Jump to content

Diners i Eos Matrix


gogabo

Preporučene objave

Molim pomoć!!

Mislim da sam napravila katastrofalnu pogrešku,  što dalje??

Imam dug kod Dinersa iz 2012. godine koji mi je naplaćivan ovrhom preko Fine dok sam radila. Trenutno sam u inozemstvu i prije 8 mjeseci mi je na kućnu adresu došla obavijest da je dug preuzet Eos Matrix. 

Suprug im je dao moj broj mobitela u inozemstvu i oni su me počeli zivkati kao i svekrvu u Hrvatskoj.  Da izbjegnem zivkanje počela sam im uplaćivati 100 kn mjesečno. 

Što dalje? Jesam li pogriješila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gogabo je napisao:

Što dalje? Jesam li pogriješila?

kako misliš jesi li pogriješila.....misliš da ne platiš pa da računaš na zastaru i slično?......gledaj to su tvrke koje paze na svaki detalj i teško je očekivati da ce negdje pogriješiti i ostaati od novca.....od novca ostanu samo u slučaju kad čovjek bankrotira da nema šta jesti pa da oni ne mogu naplatiti svoj novac....ako ikako imaš mogućnosti dug isplatiti što prije ,a probaj se s njima pokušati dogovoriti da ti nešto i smanje dug.....ali ako si u bezizlazmoj situaciji onda možeš na ovom forumu dobit savjete kako to pokušati rješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mister-X je napisao:

kako misliš jesi li pogriješila.....misliš da ne platiš pa da računaš na zastaru i slično?......gledaj to su tvrke koje paze na svaki detalj i teško je očekivati da ce negdje pogriješiti i ostaati od novca.....od novca ostanu samo u slučaju kad čovjek bankrotira da nema šta jesti pa da oni ne mogu naplatiti svoj novac....ako ikako imaš mogućnosti dug isplatiti što prije ,a probaj se s njima pokušati dogovoriti da ti nešto i smanje dug.....ali ako si u bezizlazmoj situaciji onda možeš na ovom forumu dobit savjete kako to pokušati rješiti...

Po mojem mišljenju potpuno krivi savjet! Naplatne agencije često preuzimaju dugove u zastari ili pred zastarom kao i objektivno teško naplative dugove! Naravno da je moguće ne platiti takav dug, pozvati se na zastaru ili koristiti neku drugi zakonom dozvoljeni način! Brojna potraživanja takvog tipa se nikad ne naplate, a naročito ako se pravilno postavite a takve tvrtke rade ozbiljne greške u sustavu naplate i komunikaciji pa uglavnom naplaćuju od neukih građana! :vjeruj:

Nesretna i nespretna okolnost je da je gogabo uplatom priznala dug prema članku 240. ZOO ili se odrekla zastare u skladu sa člankom 220. ZOO i prilično si zakomplicirala situaciju! 

Pritisak Eos-a se neće smanjiti nego će se i povećati a neće se libiti istih načina psihološkog pritiska kojim su i postigli cilj (zivkanje rodbine i susjeda, pa čak i poslodavca)! Slijedeći korak će biti njihovo inzistiranje na plaćanju većih mjesečnih iznosa, pa onda još većih i beskrajno lihvarenje! Pitanje je i da li te uplate uopće pokrivaju iznos zatezne kamate!

Način na koji to možete riješiti je nagodbom za plaćanje cijelog duga na osnovu pravno obvezujućeg sporazuma (to je moguće ako se radi o relativno malom dugu) ili budući da radite u inozemstvu prekid svake komunikacije i odbijanje plaćanja budući da vam ne mogu ništa! Naravno psihološki pritisak će se nastaviti (zivkanje i prijetnje), ali zvati će u svakom slučaju ako ne otplatite dug jednom uplatom! Ukoliko se odlučite za neplaćanje, a s obzirom da ste uplatom priznali dug i prekinuli zastaru moguće je da pokušaju ovrhu i naplatu na nekom drugom sredstvu (nekretnine ili vrijedne pokretnine) ako glase na vas, pa budite oprezni!:ideja:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Sunčana strana ulice je napisao:

Po mojem mišljenju potpuno krivi savjet! Naplatne agencije često preuzimaju dugove u zastari ili pred zastarom kao i objektivno teško naplative dugove! Naravno da je moguće ne platiti takav dug, pozvati se na zastaru ili koristiti neku drugi zakonom dozvoljeni način! Brojna potraživanja takvog tipa se nikad ne naplate, a naročito ako se pravilno postavite a takve tvrtke rade ozbiljne greške u sustavu naplate i komunikaciji pa uglavnom naplaćuju od neukih građana! :vjeruj:

Nesretna i nespretna okolnost je da je gogabo uplatom priznala dug prema članku 240. ZOO ili se odrekla zastare u skladu sa člankom 220. ZOO i prilično si zakomplicirala situaciju! 

Pritisak Eos-a se neće smanjiti nego će se i povećati a neće se libiti istih načina psihološkog pritiska kojim su i postigli cilj (zivkanje rodbine i susjeda, pa čak i poslodavca)! Slijedeći korak će biti njihovo inzistiranje na plaćanju većih mjesečnih iznosa, pa onda još većih i beskrajno lihvarenje! Pitanje je i da li te uplate uopće pokrivaju iznos zatezne kamate!

Način na koji to možete riješiti je nagodbom za plaćanje cijelog duga na osnovu pravno obvezujućeg sporazuma (to je moguće ako se radi o relativno malom dugu) ili budući da radite u inozemstvu prekid svake komunikacije i odbijanje plaćanja budući da vam ne mogu ništa! Naravno psihološki pritisak će se nastaviti (zivkanje i prijetnje), ali zvati će u svakom slučaju ako ne otplatite dug jednom uplatom! Ukoliko se odlučite za neplaćanje, a s obzirom da ste uplatom priznali dug i prekinuli zastaru moguće je da pokušaju ovrhu i naplatu na nekom drugom sredstvu (nekretnine ili vrijedne pokretnine) ako glase na vas, pa budite oprezni!:ideja:

 

Koji je Vaš savjet?! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, gogabo je napisao:

Koji je Vaš savjet?! 

Pa napisao sam vam dvije moguće opcije a niste dali dovoljno podataka na osnovu kojih bih vam mogao napisati što bih ja učinio! Ključno je KOLIKI je iznos duga (uz pretpostavku da je nesporan) i da li uopće možete otplatiti taj dug jednokratno ili na rate, imate li kakve druge vrijedne imovine, imaju li ovršnu ispravu! Da li su prvi u redu naplate na fini i tko je točno ovrhovoditelj na fini (diners ili eos)? Planirate li povratak u skorije vrijeme? Nije nevažan ni vaš stav o tom dugu, zapravo da li ga želite podmiriti! Naime svjedočimo nizu slučajeva da i kad postoji opcija izlaska iz duga (zastara, osobni stečaj, nenaplativost) neke osobe iz moralnih, vjerskih ili nekih drugih razloga ipak uz sve posljedice i pod svaku cijenu žele podmiriti bilo kakav dug! U stvari jedini savjet koji im se može dati je da plate dug i imaju mirnu savjest! Moj je stav da ako postoji mogućnost da izbjegnete plaćanje duga to svakako i učinite jer kad bi oni bili dužni vama sigurno bi koristili sva sredstva da vam ne vrate novac!:confused:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, gogabo je napisao:

Na adresu u Hrvatskoj 

Ako radite u inozemstvu, nemate imovine u hr i dug je vaš a nije pokrenut nikakav postupak, rješenje o ovrsi npr., sud, ignorirajte pozive agencije.

Jedino ako, ovisi o visini duga i vašem stavu, želite to riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Pa napisao sam vam dvije moguće opcije a niste dali dovoljno podataka na osnovu kojih bih vam mogao napisati što bih ja učinio! Ključno je KOLIKI je iznos duga (uz pretpostavku da je nesporan) i da li uopće možete otplatiti taj dug jednokratno ili na rate, imate li kakve druge vrijedne imovine, imaju li ovršnu ispravu! Da li su prvi u redu naplate na fini i tko je točno ovrhovoditelj na fini (diners ili eos)? Planirate li povratak u skorije vrijeme? Nije nevažan ni vaš stav o tom dugu, zapravo da li ga želite podmiriti! Naime svjedočimo nizu slučajeva da i kad postoji opcija izlaska iz duga (zastara, osobni stečaj, nenaplativost) neke osobe iz moralnih, vjerskih ili nekih drugih razloga ipak uz sve posljedice i pod svaku cijenu žele podmiriti bilo kakav dug! U stvari jedini savjet koji im se može dati je da plate dug i imaju mirnu savjest! Moj je stav da ako postoji mogućnost da izbjegnete plaćanje duga to svakako i učinite jer kad bi oni bili dužni vama sigurno bi koristili sva sredstva da vam ne vrate novac!:confused:

Dug je s kamatama oko 130 000 kn. Nemam mogućnost da dug otplatim jednokratno. Imam kuću u Hrvatskom na koju pa ima upisana hipoteku banke do otplate kredita, još 15 god. Tko je sada točno ovrhovoditelj na Fini ne znam. Bio je Diners, ne znam jel što promijenjeno. Ne namjeravam se vraćati u Hrvatsku jer smoovdje počeli raditi, a i djeca su krenula u školu. 

Hvala

Prije 31 minuta, Wanksta je napisao:

Ako radite u inozemstvu, nemate imovine u hr i dug je vaš a nije pokrenut nikakav postupak, rješenje o ovrsi npr., sud, ignorirajte pozive agencije.

Jedino ako, ovisi o visini duga i vašem stavu, želite to riješiti.

U Hrvatskoj imam kuću na koju imam upisana hipoteku do kraja otplate kredita, još 15 godina.  Ne razumijem na kakav postupak mislite. Jedino sam dobila ovrhu od JB od Dinersa i prošle godine tu obavijest od EOS MATRIX. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, gogabo je napisao:

Dug je s kamatama oko 130 000 kn. Nemam mogućnost da dug otplatim jednokratno. Imam kuću u Hrvatskom na koju pa ima upisana hipoteku banke do otplate kredita, još 15 god. Tko je sada točno ovrhovoditelj na Fini ne znam. Bio je Diners, ne znam jel što promijenjeno. Ne namjeravam se vraćati u Hrvatsku jer smoovdje počeli raditi, a i djeca su krenula u školu. 

Hvala

U Hrvatskoj imam kuću na koju imam upisana hipoteku do kraja otplate kredita, još 15 godina.  Ne razumijem na kakav postupak mislite. Jedino sam dobila ovrhu od JB od Dinersa i prošle godine tu obavijest od EOS MATRIX. 

Ja bih na vašem mjestu odmah DAROVAO (darovnim ugovorom) kuću djeci (to se može bez obzira na hipoteku)! Komunicirao bih sa agencijom još slijedeće tri godine i sa minimalnim uplatama bih ih zavlačio (vidite pojam paulijanske tužbe) a nakon toga bih prekinuo svaki kontakt! Na taj način vjerojatno biste potpuno onemogućili njihovu naplatu s tim da je u novom Ovršnom zakonu sasvim izgledno čak i retroaktivno uvođenje apsolutnih zastarnih rokova pa bi za najviše petnaestak godina vaš problem bio riješen! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gogabo je napisao:

Imam dug kod Dinersa iz 2012. godine koji mi je naplaćivan ovrhom preko Fine dok sam radila.

 

, Mister-X je napisao:

gledaj to su tvrke koje paze na svaki detalj i teško je očekivati da ce negdje pogriješiti i ostaati od novca.

ako ikako imaš mogućnosti dug isplatiti što prije ,a probaj se s njima pokušati dogovoriti da ti nešto i smanje dug.....ali ako si u bezizlazmoj situaciji onda možeš na ovom forumu dobit savjete kako to pokušati rješiti...

 

prije 11 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Po mojem mišljenju potpuno krivi savjet! Naplatne agencije često preuzimaju dugove u zastari ili pred zastarom

mogu se složiti da dugovi budu i u zastari...i da na to treba paziti ,pa i iskoristiti....ali radi se o prvom postu u kojem je izmeđuostalog bilo i malo informacija,a pošto je dug iz 2012 i još k tome  se ovrhom jedno vrijeme i naplaćivao teško da je nastupila zaastara (čak i da nije uopče ništa uplaćivala po 100kn)...ako nisu kupili dug u zastari ,budi siguran da neće samo tako doci do zastare njihovom greškom....da ona nije platila 100 kn,oni bi pokrenuli nešto drugo...a s obzirom da je još uplatila po 100 kn bilo bi suvišno i postavljati dodatna pitanja da se izvuće na zastaru.....pa sam shodno tome i predlozio da što prije podmiri dug,naravno ako može ili još bolje da ga pokuša smanjiti pregovorima,a ako ništa od toga nije u mogućnosti onda možemo dalje o tome kako joj pomoći...

 

prije 8 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

tim da je u novom Ovršnom zakonu sasvim izgledno čak i retroaktivno uvođenje apsolutnih zastarnih rokova pa bi za najviše petnaestak godina vaš problem bio riješen!

šta će biti u novom ovršnom ,tko zna......evo npr. danas sam pročitao ideju da će se dugovi rješavati na način tko ne može platiti i bude u blokadi više od 3 godine ići automatski u stečaj potrošaća......tako da tko zna kako će to završiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Milena Antić je napisao:

danas me zvala jako bezobrazna osoba iz Svei Ekonomi koja je kupila dug od ZABE,,zaprijetila mi je da ako nebudem uplačivala minimalne rate da če mi doći plijeniti stvari na adresi na kojoj živim

 

prije 3 sati , Marta01 je napisao:

A što će Vam plijeniti, frizider, stolicu i rajngle ??? I tko ja ta osoba koja će ući u Vašu kuću/stan.

Milena oni se prijete jer na taj način prisiljavaju na suradnju....što je blizi rok zastare to je prijetnja veća....oni ne mogu doći ,ali mogu sudskim postupkom.....taj postupak košta njih (a možda i na kraju tebe) ,pa ga oni koriste kao zadnju mjeru,a nekad ga nikad ni ne iskoriste...međutim kad oni nikome ne bi došli u zapljenu kučnih stvari ,što u principu i nema efekta jer nemaju oni šta ni posebno zapljeniti ,onda se njih nitko ne bi bojao i svi bi išli na zastaru....da to tako ne bude oni koriste tu metodu da te omalovažavaju (pred obitelji i susjedima) i da ponovo pokrenu zastarni rok koji teče ispočetka....da li češ ti biti sreće da će tebi doći ili nekom drugom to je sad već drugo pitanje.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Marta01 je napisao:

Da li duznik dobije pisanu obavijest o pljenidbi stvari da se moze pripremiti i izbaciti vrijedne stvari ?

Trebali biste dobiti obavijest o promjeni sredstva ovrhe na POKRETNINE, ali ne možete znati točan dan kad će doći sudski ovršitelj (može biti u pratnji sa predstavnikom ovrhovoditelja)! Obično se u tom prvom uredovanju popišu zanimljive pokretnine koje nisu izuzete zakonom, tako da mogu popisati i prodati perilicu suđa, ali perilicu rublja ne smiju! Nakon toga u zakonskom roku ostali ukućani mogu uputiti prigovor u kojem mogu navesti da je popisana imovina (recimo računalo) vlasništvo nekog drugog ukućana i za to prilažu i dokaz (račun i sl.)! Obično takvo uredovanje završava fijaskom za ovrhovoditelja jer popisani predmeti često nisu dovoljni ni da pokriju trošak ovrhe pa ovrhovoditelj to u pravilu izbjegava! Drugi razlog je gubitak redoslijeda naplate na Fini, budući da se ne može istovremeno vršiti ovrha na dva sredstva! 

I opaska koja nema veze sa pravnim već etičkim gledištem, a to je da nikako ne mogu proniknuti u svijest ljudi koji su spremni kupiti ovršenu stvar (nekome otetu iz ponekad dvojbenih razloga)! U životinjskom svijetu usporedivo sa lešinarima!:ideja::vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Obično takvo uredovanje završava fijaskom za ovrhovoditelja jer popisani predmeti često nisu dovoljni ni da pokriju trošak ovrhe pa ovrhovoditelj to u pravilu izbjegava!

znam šta misliš i sa cijelim tvojim postom iznad se slažem....samo bi nadodao da iako na prvi pogled izgleda kao fijasko ,on ipak nije...zato što taj instument ovrhe pokućstva koriste kao zadnju mjeru u svrhu discipliniranja svih ostalih dužnika...da nikome ne padne na pamet čekanje zastare...

prije 8 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Drugi razlog je gubitak redoslijeda naplate na Fini, budući da se ne može istovremeno vršiti ovrha na dva sredstva! 

zato i bude zadnja mjera...jer oni u slučaju da ne idu na pokretninu svakako bi izgubili redosljed na fini i to trajno jer bi nastupila zastara...ovako oni dobiju dodatnih par godina...

 

prije 8 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

I opaska koja nema veze sa pravnim već etičkim gledištem, a to je da nikako ne mogu proniknuti u svijest ljudi koji su spremni kupiti ovršenu stvar (nekome otetu iz ponekad dvojbenih razloga)! U životinjskom svijetu usporedivo sa lešinarima!

slažem se ....jedino kad bi mogao shvatiti  kupovinu ovršenih stvari bi bilo kad bi to bilo uz dobrovoljnu suglasnost ovršenog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Trebali biste dobiti obavijest o promjeni sredstva ovrhe na POKRETNINE, ali ne možete znati točan dan kad će doći sudski ovršitelj (može biti u pratnji sa predstavnikom ovrhovoditelja)! Obično se u tom prvom uredovanju popišu zanimljive pokretnine koje nisu izuzete zakonom, tako da mogu popisati i prodati perilicu suđa, ali perilicu rublja ne smiju! Nakon toga u zakonskom roku ostali ukućani mogu uputiti prigovor u kojem mogu navesti da je popisana imovina (recimo računalo) vlasništvo nekog drugog ukućana i za to prilažu i dokaz (račun i sl.)! Obično takvo uredovanje završava fijaskom za ovrhovoditelja jer popisani predmeti često nisu dovoljni ni da pokriju trošak ovrhe pa ovrhovoditelj to u pravilu izbjegava! Drugi razlog je gubitak redoslijeda naplate na Fini, budući da se ne može istovremeno vršiti ovrha na dva sredstva! 

I opaska koja nema veze sa pravnim već etičkim gledištem, a to je da nikako ne mogu proniknuti u svijest ljudi koji su spremni kupiti ovršenu stvar (nekome otetu iz ponekad dvojbenih razloga)! U životinjskom svijetu usporedivo sa lešinarima!:ideja::vjeruj:

neznam dali mi je plus ili minus to što živim sa majkom na kojoj je sve,ja nemam ništa na sebi,jedino ako žele moje čarape,trenirke,ili da oprostite gače :D:D,i oni još nisu se upisali na finu i dalje mi stoji ZABA

uređeno: od Milena Antić
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Milena Antić je napisao:

neznam dali mi je plus ili minus to što živim sa majkom na kojoj je sve,ja nemam ništa na sebi,jedino ako žele moje čarape,trenirke,ili da oprostite gače :D:D,i oni još nisu se upisali na finu i dalje mi stoji ZABA

Onda nazovite Zagrebacku banku i zatrazite da se promjeni naziv ovrhovoditelja. Moraju to napraviti. U biti prvo ih pitajte da li ste Vi njima sto duzni. I meni je kao ovrhovoditelj bio upisan RBA, a EOS me svaki mj. zove i obavjestava da su zaprimili uplatu i kada mogu ocekivati slijedecu uplatu. Da li je to profesionalno ponasanje?! Nazvala sam RBA i pitala kome idu moji novci sa ovrsenog racuna, rekli su mi da idu za sada njima i onda oni to proslijeđuju tvrtki EOS. Ali su kroz 10-dana promjenili podatke u FINI i sada mi je upisan EOS. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Milena Antić je napisao:

neznam dali mi je plus ili minus to što živim sa majkom na kojoj je sve,ja nemam ništa na sebi,jedino ako žele moje čarape,trenirke,ili da oprostite gače

prije bi se reklo da je to minus...bolje bi bilo da živiš u svojoj kući,da imaš auto ideš na more..... :)

a s obzirom da ti je takva situacija gledaj kao plus :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Marta01 je napisao:

Onda nazovite Zagrebacku banku i zatrazite da se promjeni naziv ovrhovoditelja. Moraju to napraviti. U biti prvo ih pitajte da li ste Vi njima sto duzni. I meni je kao ovrhovoditelj bio upisan RBA, a EOS me svaki mj. zove i obavjestava da su zaprimili uplatu i kada mogu ocekivati slijedecu uplatu. Da li je to profesionalno ponasanje?! Nazvala sam RBA i pitala kome idu moji novci sa ovrsenog racuna, rekli su mi da idu za sada njima i onda oni to proslijeđuju tvrtki EOS. Ali su kroz 10-dana promjenili podatke u FINI i sada mi je upisan EOS. 

kod mene je situacija ovakava,,meni sa plače ide 1/4 ovrhe prema dajnersu,ZABA je druga na redu naplate od 2009 god.,njima do sada nije niti 1 kn sjela jel nema odakle,prodali su Svea Ekonomi koji me zivkaju i prijete ,rekli su mi da su predali zahtjev na finu za promjenom ovrhovoditelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, hiab je napisao:

Na kraju cijele ove priče,da li treba uplaćivati tih 100 kuna i tako svaki mjesec kupit mir od njihovog zivkanja 

Naravno da ne treba! Plaćanjem malih iznosa ne rješavate ništa jer taj iznos obično nije dovoljan ni za podmirenje zatezne kamate a priznajete dug i prekidate zastaru na način članka 240 ZOO ili se odričete zastare na način članka 220 ZOO! Iskustvo pokazuje da ukoliko počnete plaćati minimalne iznose ubrzo pojačavaju pritisak i traže sve više i više do točke pucanja, tako da na taj način ne možete "kupiti mir"!

Naravno, svatko treba sam odlučiti o svojim postupcima jer će sam snositi i posljedice, dobre ili loše! Ja savjetujem onako kako bih u konkretnoj situaciji postupio! :vjeruj: 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

I mene zovu iz eosa,gnjave zbog uplata od 100-200 kuna a ne smanjuje se dug.I nije mi jasno da zbog duga banci od kredita oni zovu a banci uplacujem.Ne znam kako se postaviti jer sada nisam u mogucnosti placati kredit zbog bolesti u obitelji i porodiljnog od 2300 kn.Ako ode na ovrhu sta onda,a banka se ne zeli dogovoriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, i moj dug prema dinersu je preuzet od strane Eos matrixa u ožujku 2017., oko 18.000kn (glavnica+kamate i naknade). Tokom zadnje godine sam im uplatama od 50-100 kuna uplatila 1.000kn, koje naravno nigdje nisu evidentirane, pred mjesec dana su mi u firmu poslali i dopis da se njima plaća trećina plaće i firma je trećinu plaće uplatila njima direktno, što također na Fini nije evidentirano. U međuvremenu sam uspjela otplatiti dug i kad se sve zbroji i oduzme ispada da sam kod njih u pretplati oko 3.800kn, no oni kažu da sam 800 kuna u preplati i taj iznos su mi i vratili. Tvrde da stanje na Fini nije ispravno, te da je moje dugovanje veće od onog koje se vodi na fini, što nema veze s mozgom. 

Ima tko ideju što da radim?! Znači ne samo da su dug kupili po manjoj cijeni, još su se za oko 3.000kn više naplatili. :-x

 

uređeno: od betty-coltrane
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako možete to dokazati (obračunima, knjigovodstvenim vještačenjem), možete ih tužiti za stjecanje bez osnove za preplaćenih 3.000,00 kn, ili ih barem možete upozoriti da ste spremni sudskim putem ostvariti svoju tražbinu, pa vidite hoće li biti pomirljiviji. U čemu oni tvrde da je razlika, u tijeku zatezne kamate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, zatezne kamate i nekakve dodatne "naknade".

Mogu dokazati jedino očevidnikom s Fine na kojem je navedeno stanje na 18.03.2018. i potvrdama uplata unatrag godinu dana..

 

Ništa, poslala sam im mail s potvrdama o uplati i očevidnikom s Fine iz ožujka, pa nek si računaju uz napomenu da sam spremna sudskim putem ostvariti svoju tražbinu. U šoku sam da mogu radit što hoće i nikome ništa.To nema nigdje. Uglavnom, baš me zanima objašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , betty-coltrane je napisao:

Jasno, ne osporavam naknade Fine, niti zatezne kamate, odnosno ukupne troškove koji su iskazani na očevidniku Fine u ukupnom iznosu duga 18.000kn.

Problem je što oni tvrde da taj iznos nije ispravan, što znači da su oni nadodali neke svoje naknade +3.000. 

I to nisu troškovi ovršnih postupaka koje su oni vodili protiv Vas (nagrade odvjetnika i javnog bilježnika)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa buduci da je na fini cijelo vrijeme stajao erste card club kao ovrhovoditelj, ne znam za sto bi koristili odvjetnike i javne biljeznike. Jer to je vec sve naplaceno.da su promjenili sredstvo ovrhe ili sebe naveli kao ovrhovoditelja bilo bi mi jasno da im treba usluga javnog biljeznika ili odvjetnika. Ali nisu.

Moje sve uplate redovne s place ( preko fine)  su isle na erste card klub pa bi se onda njima prebacivale u paketima, tako su mi rekli.

Od erste card cluba sam dobila obavijest da su prodali eos matrixu svoje potrazivanje, ali na fini ovrhovoditelj nije promjenjen.

Kakvi su to troskovi, ne znam.

Sto mislite, jel imam osnove za tuzbu ili sam luda. Na mail nisu odgovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam službeni odgovor: 

po ovom dugovanju ne postoji preplata. Stanje na FINI nije ažurirano od strane banke prije otkupa dugovanja. Na očevidniku je stanje kta cca 2.900,00hrk a otkupljena zzk je 7.438,06hrk. I tu je ta razlika koju spominjete. U prilogu šaljem analitičku karticu.

Ja ne razumijem.

Što to znači, da Fina ne obračunava zateznu kamatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobar dan zanima me vasa iskusta suprug mi ima dug na Dinersu od 20000 kn i nazvao je Diners da se dogovori za placanje i napravio je raskid ugovora rekli su mu da minimalno mora placat 2000 kn mjesecno te da mora vratit karticu o ovjerenu zaduznicu na 50000 kn..molim pomoc sto dalje da li ste imali kakva iskustva..??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Malaplava123 je napisao:

Dobar dan zanima me vasa iskusta suprug mi ima dug na Dinersu od 20000 kn i nazvao je Diners da se dogovori za placanje i napravio je raskid ugovora rekli su mu da minimalno mora placat 2000 kn mjesecno te da mora vratit karticu o ovjerenu zaduznicu na 50000 kn..molim pomoc sto dalje da li ste imali kakva iskustva..??

Ovisno o Vašim platežnim mogućnostima, možete li svaki mjesec plaćati tih 2.000,00 kn...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Malaplava123 je napisao:

Nazalost ne al mozemo 1000 kn a oni na to nisu pristali sad razmisljam da im napisem zamolbu 

Jednostavno uplaćujte koliko god možete, a paralelno se možete pokušati sporazumjeti i pokazati dobru volju za otplatu, pa ćete vidjeti kako će se komunikacija razvijati. Samo bez panike i u skladu sa svojim mogućnostima ponudite dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav, prosli tjedan sam dobila zanimljivu "čestitku" od Svea Economi. Naime, pokojni muž je imao Diners karticu i oni su mi sada poslali uplatnicu na preko 30000 kn. Koliko sam upoznata, kartica je zadnji put korištena 2018. godine i otad ništa nije došlo, a on je ubrzo preminuo nakon toga. Što mi je činiti, mogu li kako smanjiti dug, pozvati se na zastaru? Zaista ne bih voljela da to ode u ovrhu. Mogu li uopce doci do mene kao nasljednika, jos ne znaju za mene. Uplatnica je na njegovo ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, gecko_1 je napisao:

Pozdrav, prosli tjedan sam dobila zanimljivu "čestitku" od Svea Economi. Naime, pokojni muž je imao Diners karticu i oni su mi sada poslali uplatnicu na preko 30000 kn. Koliko sam upoznata, kartica je zadnji put korištena 2018. godine i otad ništa nije došlo, a on je ubrzo preminuo nakon toga. Što mi je činiti, mogu li kako smanjiti dug, pozvati se na zastaru? Zaista ne bih voljela da to ode u ovrhu. Mogu li uopce doci do mene kao nasljednika, jos ne znaju za mene. Uplatnica je na njegovo ime.

Ne znate status duga, da li su ga otkupili ili samo vrše naplatu za Diners! Ako pošiljka nije bila preporučena jednostavno ignorirajte a oni neka nađu načina za kontakt! Zastara nastupa nakon pet godina od dana kad je dug morao biti podmiren, tako da pretpostavljam da zastara još nije nastupila. Gotovo je nemoguće da odustanu od naplate cijelog duga sa kamatama ako procijene da je naplata moguća i da ste vi voljni platiti pa ne preporučam taktiku dogovora. Ako se budu morali pomučiti oko naplate sa protekom vremena bi mogli postati puno kooperativniji! Dakle, nikakav kontakt, niste ništa dobili i ništa ne znate. Pogotovo im nemojte dobrovoljno davati nikakve podatke, zapisnike sa ostavinske rasprave, podatke za kontakt i informacije o svojoj imovini i materijalnoj situaciji!

Pretpostavljam da znate, ali nije naodmet ponoviti da odgovarate za dugove ostavitelja samo do visine vrijednosti naslijeđene imovine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

molila bih savjet odnosno, ako netko ima iskustva da mi kaže što slijedi nakon neplaćanja računa Diners kartice - cca 90 dana je prošlo?! Koliko vremena otprilike prođe prije nego daju dug agenciji za vanjsko plaćanje? Ja bih svakako dug voljela otplatiti prije nego se to dogodi.. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, 

Moju privatnu Diners Club karticu otkazali su nakon 4 neplaćena računa. Još taj 4. sam dobio i na kraju mjeseca (10-tak dana poslije njegovog dospijeća) ugovor o korištenju mi je raskinut, a kartica i njezino dugovanje proglašeno dospjelim u cjelosti.

Svakako, javite im se na naplata@erstecardclub.hr i dogovorite sporazumnu otplatu. 

Koliko Vam izosi dugovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija