Jump to content

RTV pristojba


Mani40

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet. Nisam pravnik i ispala sam prilično naivna i neupućena u prava i obveze.. naime kontrolor HRT- a nam je pokucao na vrata, muž je potvrdio postojanje tv- a, sa današnjim danom je napravio prijavu i zatražio plaćanje posljednjih 6mj pretplate ( jer smo mu rekli da smo se tad uselili u stan) a prijava je na osobnoj od 2014 na toj adresi. Odbili smo plaćanje tih 6mj. Moram li ih platiti, jer tvrdi da nas mogu tužiti za sve mj od 2014? Šta nam je činiti? Po kojem zakonu nas mogu teretiti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mani40 je napisao:

Poštovani, molim savjet. Nisam pravnik i ispala sam prilično naivna i neupućena u prava i obveze.. naime kontrolor HRT- a nam je pokucao na vrata, muž je potvrdio postojanje tv- a, sa današnjim danom je napravio prijavu i zatražio plaćanje posljednjih 6mj pretplate ( jer smo mu rekli da smo se tad uselili u stan) a prijava je na osobnoj od 2014 na toj adresi. Odbili smo plaćanje tih 6mj. Moram li ih platiti, jer tvrdi da nas mogu tužiti za sve mj od 2014? Šta nam je činiti? Po kojem zakonu nas mogu teretiti? Hvala

APP (ako prođe prođe). na sudu mora dokazati od kad posjdujete  tv. to nemože.

RTV pristojbu plaćate od dana prijave. 

dali vam je dao primjerak prijave. čuvajte ga(trajno ili dok ne odjavite pristojbu). 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu. Da tako sam i mislila app. Dao mi je ceduljicu sa dna prijave(pa pretpostavljam da je to to) sa svojim kontaktom na poledini jer u razumnom roku bi trebala tih 480 kn platiti da mi ne ide dodatna kazna! 

Uglavnom nazvat ću ga da ne očekuje tih 480 i da bude sretan što je uopće dobio novog korisnika (cca 2 iduća mjeseca...)... dok ne bude odjava...

uređeno: od Mani40
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas možete li mi reći po kojem zakonu i na osnovu čega mogu tražiti plaćanje do 1 godine unazad?

Kako mogu utvrditi - dokazati postojanje televizora i njegovo korištenje u kućanstvu, ako tvrdim da smo se u stan (nakon dugotrajne renovacije)? uselili prije 6mj, a tv npr počeli koristiti u zadnjim mj dana?

 

Hoću reći sve je moja tvrdnja, a pitanje je na koji način oni mogu dokazati svoje uvjete po kojima traže plaćanje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledaj odluku. Čl. 4.6 i 4.8 se odnose na tu situaciju. Da nije mogao utvrditi datum, počeli bi plaćati s tim mjesecom kada je vršena kontrola (4.8), a s obzirom da je suprug dao neki datum kada ste se uselili (počeli koristiti TV), uzeli su taj datum kao relevantan i počeli naplatu od tog mjeseca (4.6). Bit je u tome što je i kako suprug izgovorio dok je pričao s inkasatorom.

Godina dana se odnosi na zastaru takvih računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sad sam pročitala odluku u kojoj stoji čl.4.6 (kontrolor nije tražio dokaz o datumu nabave Prijamnika) i 4.8 U slučaju da ovlaštena osoba neposrednim uvidom utvrdi da Prijamnik nije prijavljen ili da je neosnovano odjavljen, odnosno, da se koristi odjavljeni Prijamnik, izvršiti će prijavu Prijamnika HRT-u, u kojem slučaju će se dan obavljene takve kontrole Prijamnika smatrati danom nabave Prijamnika, osim ako ovlaštena osoba na način iz stavka 4.6 ovog članka ne utvrdi točan datum nabave Prijamnika.

A u svom izlaganju (da ne kažem sklupljanju informacija) on je pitao kad smo se uselili (i to je tih 6mj za koje očekuje 480,0kn) ne kad smo tv kupili, tako da datum prijave ostaje od 06.02.2018.

 

Neka me ne shvate krivo svi koji budu čitali i tražili savjet, nisam protiv plaćanja ali uz sva mjesečna plaćanja (mobitela 2 u kućanstvu ugovor sa vip, b net pružatelj usluge tv) još i oni u toj priči nemaju mi smisla...jer sigurno postoje regulirani međusobni odnosi ili bi među njima trebali biti...

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakva je praksa s njihove strane ukoliko odbijem platiti tih 6mj (480,0kn) ?

Hoće li mi poslati kaznu na taj iznos? Hoće li automatski angažirati odvjetnika?

Da li to znači da hrt (ukoliko odbijem platiti ovih 480kn) može tražiti dokaz od kad je počela naplata providerima i taj datum uzeti kao relevantan ili nemaju pravo tražiti takve podatke ni oni ni sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija