Jump to content

prodaja udjela pod civilnom diobom


barfly314

Preporučene objave

nastojeći  sve svoje nasljednike riješiti problema, želim i to malo nejasnoća pomesti.

suvlasnik sam kuće na moru.nitko ne živi tamo jer je propala.super lokacija puno vlasnika.

pokrenuo razvrgnuće i upisao to  u zk.nakon toga sam kupio jedan od preostalih dijelova kup.ug. kupili bivša žena i ja da neee bude"e, sad je kuću moguće podijeliti" mi sad imamo 75% i ostalo još dvoje.jedan (1/4) tvrdi da je uložio 20000 eur i da je time porasla vrijednost kuće. mogu li ja dobiti 45%on35 a treći 20? koliko taj sa 1/4 mora platiti vještake? 1/4 ili 35%? i koliko dugo? ja platio vještake.

 

sve je kod sutkinje, čak i procjene vještaka. što trebam sada sucu dostaviti od papiRA? PRETPOSTAVLJEM DA ĆE ODBITI NAŠ UPIS u zk dok se ne proda naša kuća.

može li se raskinuti pravni posao i ako da, temeljem čega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, barfly314 je napisao:

jedan (1/4) tvrdi da je uložio 20000 eur i da je time porasla vrijednost kuće.

Uložio je 20000 eura, ali kuća je kažete propala? Onda se možda ulaganje amortiziralo, tj. propalo i nema uvećane vrijednosti.

Kada je to ulagao? Može li uopće dokazati da je ulagao? Je li ulagao dobrovoljno i bez dogovora sa drugim suvlasnicima?  

Ako je ulagao u tuđe bez dogovora, to se može smatrati darom. A svako takvo ulaganje zastarjeva nakon 5 godina. 

Teško je ovako 'hipotetski' odgovarati bez nekih konkretnih podataka.

Prije 2 minuta, barfly314 je napisao:

mogu li ja dobiti 45%on35 a treći 20? koliko taj sa 1/4 mora platiti vještake? 1/4 ili 35%? i koliko dugo? ja platio vještake.

Ulaganje se ne pretače u postotak vrijednoti nekretnine (ako se dokaže u postupku) . 

Vještake plaća tko izgubi spor , ovisno o postitku uspjeha spora. 

A zašto su vama trebali vještaci?

Prije 2 minuta, barfly314 je napisao:

sve je kod sutkinje, čak i procjene vještaka. što trebam sada sucu dostaviti od papiRA? PRETPOSTAVLJEM DA ĆE ODBITI NAŠ UPIS u zk dok se ne proda naša kuća.

može li se raskinuti pravni posao i ako da, temeljem čega?

Koji upis da vam odbiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

procjenitelj nekretnine i geodet po nalogu suda. upis vlasništva u zk od ovog koji je prodao. ipak ima neka zabilježba da je pokrenuta dioba temeljem mojeg zahtjeva.

 

, felixx je napisao:

 

Vještake plaća tko izgubi spor , ovisno o postitku uspjeha spora. 

A zašto su vama trebali vještaci?

Koji upis da vam odbiju?

1. nije parnica nego ide po zakonu iz 1934. vještak je trošak nekretnine. svi sudjeluju ovisno o vlasničkom udjelu.

2. geodet i procjenitelj, sud odredio.

3. prava vlasništva.

uređeno: od barfly314
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

thx!

"Nužne troškove u izvanparničnom postupku predstavljaju samo troškovi pristojbi,troškovi očevida i vještačenja, dok trošak zastupanja po punomoćniku nepredstavlja nužan trošak i on pada na zastupanog."

 

sudac u ri obećao staviti rješenje 26.2. na

http://e-predmet.pravosudje.hr

može li to i jel to zna biti praksa? svi iz zg a suđenje u ri...

jel i na tabli odluka? šalje li se poštom i kad?

thx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, barfly314 je napisao:

sudac u ri obećao staviti rješenje 26.2. na

http://e-predmet.pravosudje.hr

može li to i jel to zna biti praksa? svi iz zg a suđenje u ri...

jel i na tabli odluka? šalje li se poštom i kad?

thx

Ako je nekretnina na području suda u Rijeci... mjesna nadležnost se određuje prema mjestu gdje se nalazi nekretnina. Koliko znam, bit će samo na e-oglasnoj ploči, i od idućeg dana teče rok za žalbu. Link je dolje:

https://e-oglasna.pravosudje.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija