Jump to content

Odricanje nasljednog prava malodobne osobe


Alains2004

Preporučene objave

Molim vas uputite me od kuda početi? Kao maloljetnu  osobu stric tj.brat od pok.oca koji već 35god.zivi i radi u Švicarskoj me na prevaru odveo u Javnobilj.ured da potpišemo da se ja u njegovu korist odričem naslijedje polovice imanja i kuće te grobnice za tadašnji  (91god)2000 chf iako samo zemlja vrijedi znatno više kao i nekretnina..itd. E sad,muči me što znam da me prevario.. Sada kada imam sina i muža ipak želim svoje nužno pravo. Dobivala sam čak očevu mirovinu po osnovi obaveznog školovanja. Baka tj.mama po ocu je još živa i smještena je godinama u staračkom domu. Nemamo kontakta..znam da joj je loše. E sada..Ja nikakav dokument od javnog bilj.nemam. Kao ni potvrdu o njegovoj uplati jer je to bila tadašnja Riječka banka. Dali mogu poduzeti šta u svoju korist nakon toliko godina i usprkos tome ako su brat i baka potpisali kakav ugovor o dosmrtnom ili sl.? Pretpostavljam da jesu. Imam li pravo na nužni dio obzirom da sam bila maloljetna i dovedena u zabludu? Ako imam..Od kuda početi? Unaprijed hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Alains2004 je napisao:

bila maloljetna

tko je bio vaš skrbnik(zakonski zastupnik)

 

, Alains2004 je napisao:

bilj.ured da potpišemo da se ja u njegovu korist odričem naslijedje polovice imanja i kuće

ček malo,jel to izjava data u ostavinskom postupku ili ste vi več po okončanom ostavinskom postupku postali upisana vlasnica pa naknadno potpisali ugovor kojim ste prenijeli pravo vlasništva nasljeđene imovine u korist strica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Alains2004 je napisao:

Molim vas uputite me od kuda početi? Kao maloljetnu  osobu stric tj.brat od pok.oca koji već 35god.zivi i radi u Švicarskoj me na prevaru odveo u Javnobilj.ured da potpišemo da se ja u njegovu korist odričem naslijedje polovice imanja i kuće Ako imam..Od kuda početi? Unaprijed hvala 

sud kojik je vodio ostavinski postupak trebao  bi imati vašu izjavu datu kodsjavnog bilježnika.

tražite primjerak u sudu . znate broj predmeta ostavinske?

tužbim tražite utvrđivanje ništavnom izjave koju ste potpisali kao maloljetna osoba.nema zastare.

kao maloljetna osoba nemate pravnu osobnost i nemožete potpisati nikakve izjave to je mogao napraviti samo skrbnikali uz suglasnost Centra za socijalnu skrb.

čini mi se da 1991. javni bilježnici nisu radili u HR.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Alains2004 je napisao:

 Baka tj.mama po ocu je još živa i smještena je godinama u staračkom domu. Nemamo kontakta.. 

šta ti je baka kriva pa  je ne posječuješ? nemaš kontakta sa njom.

možda se radi o bračnoj stečevini pa se 1/2  imovine djeda djeli na nasljednike (sinove i suprugu-baku).

trebala bi potražiti rješenje sa ostavinske. možda bi mogla  tražiti i ponavljanje postupka ako nisi bila pozvana na ostavinsku (skrbnik-majka).

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija