Jump to content
Ipsilon7

Vraćanje psa u udrugu

Preporučene objave

Poštovani,

Pronašli smo preko udruge psa kojeg smo udomili, ali smo nakon nekoliko dana se ipak odlučili vratiti ga iz osobnih razloga. Prilikom preuzimanja psa potpisali smo Ugovor o udomljenju u kojem piše da ukoliko vraćamo psa trebamo uplatiti iznos od nekoliko tisuća kuna udruzi u svrhu brige o psu (hrana, cjepiva, veterinarski pregledi i ostalo). U ugovoru ne piše rok u kojem trebamo uplatiti taj iznos, niti ikakav službeni način uplate (uplatnica). Kontaktiranjem udruge doznali smo da roka za izvršavanje uplate nema i dali su nam samo IBAN za uplatu. U ugovoru piše "ako ugovorne stranke ne mogu sporazumno riješiti, nadležan je stvarno nadležni sud u Zagrebu". Zanima nas, pošto nisu dali nikakav rok izvršenja uplate, trebamo li to uopće platiti i ako ne platimo, koji su mogući ishodi? Nije nam u interesu ići na sud, ali opet ne dobivamo nikakve točne infomacije čitajući ugovor niti kontaktiranjem udruge. 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Lifty420
      Poštovanje korisnicima foruma,
      Zanima me što se može poduzeti u vezi susjede koja ima nekih 6-7 pasa i to sve ona mala gamad kada krenu lajati to je za ubiti se ne može se tolerirati koliko je glasno, ja to slušam već godinama i više ne mogu u zadnje vrijeme sam počeo bacati sve što mi dodje pod ruku, možete me osuđivati zbog toga ali ne zanima me, da vas stavim u istu situaciju vidio bih vas, znači zanima me kako se to može riješiti a da ne nastradaju te životinje, i sam imam psa i suosjećajan sam prema životinjama nisu one krive, ali to je i zasrano dvorište i smrdi ona se ne brine uopće o tim životinjama nisu u šetnji bili niti jednom. Radi se o psihički bolesnoj osobi koja je ujedino i kvazi poznata novinarka sa otv,z1 pa prvoj susjedi daje 1000 kuna mjesecno za ''čišćenje'' i ne vjerujem da bih imao njenu podršku (Iako ih udara metlom kada ove nema doma jer i njoj smeta, znači prodana duša). Uz to ima i par susjeda koji se slažu sa mojim mišljenjem. Također ako išta pomaže bavim se glazbom od doma i to j....no lajanje utječe na moju produktivnost i ometa me u obavljanju moje djelatnosti, student sam kada učim također dođe mi da ih podavim ali to se nikada neće desiti jer znam da životinje nisu krive ponavljam .Bio bih zahvalan na bilokakvom savjetu koji mi može pomoći da se taj problem riješi. 
    • objavio Lena7
      Zanima me ako je sklopljen ugovor izmedu fizicke osobe i pravne osobe u ovom slucaju trgovackog drustva, te je nakon odredenog vremena drustvo brisano iz sudskog registra, da li drustvo moze i dalje nakon toga traziti od stranke naplatu potrazivanja?
      I da li prava i obveze mogu se prenijeti na novosnovanu udrugu od strane istih ljudi koji su osnovali to isto trgovacko drustvo koje je u meduvremenu obrisano, te preko nje traziti naplatu potrazivanja od stranaka na temelju ugovora sklopljenog izmedu brisanog trgovackog drustva i fizicke osobe u ovom slucaju stranke od koje se potrazuje?

• objavio VicPR
      Lijep pozdrav,
      Godine 2016. počela sam raditi na ugovor na određeno (do povratka djelatnice s bolovanja). Naime, djelatnica se nije vratila te sam nakon godine dana potpisala ugovor na određeno. Odkad sam počela raditi u firmi, prošlo je 3 godine. Moje pitanje jest, računa li se 3 godine od potpisivanja ugovora u vrijeme dok sam mjenjala djelatnicu koja je bila na porodiljnom (dakle, kao zamjena) u te 3 godine. Ili se 3 godine počinju računati od trenutka kad je potpisan ugovor na određeno, pa bi od tada do danas prošlo 2 godine? 
      Nadam se da je moje pitanje razumljivo,

Hvala Vam na odgovoru!
    • objavio cm2019
      Poštovani, 
      Zanima me da li je ugovor potpisan te skeniran jednako važeći kao i originalni potpis odnosno potpis uživo ? 
      Radi se o odlukama za godišnji odmor koje treba potpisati poslodavac. Hvala unaprijed na pomoć!
  • Online korisnici