Jump to content

Odvjetnik nije izvršio svoju dužnost, sta dalje?


AnaLegalis

Preporučene objave

Imala sam ostavinsku prošle godine gdje sam unajmila odvijetnika koji je trebao izvaditi dva papira za ostavinsku. Naplatio mi je odmah 600 kuna te kada smo se pojavili na ostavinskoj dotični odvijetnik se pojavio bez valjane dokumentacije i zaudarajuči po alkoholu (što je manje bitno, ali dovoljnio da covijeka koi je u takvoj situaciji izabci iz takta). Odvijetniku sam također potpisala punomoć za sve sto treba izvaditi.

Nakon toga mi se više ne javlja. Ja moram ponovno pokrenuti ostavinsku i doči do tih papira. 

Molim Vas savijet. Kakve su inače tarife za takav postupak? Jel normalno da odvijetnik naplati svoje usluge i ne izda račun te se više ne javi.

Kako da se postavim kada bude došlo do razgovora i dogovora?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budite sigurni u sebe i zaprijetite mu teškim posljedicama ako ne vrati barem tih 600 kuna. Kad kažem "zaprijetite" ne mislim na nešto nelegalno, nego mu kažite sljedeće:

1. da ćete o svemu obavijestiti HOK (odvjetničku komoru)

2. da ćete mu za neizdan račun poslati poreznu upravu

3. da ćete protiv njega državnom odvjetništvu podnijeti i kaznenu prijavu zbog počinjenja kaznenog djela zloupotrebe povjerenja iz čl. 240. st. 2. Kaznenog zakona, ili barem zbog prijevare 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Odvjetnik nije izvršio svoju dužnost, sta dalje?

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija