Jump to content

Brisanje zabilježbe


tsimic6

Preporučene objave

Koja bi bila procedura za brisanje ovoga:

Naime stranka protiv koje sam izgubio sud mi ne želi dati brisovno očitovanje.

Imam dokaz iz Fine da je kompletan dug podmiren.

3.1 Zaprimljeno 15.01.2015. broj xxxxx
Na temelju rješenja Općinskog suda u xxxxx od 14. siječnja 2015.g. broj Ovr-xxxx predbilježuje se pravo zaloga na nekretninama upisanim u A radi osiguranja novčane tražbine u iznosu xxxxx kn sa zateznom kamatom tekućom od 17. rujna 2012.g. do isplate i troška postupka osiguranja u iznosu od 516,20 kn, za korist:
xxxxxx KN PREDBILJEŽBA
na 3.2
 
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx      
  3.2 Zaprimljeno 26.03.2015. broj Z-659/15
Na temelju rješenja Općinskog suda u xxxxxx od 14. siječnja 2015.g. broj xxxxxx (koje se nalazi u ovosudnoj zbirci isprava pod brojem: xxxxxx i potvrde Općinskog suda u xxxxx od 25. ožujka 2015. godine, broj: xxxxxx, zabilježuje se opravdanje predbilježbe prava zaloga upisane pod C-3.1.
     
  3.3 Zaprimljeno 26.03.2015. broj xxxx
Zabilježuje se ovršivost tražbine radi čijeg osiguranja je uknjižba dopuštena, a na temelju čl. 297. st. 2. Ovršnog zakona.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Ako sam dobro shvatio iz objavljenog zk upisa, radi se o prisilnom zasnivanju prava zaloga. Točnije o prethodnoj mjeri predbilježbe prava zaloga na nekretnini, koja je potom opravdana.

S obzirom da je upis naložio ovršni sud, isti taj sud ima ovlast naložiti brisanje citiranog upisa. Znači potvrdu o uplati cjelokupnog duga dostaviti u taj spis Ovr i predložiti sudu da naloži ukiranje donijetog rješenja o prethodnoj mjeri i brisanje citiranog upisa.

Druga je opcija čekati 30 godina, pa predložiti zk odjelu brisanje osnovom pravila o amortizaciji hipotekarnih tražbina.

Evo nadam se da sam vam barem malo pomogao.

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Eto ipak nije.

Dobio sam sa suda kopiju podneska kojeg je ovaj moj metuzalem podnio sudu nakon moga traženja da se obrišu sve zabilježbe jer je sve plaćeno, te traži da mu se nadoknadi trošak postupka osiguranja, te će on kada mu se isti nadoknadi ''dopustiti sudu da briše uknjižbu založnog prava''. To su riječi koje citiram iz podneska.

E sada, ja sam platio sve što mi se stavljalo na teret, odnosno račun mi je ovršen na taj iznos. Potvrdom Fine dokazano je da su svi troškovi podmireni (glavnica, zatezna kamata i troškovi postupka).

Sud uz kopiju podneska nije poslao ništa.

Od toga je prošlo 2-3 tedna, šta sada?

Po mom sud bi trebao brisati sve što je vezano za broj Ovrhe po kojem sam ovršen, odnosno naplaćen u korist tužitelja.

Sad on kmeči da bi još love, te me zanima da li je ovo opravdano traženje s obzirom da nije obuhvaćeno ovrhom.

 

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , tsimic6 je napisao:

Eto ipak nije.

Dobio sam sa suda kopiju podneska kojeg je ovaj moj metuzalem podnio sudu nakon moga traženja da se obrišu sve zabilježbe jer je sve plaćeno, te traži da mu se nadoknadi trošak postupka osiguranja, te će on kada mu se isti nadoknadi ''dopustiti sudu da briše uknjižbu založnog prava''. To su riječi koje citiram iz podneska.

E sada, ja sam platio sve što mi se stavljalo na teret, odnosno račun mi je ovršen na taj iznos. Potvrdom Fine dokazano je da su svi troškovi podmireni (glavnica, zatezna kamata i troškovi postupka).

Sud uz kopiju podneska nije poslao ništa.

Od toga je prošlo 2-3 tedna, šta sada?

Po mom sud bi trebao brisati sve što je vezano za broj Ovrhe po kojem sam ovršen, odnosno naplaćen u korist tužitelja.

Sad on kmeči da bi još love, te me zanima da li je ovo opravdano traženje s obzirom da nije obuhvaćeno ovrhom.

Dokaz iz Fine zajedno sa svojim podneskom šaljite sudu. U podnesku tražite da se na ime podmirene tražbine postupak obustavi i da se dostavi zaključak zk odjelu za brisanjem uknjižbe prava zaloga, a o troškovima postupka da sud donese zasebno rješenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam već poslao dokaz iz Fine, pa mi je sud vratio podnesak koji je podnio tužitelj po kojoj je ovrha i nastala.  On traži u svom podnesku da mu se namire troškovi osiguranja (ovo je vjerovatno trošak koji je morao platiti prilikom provedbe zabilježbe ili nešto tako, nisam siguran), te će onda dopustiti sudu da obriše sve zabilježbe. Od toga je prošlo 3-4 godine tako da nisam siguran koje troškove potražuje. Naime sud mi nije poslao uz njegov rukom pisani podnesak nikakvu osnovu za plaćanje - dokaz. Da li sud traži da sada odgovrim na njegov podnesak. Ako da, nisam siguran u kojem smjeru ići... Ako navedeni troškovi i postoje, nije li zastupila zastara za iste...., ili ne bi li se ovi troškovi osiguranja trebali voditi kao što Vi kažete u  zasebnom slučaju, odnosno za iste troškove donijeti zasebno riješenje, te po njemu pokušati izvršiti naplatu. Kao što sam napomenuo pod brojem OVR. pod kojim se predmet vodi, duga nema, te smatram da bi sud na temelju vjerodostojne isprave (FINA) trebao donijeti riješenje za brisenjem uknjižbe prava zaloga Zk odjelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Naravno da sud traži da se očitujete na navode iz podneska.

Koliko znam njegovi troškovi osiguranja su svi plaćeni. Osporite sve navode iz podneska kao neosnovane. Osporite osnov i visinu njegovog traženja. Potvrda od Fine je relevantan dokaz i po tome se ima jedino i postupiti. Kao što i sami navedite pod tom ovrhom više nema duga. Stoga je sud dužan obustaviti postupak osiguranja i naložiti zk odjelu brisanje zabilježbi osiguranja. Odmah.

Evo nadam se da sam Vam još malo pomogao.

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija