Jump to content

Joy25

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Oprostite što ovako upadam kao padobranac,ali bi mi stvarno svaka pomoć dobrodošla.

Nedavno sam imala prometnu nesreću u kojoj nisam krivac (čovjek se iza zabio u mene) , prošla sam sa lakšim tjelesnim ozljedama.

Na procjeni štete su mi proglasili totalnu štetu na osnovu starosti vozila  (2001g).

Oštećen je zadnji branik,vrata od gepeka,far,vezni lim i dio bočne stijene.

Novac koji dobijem najvjerojatnije neće biti dovoljan za popravak.

Automobil ne želim prodavati u dijelove,a čak i da prodam to neće biti dovoljno za kupovinu novog vozila.Nadoplatu si trenutno ne mogu priuštiti,kredit otplaćujem iduće 3 godine,novac nije dovoljan ni za dio kredita.

Osim toga,oštećena sam te smatram da imam pravo na popravak vozila bez obzira na starost.

Pitanje je sljedeće: da li postoji ikakva šansa da izvučem popravak u njihovom servisu i o njihovom trošku?

Mogu li se ikako sa njima nagoditi za popravak tih dijelova koji su nabrojani u izvidu štete, pozvati na neki dio zakona ?

Nadalje,da li imam pravo odštete zbog nategnuća kralježnice (imam dokumentaciju sa traumatologije)?

Ovo mi je prva nesreća, natezanja po sudovima mi nisu ni na kraj pameti,prvenstveno zbog posla i vremena .

Unaprijed se svima zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Joy25 je napisao:

Na procjeni štete su mi proglasili totalnu štetu na osnovu starosti vozila  (2001g).

Oštećen je zadnji branik,vrata od gepeka,far,vezni lim i dio bočne stijene.

Novac koji dobijem najvjerojatnije neće biti dovoljan za popravak.

Prva stvar je da se oko iznosa nerijetko možete pogađati, odnosno iznos koji će vam oni ponuditi često je fleksibilan. Ponude vam manje, a ako vide da ste spremni ići u spor ako ne ponude više...

Drugo.

Ne znam ni o kojem autu se radi ni o razini štete, ali iz opisanog ne izgleda mi neka ekstremna šteta. Za automobil te starosti ako nije neka jako rijetka marka i tip uvijek ima djelova s drugih auta u oglasniku. I to za sitne novce jer se većinom slupa prednji dio pa su ti djelovi uvijek traženiji i skuplji. A i nađe se jeftinijih majstora koji to poprave za neke ne previše velike novce. Malo se raspitajte kod više majstora. 

Kad je pred koju godinu moja žena imala sudar na autu slične starosti, još mi je na kraju nakon isplate odštete i jeftinog popravka i kupnje rabljenog prednjeg fara za 150 kn ostalo nekih 1000 ili 1200 kn 'u plusu'. :-D

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija