Jump to content

nezasticeni najmoprimac


IvanaRJ

Preporučene objave

Pozdrav!

Moj djed je kao gradevinar dobio na koristenje baraku u vlasnistvu grada Splita. Nakon sto je dobio stan i dalje je koristio tu baraku, jer je smatrao da stan koji je dobio nije adekvatan za peteroclanu obitelj. Nakon toga, njegov sin ( moj otac) osamdesetih godina zasniva obitelj koja zivi u toj baraci do danas. Ranih devedesetih su nas dosli delozirati, medutim, posto se radi o dragovoljcu domovinskog rata, odustaju od delozacije. Nakon toga baraka je bila nekoliko puta na prodaji, ali nije bilo zainteresiranih. Pokusavali smo mnogo puta doci do otkupa, do statusa zasticenog najmoprimca, ali uzalud. U gradskom poglavarstvu kazu da je to nemoguce te placamo stanarinu  za bespravno stanovanje.

Moje je pitanje: imamo li ikakvih prava nakon ovoliko godina provedenih u baraci? (doslovno baraci, sanitarni cvor smo sami napravili kao i sanaciju stropa koji nam se jednom urusio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , IvanaRJ je napisao:

imamo li ikakvih prava nakon ovoliko godina provedenih u baraci?

 

prije 7 sati , IvanaRJ je napisao:

dobio na koristenje baraku

 

prije 7 sati , IvanaRJ je napisao:

te placamo stanarinu  za bespravno stanovanje

Obzirom da upit teži ka stjecanju prava vlasništva dugogodišnjim posjedovanjem/dosjedanjem,odgovor je negativan,ovo iz razloga citiranih činjenica kojim Vi priznajete tuđu višu vlast na nekretnini,a to znači da nema samostalnosti posjeda koji je jedan od osnovnih uvjeta za stjecanje prava vlasništva dosjedanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija