Jump to content

Usluge dimnjačara


creasy

Preporučene objave

Dali se mogu otkazati usluge dimnjačara? Nisam se nikada niti prijavio za usluge dimnjačara niti sam dobio/potpisao nikakav ugovor.

Imamo kondenzacijski plinski bojler za koji mi je instalater rekao da se dimnjak ne čisti... 

Prije par dana sam dobio račun od lokalne dimnjačarske firme za 1 mjesec. 

Stanujem u Vinkovcima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , creasy je napisao:

Dali se mogu otkazati usluge dimnjačara? Nisam se nikada niti prijavio za usluge dimnjačara niti sam dobio/potpisao nikakav ugovor.

Imamo kondenzacijski plinski bojler za koji mi je instalater rekao da se dimnjak ne čisti... 

Prije par dana sam dobio račun od lokalne dimnjačarske firme za 1 mjesec. 

Ako je bojler spojen na dimnjak, dimnjak se koristi.

Vjerojatno bi bilo drugačije da je bojler spojen fasadno. 

 

Oko tih pravilnika ima puno nejasnoća. Ja čvrsto zastupam stav da vam nitko ne može naplatiti uslugu koju nije obavio. Dakle, ako bojler nije čišćen, mogao bi se eventualno naplatiti pregled. 

Ako vam se ne sviđaju propisi koje donese lokalna uprava, imate izbore pa ih smijenite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Danas drugu godinu dolazi dimnjačar. Bojler je plinski fasadni, redovno servisiran.Zadržao se 5 min , pustio na kratko toplu vodu, nešto mjerio kao da plin ne curi. Rekao je da je to zakonom obavezno i naplatio za tih 5 min 90 kn kao i prošle godine. 

Stanujem u kući u nizu i vidjela sam da mu večina nije otvorila vrata

Kojim zakonom je to regulirano jer meni kod svakog servisa bojlera izmjere dali plin negdje pušta.

Dali je to stvarno obavezno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem članka 3. i 11. Zakona o komunalnom gospodarstvu, Gradsko vijeće pojedinog grada, donosi odluku o obavljanju dimnjačarskih poslova, a kojom uređuje način obavljanja dimnjačarskih poslova, uvjete za dobivanje koncesije i slično. Potom koncesionar obavlja dimnjačarske poslove na temelju godišnjeg plana pregleda i čišćenja dimnjaka, a redoviti pregledi u svrhu održavanja dimnjaka provode se najmanje jedanput godišnje. Naravno, pri tome ste Vi kao korisnik usluge dužni koncesionaru omogućiti pregled i čišćenje dimnjaka. Ukoliko odbijete koristiti se uslugama ovlaštenog dimnjačara, slijedi novčana kazna u iznosu od 1.000,00 do 5.000,00 kuna.

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Temeljem članka 3. i 11. Zakona o komunalnom gospodarstvu, Gradsko vijeće pojedinog grada, donosi odluku o obavljanju dimnjačarskih poslova, a kojom uređuje način obavljanja dimnjačarskih poslova, uvjete za dobivanje koncesije i slično. Potom koncesionar obavlja dimnjačarske poslove na temelju godišnjeg plana pregleda i čišćenja dimnjaka, a redoviti pregledi u svrhu održavanja dimnjaka provode se najmanje jedanput godišnje. Naravno, pri tome ste Vi kao korisnik usluge dužni koncesionaru omogućiti pregled i čišćenje dimnjaka. Ukoliko odbijete koristiti se uslugama ovlaštenog dimnjačara, slijedi novčana kazna u iznosu od 1.000,00 do 5.000,00 kuna.

Poštujem ja sve propise RH .Zbunjuje me to što ovdje ne postoji dimnjak več se radi o fasadnom bojleru iz kojeg viri cijev na fasadu  Znači nema pregleda i čiščenja dimnjaka jer on ne postoji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Sukladno mišljenju MUP-a RH, a vezano uz ispitivanje plinskih trošila vrste C kada plinsko trošilo nije spojeno na dimnjak, a radi se o tzv. fasadnim bojlerima (dobava zraka za izgaranje i odvod dimnih plinova provodi se direktno kroz vanjski zid (strop) sa otvorenog prostora pomoću posebnog cjevovoda koji je sastavni dio plinskog trošila i razlikuje se ovisno o tipu samog trošila, a trošilo za rad ne koristi zrak iz prostorije u kojoj se nalazi), tražene dokaze o ispravnosti izdaje ovlašteni serviser.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija