Jump to content

Presuda: "Otac će viđati dijete u prisustvu majke..."


barfly314

Preporučene objave

nisam otac, no upisan sam u rodni list djeteta.

tužen sam i dodijeljena mi je obveza alimentacije, ne i skrbi srećom.

sud kaže da ću viđati to dijete i njegovu majku u mjestu prebivališta djeteta u nazočnosti majke.

što ako ne viđam i kakve su sankcije?

moram li viđati to dijete i tu ženu? na kraju sam snaga fizičkih i financijskih.

uređeno: od barfly314
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, barfly314 je napisao:

nisam otac, no upisan sam u rodni list djeteta.

tužen sam i dodijeljena mi je obveza alimentacije, ne i skrbi srećom.

Ako nisi otac, kojim temeljem si upisan kao otac? Bio si suprug majke? Ona je izjavila da si ti otac djeteta?

Jesi li osporavao očinstvo? Jesi li znao da nisi otac u trenutku upisa očinstva?

Koliko je dijete staro?

Prije 1 minutu, barfly314 je napisao:

moram li viđati to dijete i tu ženu? na kraju sam snaga fizičkih i financijskih.

Zar želiš 25 godina plaćati alimentaciju za tuđe dijete?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne. umrijet ću ove ili najkasnije sljedeće godine od bolesti i nemam snage se suditi. valjda je to i namjera bila radi nasljedstva i sl...  moja dobra namjera je bila u igri. ja sam izjavio da nisam otac djeteta, sud veli da jesam jer tako piše u rodnom listu, a da mogu osporavati naknadno. dijete ima 1 godinu. neću doživjeti poziv na sud. kakva je bolest, nikad se ne zna. prognoza je godinu dana.

uređeno: od barfly314
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista žalosna situacija, bez obzira na to sve skupa, trebali bi nešto poduzeti, jer, zasigurno imate stvarnih nasljednika, a ne da naslijeđe koji bi oni trebali naslijediti, naslijedi tuđe dijete.....

Ali, ok ako ste tako odlučili, žao mi je i zbog Vas, a i zbog sve te Vaše situacije...sretno i držite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, barfly314 je napisao:

što ako ne viđam i kakve su sankcije?

moram li viđati to dijete i tu ženu?

Što se tiće pitanja, Obiteljski zakon propisuje da je ostvarivanje osobnih odnosa sa djetetom pravo i dužnost roditelja koji ne stanuje s djetetom. No ne propisuje nekakove sankcije za nepoštivanje iste dužnosti. Eventualno može pokrenuti postupak za lišavanje roditeljske skrbi koju, btw ionako nemate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Što se tiće pitanja, Obiteljski zakon propisuje da je ostvarivanje osobnih odnosa sa djetetom pravo i dužnost roditelja koji ne stanuje s djetetom. No ne propisuje nekakove sankcije za nepoštivanje iste dužnosti. Eventualno može pokrenuti postupak za lišavanje roditeljske skrbi koju, btw ionako nemate."

A i samo vase zdravstveno stanje kao i možebitna malo veca udaljenost su olakotne okolnosti radi cega se ne morate brinuti oko nekih sankcija prema vama. 

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , barfly314 je napisao:

ne. umrijet ću ove ili najkasnije sljedeće godine od bolesti i nemam snage se suditi. valjda je to i namjera bila radi nasljedstva i sl...  moja dobra namjera je bila u igri.

Vidim da se osjećate prevarenim i da vas ova nepravda 'grize'. Već to samo po sebi dodatno uništava vaše zdravlje. 

Vi bi trebali odlučiti što želite. Iz više razloga.

1. Razmislite o tome kome zapravo želite ostaviti svoju imovinu. S tom osobom možete sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju. 

2. Tko će brinuti o vama kad potpuno klonete zbog bolesti? Možete li vjerovati da će ova žena koja vas je imenovala ocem svog djeteta brinuti brižno o vama?

Ako ne, nađite nekog drugog.

prije 5 sati , barfly314 je napisao:

ja sam izjavio da nisam otac djeteta, sud veli da jesam jer tako piše u rodnom listu, a da mogu osporavati naknadno.

A kako je uopće vaše očinstvo upisano u maticu? Morali ste potpisati?

Vi možete pokrenuti postupak za utvrđivanje (osporavanje) očinstva. Vaš nasljednik ili osoba s kojom potpišete ugovor o doživtnom uzdržavanju može taj postupak nastaviti.

Tako možete osigurati da ta žena ne ostvari svoje namjere.

prije 5 sati , barfly314 je napisao:

dijete ima 1 godinu. neću doživjeti poziv na sud. kakva je bolest, nikad se ne zna. prognoza je godinu dana.

Ne znam o kojoj se bolesti radi, ali ne predajte se. 

Postoje uvijek novi eksperimentalni lijekovi. I nove metode koje , ako baš ne izliječuju, znatno usporavaju tijek bolesti.

Danas je internet veliki i vrijedan izvor informacija.

Pokušajte - što imate za izgubiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija