Jump to content

ugovor o zakupu


markun

Preporučene objave

molim vas zaa savjet..kao fizička osoba -zakupodavac, dao bih u zakup obrtniku poslovni prostor. Mjesečno 8 tisuća kn...Da li ugovor nakon ovjere treba osobno odnijetu u poreznu upravu? 

 

također, da li zakupnik zakupninu plaća mjesečno na tekući ili moj žito račun?  evo . ljubazno se moli odgovor...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , markun je napisao:

 Također, prijatelj mi je iznajmljjivao stan pa je dobio povrat poreza od toga što je prijavio najam poreznoj, pa me zanima je li to ovdje ista stvar?

Po prijavi porezne obveze prihoda od najma dobiti ćete porezno rješenje u kojem su navedene akontacije poreza koji morate mjesečno plaćati. Ukoliko nemate drugih prihoda ili su manji od neoporezivog djela prihoda, za dio uplaćene akontacije koji je preplaćen ćete dobiti povrat po godišnjem obračunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jednom hvala najljepša i evo dodatno pitanje za kraj. Ako je zakupnik d.o.o. i dva su vlasnika (kao članovi društva) od kojih je jedna osoba ovlaštena za zastupanje kao član uprave a to je ujedno i član društva. 

Je li dovoljno za sklapanje ugovora u zaglavlju kao stranke navesti bilo koju osobu od vlasnika ili je nužno obe dvije sobe?

Sve iz razloga sutra eventualne tužbe ako ne budu plaćati ili slično?

 

ili koga sutra tužiti ako ne budu plaćati zakupninu, ako članovi društva ne odgovaraju za obveze društva, ovdje zakupnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba ovlaštena za zastupanje potpisuje, a u slučaju ne plaćanja, tuzbu usmjeravate prema pravnoj osobi...

A uvijek mozete ako na to pristanu napisati da te fizičke osobe solidarno odgovaraju za dugove pravne osobe prema vama u ugovoru o najmu! 

Slijedom čega bi imali osnove tuzbu uputiti i prema pravnoj osobi i svim fizičkim osobama koje pristanu biti solidarni dužnici....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam..ovdje je osoba ovlaštena za zastupanje ujedno i suvlasnik (dva vlasnika)...

.je li svejedno potpiše li u svojsrvu stranke ugovor kao vlasnik firme ili isključivo mora biti navedeno da je to osoba ovlastena  za zastupanje? da li zbog toga tužba npr. sutra može pasti jer nije dobro tuženik označen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, wrritteer je napisao:

U vezi plaćanja na žiro ili tekući...dok ste uredno prijavili poreznu obvezu i imate rješenje porezne uprave,

njih  nije briga da li dobivate novce na žiro, tekući, uopće ne dobivate, dobivate na ruke itd..

Dobili, ne dobili najamninu, dužni ste plaćati porez sve dok traje porezna obveza.

 

Da ste ikada iznajmili prostor, vidjeli bi da isti inzistiraju na placanju na ziro racun!!

A pravna osoba kao zakupoprimac, itekako ima obvezu placanja na ziro racun!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, virtalni je napisao:

Da ste ikada iznajmili prostor, vidjeli bi da isti inzistiraju na placanju na ziro racun!!

A pravna osoba kao zakupoprimac, itekako ima obvezu placanja na ziro racun!!

A eto, onda živimo u različitom svemiru jer nakon 15 godina kako iznajmljujem dva poslovna prostora i to pravnim osobama, svi su redom uplaćivali na tekući račun.

Oni nikada nisu imali problema, niti su im u knjigovodstvu rekli da se to ne smije, niti je porezna inspekcija imala prigovora niti su mene na poreznoj upozorili da se to ne smije a uredno sve imam prijavljeno čak i povrat poreza sam nekada dobio.

Tako da eto, ne znam šta da kažem osim da još pošaljem sliku priljeva na tekući račun od prije 10 godina i od prošlog mjeseca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija