Jump to content

Nametljivo ponasanje


Malaae

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me par informacija, prije 6 mjeseci sam dobila poziv u pp zbog sumnje da sam pocinila kazeneno djelo nametljivog ponasanja prema kao bivsem decku ali nije bivsi decko vec je vise prijatelj bio...tada sam otisla u postaju i izjavila da ga nisam niti cula niti vidila dva mjeseca niti da ga zelim cuti i viditi, tada sam iznijela neke stvari i rekli su mi da moraju zvati suprotnu stranu na razgovor jer je mene optuzila cijela obitelj a price im se nisu slagale....receno mi je da ocekujem opet poziv....nakon 6 mjeseci....dobijem poziv preko telefona i pritom se ne javim jer je nije bio prikazan broj i pritom mi dodu policajci na kucnu adresu te nakon toga na posao da jel sam se javila ako nisam da me oni vode, kad sam se javila na poziv receno mi da dodem tad i tad iznijeti i objasniti malo neke stvari, kada sam pitala opet za to? Sta to nije govoto posto je proslo pola godine...odgovor je razgovarati cemo kad dodete....moje pitanje je sta ja mogu ocekivati nakon 6 mjeseci ni traga niti glasa od toga svega i pritom da za te ljude nisam cula vise od 8 mjeseci....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Malaae je napisao:

S time da mi je prosli put taj inspektor prijetio da ce me zatvoriti ako mu ne kazem sta zeli cuti....

Idući put mu recite da neka to slobodno i napravi, pa ćete vidjeti reakciju.

Igra "mind-game" igrice s vama i nemojte se dati uvući u to. Odazovite se pozivu, dajte (ili ne dajte) potrebne obavijesti i to bude to (ukoliko se neće raditi o tzv. prvom ispitivanju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovako...sad opet imam tonu pitanja....otisla sam na razgovor kao sto su me zvali nakonpola godine...kad sam dosla uzeli su mi mobitel...i rekli da cekamo snimanje ispitivanja nakon toga su me bez objasnjena zatvorili icekala samo pretres stana jedno 13 sati...i onda su mi nakon toliko cekanja urucili da potpisem da sam uhicena...otisli smo do stana prekopali su sve uzeli sta im je trebalo svu tehnologiju...i bacili me na nocenje i ujutro me vodilina DO, tamo sam opet imala snimanje....nakon cega mi je receno da idem pred suca, i krenuli me voditi pred suca i onda me sa pola puta vrate i kazu da sam dobila mjeru opreza....da se ne smijem slucajno pribliziti niti kontaktirati ljude....i pustili me...to je bio sok za mene jako veliki,dolazim sebi jos.....i sad neki dan me zovu da ide pregledavanje svega sto su uzeli....i da kao mogu doci ili ja ili moj odvjetnik...a ja jos nisam uzela odvjetnika...sta misavjetujete? Luda sam od svega vec nevjerujem kakvih ljudi ima na svijetu....sto da radim? Da li oni mene mogu opet odvest? Zatvoriti? Bilo sta? Molim VAS sve za neki pametan savijet i kako da se ponasam sa ovom situacijom!!!!

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto je najbolje ja te ljude niti cula niti vidila sad vec vise od 8 mjeseci niti znam di su niti sta su....nemam kontakt s njima nikakav, zbog jednog dogadaja prije dvije godine oni su mene prijavili i sada to sve traje...da li ja moram dobiti kakvu obavijest sa DO ili kako to vec ide....nikad nisam imala ove probleme pa ne znam kakva je procedura...da li to sve moze odradivati moj odvjetnik ukoliko ga angaziram....jer oni mene ne vade iz usta a niti ne znaju niti di sam niti sta sam....na temelju nekih njihovih prica oni su pokrenuli istragu....s time da su ti ljudi placali privatnog detektiva koji me mjesecima uhodio i pratio a da sam tek naknadno saznala....jel mi mozete barem reci kakva je procedura sa ovime....da li ce oni i kad meni vratiti moje stvari....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas sve opet za neki savjet ja sam luda vec od svega....danas su me zvali da moram doci u policijsku postaju opet na razgovor da je drzavno odvjetnistvo trazilo...i ja pitam jel to kao prvi put....kaze ne ne...moram te pitati par stvari vezano je za mjeru opreza! Sta to znaci? Sta sad ovaj put mogu ocekivati jer svaki put me iznenade svojom domisljatoscu!!! Molim Vas neki savjet!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Malaae je napisao:

Dobro....ali ako nisam nista radila oni tu mjeru ne mogu ukinuti? Do kada traje ta mjera? 

I do kada mi moraju moje stvari vratiti? Nesto su rekli da kad obave pretragu stvari...obavili su...koliko znam nista nasli nisu...i kolko sad traje to vracanje? 

Sve ovisi do kada Vam je mjera opreza određena, ako Vam je određena do kraja postupka, onda ništa od ukidanje iste...

Vratit će Vam stvari koje im nisu potrebite kao možebitni dokaz u postupku, a ostale, koje mogu poslužiti kao dokaz u postupku, po završetku postupka..

Sve stvari koje im ne mogu služiti kao možebitni dokaz, biti će Vam vraćene i o tome ćete biti izvještena da ih preuzmete...

Ne mogu Vam ništa temeljem izrečene mjere opreza ako je se pridržavate, kako navodite, pridržavate se i zato Vam ne mogu ništa iako se vrše terenski izvidi i saslušanje oštećenika u svezi mjere opreza, provodi policija i izvješćuje DO i sud..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozvana sam bila na razgovor u policiju jer policija mora svakih 15 dana kao izvjestavat DO i  policajac mi je rekao kao da oni jos imaju i dalje pozive sa skrivenih brojeva i sa vidljivih brojeva....kao da znam na cemu sam....ali ja stvarnooo nemam veze niti prije niti sad....a kamoli sad kad imam kao mjeru opreza pa nisam glupa da riskiram i posao i cijeli zivot radi gluposti jedne.....ja ne....pise u mjeri ako se je ne pridrzavam da se ukida i zamjenjuje istraznim zatvorom...pa me strah da oni stvarno to nebi ukinuli a ja nigdje veze s tim....da li oni mogu to ukinuti radi toga...a nemaju nikakvog dokaza protiv mene osim rijeci tih ljudi da misle da sam ja....drugo nista...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija