime na današnji dan sam zaposlen pune 23 godine i 4 mjeseca kod istog poslodavca na neodređeno i na puno radno vrijeme, dakle na 8 satno radno vrijeme. Na elektroničkom zapisu e-radne knjižice mi u stupcu "Radno vrijeme (broj sati dnevno)" od početka do 01.03.2013. piše 7,0 sati dnevno. To sam primjetio 2013. godine kada sam dobio prvu potvrdu i odmah sam na to upozorio službenicu u HZMO-u no rekla mi je da to nije bitno. Pitao sam i u svojoj firmi pa su mi također rekli da nije bitno. Nedavno sam ponovno pitao u firmi i rečeno mi je da su kontaktirali HZMO te da su im odgovorili da se to ne može i ne znaju kako ispraviti!! Nevjerojatno mi je da se u današnje vrijeme to ne može ispraviti pa Vas molim da mi objasnite na koji način bih to mogao ispraviti. Trebam li od svoje firme zatražiti nekakvu potvrdu te u HZMO-u ispuniti nekakav obrazac za ispravkom podataka?

Unaprijed se zahvaljujem. Lijepi pozdrav!

20190522_083134 (1).jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Bertone je napisao:

Poštovani, 

iispričavam se ako je već postavljeno slično pitanje no ja ga ne mogu pronaći. Naime na današnji dan sam zaposlen pune 23 godine i 4 mjeseca kod istog poslodavca na neodređeno i na puno radno vrijeme, dakle na 8 satno radno vrijeme. Na elektroničkom zapisu e-radne knjižice mi u stupcu "Radno vrijeme (broj sati dnevno)" od početka do 01.03.2013. piše 7,0 sati dnevno. To sam primjetio 2013. godine kada sam dobio prvu potvrdu i odmah sam na to upozorio službenicu u HZMO-u no rekla mi je da to nije bitno. Pitao sam i u svojoj firmi pa su mi također rekli da nije bitno. Nedavno sam ponovno pitao u firmi i rečeno mi je da su kontaktirali HZMO te da su im odgovorili da se to ne može i ne znaju kako ispraviti!! Nevjerojatno mi je da se u današnje vrijeme to ne može ispraviti pa Vas molim da mi objasnite na koji način bih to mogao ispraviti. Trebam li od svoje firme zatražiti nekakvu potvrdu te u HZMO-u ispuniti nekakav obrazac za ispravkom podataka?

Unaprijed se zahvaljujem. Lijepi pozdrav!

20190522_083134 (1).jpg

Neke djelatnosti kao recimo školstvo su ranije imale kao puno radno vrijeme službeno navedeno 7 sati dnevno a ne 8, te se računalo kao puno RV. Radi li se o tome kod Vas? Piše li Vam u zadnjoj kućici (trajanje staža) kod odnosa od 22.01.1996. - 30.06.2002.. išta? Ako se radi o nepunom odnosno pogrešci bilo bi prazno.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , gala385 je napisao:

Neke djelatnosti kao recimo školstvo...

Poštovani, zahvaljujem na odgovoru. Ne radim u školstvu već u energetskom sektoru. Nekim kolegama od samih početaka piše 8,0 sati, nekima je prije pisalo 7,0, a kasnije 8,0. U zadnjoj kućici piše 6 godina, 5mj i 9 dana. U ostalim kućicama te rubrike u fizičkoj radnoj knjižici također piše trajanje staža ali u e-radnoj knjižici to nisu prepisali. Čak su spojili dva perioda (na fotografiji 01.07.2002. - 28.02.2013), a bio je prekid odnosno potpisivanje novog ugovora u 2005. godini što je i zabilježeno u fizičkoj radnoj knjižici. Hvala i Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Bertone je napisao:

 

Po mom programu "REGZAP", od 22.01.1996. - 30.06.2002. izračun staža za 8 sati dnevno iznosi 060509 što znači da sustav računa kao da imate puno RV.

Da se radi o 7 sati dnevno imali biste 050720. Mislim da nemate brige, posebice jer su Vam na HZMO rekli da nema potrebe za izmjenama, isto su i meni napomenuli kad su mi djelatnice išle u mirovinu.

Možete postaviti upit u glavnu direkciju da budete sigurni ali mislim da se radi o tome da se do neke godine puno radno vrijeme upisivalo kao 7 sati dnevno.... http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?ID=30

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija