Jump to content

Zabilježba na neuknjiženi stan


Ivek1974

Preporučene objave

Poštovanje,

 

2002. kupio sam stan od tvrtke koja ga je prodavala, potpisao ugovor i platio porez na nekretninine i u medjuvremenu i otplatio.

S obziorm da sam imao neugodna iskustvu u trenutku kupnje oko knjiiženja, odnosno zatjeva za dodatni plaćanjem za obradu zahtjeva ....odgodio sam upis jer je banka već unijela zabilježbu pa sam bio u uvjerenju da je moj stan siguran. I nažalost nisam kasnije kretao na upis vlasništva.  Prije par dana s obzirom da razmišljam u kupnji novog i prodaje ovog stana otišao sam odvjetniku da rješimo uknjižbu kad sam shavtio da je izvršena zabilježba o dugu prijašnjeg vlasnika prema RH u 2012.

Jasno mi je danas da je upis u zemljišne knjige dokaz vlasništva, ali ja imam potpuni niz ugovora o prodaji i stan je prodan meni  2002. i u njemu živim s obiteji.

Kako nas nitko nikad nije obavijestio o bilo kakvom potupku nikad nisam niti moga reagirati, na vlasničko listu je zabilježen kredit banke od 2002. koji sam ja podigao za kupnju stana ne trvrtka koju se tereti.

Što mi je činiti da dokažem kupnju odnosno da je nekretnina u pitanju u mom vlasništvu a ne vlasništvu firme koju terete za dug( i plaćanje poreza) davno prije unosa zabilježe i kako ostvariti svoja prava da sačuvam jedini dom svoje obitejli i da se ukloni zabilježba.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Zabilježba na neuknjiženi stan
  • 7 mjeseci kasnije...

Da probam ukratko objasniti

Roditelji su mi kupili stan 2004. godine u zgradi sa 10 manjih stanova u Zagrebu
Taj ugovor su odnijeli na knjiženje ali su tada dobili odbijenicu da u ugovoru fale neki detalji, te im je rečeno da bi trebalo napraviti aneks ugovora kako bi se to ispravilo. 
Nažalost, to nisu odmah napravili, a kako inace ne zive u Zagrebu to su odugovlačili. 
Nakon nekoliko godina ja sam došao u Zg studirati i dok smo 2015.g. rješavali legalizaciju zgrade (zbog nepropisno izvedenog dijela zgrade u suterenu i potkrovlju) uvidio sam da se u zemljišnim knjigama gospodin koji nam je prodao stan idalje vodi kao vlasnik. 
Napomenuo sam tad roditeljima da to riješe čim završimo s legalizacijom stana, no opet to nisu dovoljno ozbiljno shvatili, i odgađali su to, dok ja nisam izgubio strpljenje prije 2-3 mjeseca i odlučio preuzeti to na sebe. Pošto sam prije 4 dana diplomirao i odlučio ostati u ZG i živjeti u tom stanu odlučio sam to sad riješiti. Dobio sam ovjerenu punomoć od majke (koja je kupac stana) da rješavam te stvari vezane za taj stan. 

I krenem to rješavat i odem na web katastar ili web zemljišne knjige (kako li se već to zove) čisto da provjerim još jednom tko je uknjižen na naš stan i vidim unesenu teretovnicu na datum 31.08.2018. na naš stan jer gospodin koji je prodavao stan duguje Hrvatskim vodama 580 tisuca kuna 

Zaprimljeno 31.08.2018.g. pod brojem Z-46405/2018
UKNJIŽBA, ZALOŽNO PRAVO, RJEŠENJE O OSIGURANJU POSL.BR.OVR-XXXX/2018 20.08.2018, radi osiguranja tražbine u ukupnom iznosu od 581.444,20 kn, glavnice po prvo navedenom rješenju u iznosu od 211.554,84 kn i zakonske zatezne kamate na dan 02. kolovoza 2018. godine u iznosu od 209.438,68 kn, u ukupnom iznosu od 420.993,52 kn te po drugo navedenom rješenju glavnicu u iznosu od 70.360,40 kn i zakonske zatezne kamate na dan 02. kolovoza 2018. godine u iznosu od 90.090,28 kn, u ukupnom iznosu od 160.450,68 kn - za korist: 581.444,20 KN vezano uz B 13 (1.1)
HRVATSKE VODE, OIB: 28921383001, ULICA GRADA VUKOVARA 220, 10000 ZAGREB

I sad sam tako ljut na roditelje, jer su su to odgađali tolike godine, i sad kad sam ja to odlučio preuzeti na sebe zakasnim 2 mjeseca. Ne znam što mi je sad raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija