Jump to content

očajan roditelj molim vas za pomoć


kanconijer

Preporučene objave

Kao prvo sve vas lijepo pozdravljam i još jednom zahvaljujem svima vama koji nesebično pomažete svojim savjetima i prijedlozima.Nažalost,opet vam se moram obratit za pomoć.Unatrag godinu dana problemi u smislu viđanja dijeteta su se opet bitno zakomplicirali.Mislim,nikada nije ni bilo kako treba ali ovo je previše.Ukratko.2007g.upoznajem djevojku koja živi sa roditeljima u njemačkoj te nakon nekog vremena ljubavna veza je postala ozbiljna te se ona odlući vratit u hrvatsku i započinjemo zajednički živjeti.2009g. rodi se naše izvanbračno dijete.Zbog neslaganja u karakteru itd..krajem 2012g. odlucujem prekinut našu vezu.Po prekidu veze odlazimo na czss u čakovcu  dogovaramo alimentaciju, viđanja i susrete.Kada je majka našeg dijeteta shvatila da je među nama definitivno gotovo,da neću popustiti,desilo se nešto dosta neobično..Smatrao sam da je kao osobu znam“u dušu“ali očigledno sam je jako malo zapravo poznavao.Od tada započinje misiju „osveta“Problemi u smislu uskracivanje da viđam naše dijete,najvjerojatnije u dogovoru sa soc.radnicom,doslovno je došlo je do neslučenih razmjera,bez pretjerivanja.U zapisniku je pisalo nešto poput,da sam ponekad psihički nestabilan,rastrojen,nepouzdan…Alo???Ubrzo je da mi još više napakosti,otišla sa malenom  natrag u njemačku,naravno,bez mog znanja.Šokiran kucam doslovno na svaka vrata,šaljem mejlove ali pomaka nema.Pravobraniteljica mi ukazuje na moguđnost,ukoliko sljedeci put ode sa djetetom u njemačku bez moje pismene suglasnosti da je mogu prijavit za otmicu.Informativno odlazim u plicijsku postaju sa odgovorom pravobraniteljice i praktički sam bio ismijan.Inače je malena zbog boljih „uvjeta“rođena u njemčkoj te je po majci dobila i njihovo državljanstvo.Da skratim,sudski sam dobio polovicu svih praznika,kontakte telefonski putem ili skajpa,te je majka dužna dovesti i doći po malenu na moju adresu.Sudska presuda je samo mrtvo slovo na papiru.Ne pridržava se ničeg navedenog.Ovaj tjedan su u njemačkoj školski praznici i majka je bila dužna dovesti dijete ali naravno nije.Prošli tjedan smo telefonski razgovarali te mi je hladno odbrusila da ima pametnijeg posla za ovaj tjedan nego dolazak u hrvatsku.Šokiran ali smiren tonom sam njoj saopčio da je imam namjere prijavit centru i sudu jer ovo stvarno nema više smisla.Sve se više pitam koliko je to bilo pametno ili promišljeno sa moje strane???sada je zabranila i kontakte putem telefona,prošla su već gotovo dva puna tjedna od kada se nismo čuli.Opravdano se bojim više centra i suda nego ona jer me plaši slijedeće.Što ako opet centar i sud ne uvaže moje argumente tj.činjenice kako stvari uistinu stoje i stanu opet na njezinu stranu,što je realno najizglednije.Samim time to bi bio veliki poraz za mene i velika pobjeda za nju i to će joj definitivno dati krila za još veću sabotažu što se tiće kontakata između djeteta i mene,tj.da doslovno može raditi što hoće.A opet,ova situacija ne vodi nikamo jer opet nikad se ne zna.Što se svega navedenog tiće može potvrditi naša curica koja sada ima 10god.po meni bi to i bila najbolja opcija da psiholog razgovara sa dijetetom jer ona i najviše pati u cijeloj situaciji?Ispričavam se na podužem postu i bio bi vrlo zahvalan za bilokakav komentar ili prijedlog.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da li je temeljem tog Vašeg dogovora u CZSS sud donio kakvu odluku o roditeljskoj skrbi?

Ako nije pokrenite sudski postupak za donošenjem odluke o roditeljskoj skrbi nad Vašim zajedničkim djetetom, opišite sve kako ste ovdje opisali i zatražite žurno donošenje sudske odluke, jer ovo što ste se Vi dogovorili u CZSS (bilo usmeno ili pismeno), ako Vam djelatnici neće pomoći, ne znači Vam ništa bez sudske odluke o skrbi nad zajedničkim djetetom, najvjerojatnije je i ona toga svjesna i zato radi to što radi...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , kanconijer je napisao:

Inače je malena zbog boljih „uvjeta“rođena u njemčkoj te je po majci dobila i njihovo državljanstvo...........

Ovaj tjedan su u njemačkoj školski praznici i majka je bila dužna dovesti dijete ali naravno nije

ovo se može ppodosta zakomplicirati....dijete obično ostaje kod majke...šta ako ona preseli stalno u njemačku...ti ovdje...tko uopče može nju natjerati da onda tebi doveze dijete?...reči će ti kad bude morala dođi po njega i vrati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno vam hvala na odgovoru. sudski sam dobio polovicu svih praznika,kontakte telefonski putem ili skajpa,te je majka dužna dovesti i doći po dijete na moju adresu.već sam u tri navrata pismeno obavještavao centar da majka ne poštuje sudsku odluku,dapače,radi sve kako bi se kontakti između mene i djeteta maksimalno otežavali.iako je u zapisniku također pisalo da je majka navela da je dijete izrazito emocionalno vezano za mene,da bi radije htjela živjeti u hrvatskoj,ipak je povjereno majci jer je ona malo imučnija(po smrti oca je nasljedila veliku ušteđevinu te dvije kuće) i kao takva može djetetu pružati bolju skrb,pogotovo u njemačkoj.nešto u tom stilu je također pisalo u zapisniku.cijeli ovaj tjedan i do polovice slijedečeg su školski praznici u njemačkoj i po odluci suda,malena je trebala polovicu istih biti kod mene.ali,kako sam već naveo,one u hrvatsku ne dolaze.ja definitivno nemam namjere odustati ali ako me opet odkantaju,bit če to točka na i.još jedna potvrda da može raditi što hoće.ja vjerujem da je majci netko upučen dobro objasnio kako stvari stoje.kada smo prvi puta bili pozvani na razgovor od strane centra,ona je od treme,nesigurnosti ili čega već gotovo zablokirala.drhtavim glasom je samo odgovarala sa da ili ne.danas je toliko arogantna da je ne prepoznajem.još jednom zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad je već sudska odluka donesena, obratite se sudu da majka ne poštuje njihovu pravomoćnu odluku, inače bi trebali učiniti djelatnici CZSS, ali kad neće oni, obratite se direktno Vi na broj predmeta u kojoj je donesena njihova odluka, te navedite da se ista ne može sprovoditi radi manipulacije majke koja sada neda dijete kod Vas, kao što je u njihovoj pravomoćnoj odluci doneseno, inače sankcije za roditelja koji ne poštiva pravomoćnu sudsku odluku, te manipulira djetetom, mogu biti vrlo velike i teške...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodo,zahvaljujem na odgovorima.jasno je meni da kazne za nepoštivanje ili kršenje sudske odluke mogu biti velike,ali šta raditi kad nadležni ne žele slušati,štoviše,još potpiruju vatru.najiskrenije,meni nije ni u interesu da recimo sud majci opali nekve velike novčane kazne ili slično(bez obzira na sve).ja samo želim ravnopravno sudjelovati u bitnim stvarima što se tiće našeg zajedničkog djeteta.stvari se nepotrebno kompliciraju a u jedno sam uvjeren.da recimo,netko od nadležnih opravdano zaprijeti majci da se takvo ponašanje više neće tolerirati,vjerujte mi,popustila bi ona.ipak smo bili gotovo pet godina u vezi.neko kratko vrijeme se i pridržavala sudske presude ali kako sam već naveo,definitivno joj je netko "upučen" objasnio kako stvari stoje.ja ću slijedeći  tjedan sigurno poslat prijavu centru ali to je dvosjekli mač i to me najviše plaši.ali sam siguran da bi najgora opcija bila da i dalje nastavim tolerirti takvo pnašanje.još jednom zahvaljujem na odgovorima.ako kojim slučajem prolazite ili dolazite u čakovec,slobodno se javite putem legalisa,ja ću vas vrlorado ugostiti.Rado bih vam pokazao sve svoje zapisnike koje sam slao kao i odgovore koje sam dobivao.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kanconijer je napisao:

..slijedeći tjedan sve prijavljujem centru.također imam namjeru zatražit da za vrijeme praznika dijete provede 2/3 vremena kod mene.tako je i sutkinja odmah trebala presudit,realno,to bi i bilo donekle fer..one dolaze u hrvatsku svaki cca.2mjeseca.ja nemam ni utorke ni četvrtke ili kako već.

Poštovani, ako je, kako pišete, sutkinja presudila (donijela takvu odluku kakva je sada), onda bi trebali pokrenuti sudski spor za izmjenom odluke o roditeljskoj skrbi, jer samo sud koji je donio pravomoćnu odluku može je i izmjeniti, CZSS s time nema ništa (sa promjenom odluke o roditeljskoj skrbi), znači trebali bi pokrenuti sudski spor i tražiti izmjenu postojeće sudske odluke na način kako opisujete (...da za vrijeme praznika dijete provede 2/3 vremena kod mene...)...

Probajte s djelatnicima CZSS popričati, ali, kažem, oni ne mogu izmjeniti postojeću sudsku odluku, već samo sud koji ju je i donio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kanconijer je napisao:

sudska odluka se mora izmjeniti jer se ova ionako ne poštuje.

Ruby vam je dala pametan savjet,a što potvrđuje sudska praksa;(vrijedi temeljito pročitati)

Sentenca odluke;

""Postoje bitno izmijenjene okolnosti zbog kojih je potrebno izmijeniti postojeću odluku o tome s kojim će roditeljem maloljetno dijete živjeti, ako nakon odluke suda o tom pitanju roditelj kojem je povjereno da dijete sa njim živi, podređujući svojim osobnim interesima najbolji interes i dobrobit djeteta, svjesno i sračunato poduzima radnje zbog kojih je proglašen krivim i za počinjenje kaznenog djela, a kojima kontinuirano onemogućava dijete u njegovu pravu na susrete i druženja sa drugim roditeljem.""

Iz obrazloženja;

„Uvidom u spis suda prvog stupnja broj P-93/11 utvrđeno je da su se stranke sporazumjele da se mlljt. M.L., a koji u to vrijeme bio u dobi od šest godina povjeri na čuvanje i odgoj majci, da je sud cijenio da je to u interesu mlljt. M. s obzirom na njegovu dob i uzrast, te da su se stranke sporazumjele i glede održavanja susreta i druženja mlljt. M.L. s ocem I.L. . U slučaju bitno promijenjenih okolnosti u odnosu na one koje su postojale u vrijeme donošenja prethodne odluke, sud će na prijedlog roditelja, djeteta ili centra za socijalnu skrb donijeti novu odluku s kojim će roditeljem dijete živjeti, te o susretima i druženju djeteta s drugim roditeljem, a po potrebi i o drugim sadržajima roditeljske skrbi – a kako je to propisano odredbom čl. 102. Obiteljskog zakona ("Narodne novine", br: 116/03, 17/04, 136/04 i 107/07 – dalje: ObZ). Tijekom postupka provedenim dokazima utvrđeno je: -da je presudom Općinskog suda u V. broj KZM-19/13-11 od 10. rujna 2013. godine, predlagateljica S.L., u tom predmetu u procesnoj ulozi optuženice proglašena je krivom što je u vremenu od 8. listopada 2012. do 26. travnja 2013. godine, kao majka djeteta M.L. želeći onemogućiti ocu djeteta I.L. viđanja s djetetom određenih pravomoćnom presudom, u vrijeme određenih kontakata oca s djetetom bez ikakvog razloga nije se javljala na telefon, zaključavala vrata kuće, govorila da dijete ne želi ići ocu, da je bolesno, umorno, čime je u navedenom periodu u potpunosti uskratila viđanje djeteta s ocem, -da predlagateljica S.L. i dalje onemogućuje susrete i druženja mlljt. djeteta M.L. s ocem, a protustrankom I.L., -da je odlukom Centra za socijalnu skrb V. određena mjera nadzora nad izvršavanjem roditeljske skrbi roditelja u odnosu na mlljt. M.L., da ista nije dala željene rezultate radi nesuradnje predlagateljice S.L., -da je mišljenje Centra za socijalnu skrb V. da se mlljt. dijete M.L. povjeri na čuvanje i odgoj ocu I.L., a da se odrede susreti i druženja mllljt. djeteta s majkom, a da se prilikom davanja mišljenja rukovodio nalazom i mišljenjem vještaka te zaključcima stručnog tima prilikom stručne obrade stranaka, kada je utvrđeno da je kod predlagateljice S.L. i dalje vrlo izražena pretjerana i patološka posesivnost i prejaki zaštitnički stavovi u odnosu na dijete uz ciljano i smisleno odvajanje djeteta od oca, da djetetu izravno govori protiv oca na negativan i neprihvatljiv način uz grubo verbalno, agresivno ponašanje i namjerno zloupotrebljava svoj majčinski status uz izrazitu autoritarnost. Odredbom čl. 87. st. 3. ObZ-a propisano je da dijete ima pravo na život sa svojim roditeljima, u skladu sa svojom dobrobiti, a ako živi odvojeno od jednog ili oba roditelja da ima pravo na susrete i druženje s roditeljima i čl. 9. toč. 3. Konvencije o pravima djeteta. Prema odredbi čl. 99. st. 1. ObZ-a roditelji bez obzira žive li zajedno ili odvojeno ravnopravno, zajednički i sporazumno skrbe o djetetu, osim ako je ovim Zakonom drukčije određeno, dok u smislu stavka 2. članka 99. citiranog Zakona samo jedan roditelj skrbi o djetetu ako je drugi umro, proglašen umrlim, lišen roditeljske skrbi, lišen potpuno poslovne sposobnosti, djelomice lišen poslovne sposobnosti u odnosu na roditeljsku skrb ili je spriječen. Po ocjeni ovoga suda, s obzirom na sve naprijed navedeno, na činjenicu da predlagateljica S.L. onemogućuje susrete i druženja mlljt. djeteta M.L. s ocem, da mlljt. dijete boravi kod oca i s ocem samo onoliko i u onom vremenu kako to odluči predlagateljica, da je pravo djeteta ako živi odvojeno od oca da ima pravo na susrete i druženja s ocem, to su se bitno promijenile okolnosti u odnosu na one koje su postojale u vrijeme donošenja naprijed citirane presude suda prvog stupnja broj P-93/11-17 od 29. prosinca 2011. godine. Protustranka je sposoban skrbiti o životu i zdravlju mlljt. djeteta M.L., emocionalni odnos između njega i djeteta je topao i brižan, dobro se slažu, pa je pravilno prvostupanjski sud odlučio da mlljt. M.L. živi s ocem.

“ Županijski sud u Bjelovaru, Gž-661/2014-2, od 13. III. 2014. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija