Jump to content
Sign in to follow this  
kopija

Naknade i invalidnine

Preporučene objave

Poštovani, Zanima me naknada za tuđu pomoć i njegu i invalidnina, te druga materijalna prava koja se ostvaruju putem CSS-a. Da li je istina da nasljednici , djeca takve naknade moraju vratiti CSS-u pod prijetnjom ovrhe. (Ono što piše u Zakonu uključuje mogući povrat, ali ne znam odnosi li se na naknade zbog bolesti) Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, kopija je napisao:

Poštovani, Zanima me naknada za tuđu pomoć i njegu i invalidnina, te druga materijalna prava koja se ostvaruju putem CSS-a. Da li je istina da nasljednici , djeca takve naknade moraju vratiti CSS-u pod prijetnjom ovrhe. (Ono što piše u Zakonu uključuje mogući povrat, ali ne znam odnosi li se na naknade zbog bolesti) Hvala.

Ne moraju , osim ako niste potpisali doživotno i dosmrtno uzdržavanje sa takvom osobom za njezina života i niste to prijavili CZSS , već nastavili primati "naknade" tj  ... Ako su roditelji u pitanju i ako se niste "brinuli" za njih ( recimo .... ako je czss o njihovom trošku plačao smeštaj u dom ) moguće je da vam sjednu na nasljedstvo ( nekretnina/ pokretnina ) .. 

Podijeli ovu objavu

Hvala. To bi značilo da osoba koja prima invalidninu ne smije za života darovati imovinu djetetu. Ili smije , ali da dijete nema obvezu po ovim ugovorima koje ste naveli. A ovo drugo bi značilo da se mora dijete brinuti za roditelja ukoliko očekuje nasljedstvo. Znači ovo kaj ste naveli odnosi se i na invalidnine koje se realiziraju putem CSS-a , a HZZO vještači. Zar CSS u slučaju nekog smještaja ne bi plaćao razliku između primanja osobe( mirovina+ invalidnina). 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this