Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

josephwolf

Odavanje osobnih podataka

Preporučene objave

Poštovani!

Osoba, član uže obitelji zaposlenik je u poreznoj upravi u jednom našem gradu na obali. Ja živim već deset godina u Zagrebu, tu sam i prijavljen, imam stan. 

Od treće osobe sam čuo točne podatke o stanju mojih bankovnih računa, redovnih prihoda te honorarnih prihoda, a treća osoba je u dosta dobrim odnosima sa spomenutim zaposlenikom porezne uprave. 

Pošto nemam nikakvih materijalnih dokaza, osim toga što sam čuo, a iz toga je sasvim izvjesno tko je izvor podataka, što mogu učiniti da se zaštitim takvih neugodnih događaja?

Pala mi je na pamet prijava poreznoj, anonimna, ali kako, što, komu, pošto nemam nikakve dokaze???

Zahvaljujem!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da se zaštitite ne možete ništa, jer oni zakonski imaju pravo uvida u svaki račun... i sve što ste naveli...

Nažalost kako s tim podatcima raspolažu je druga priča...

Tako da ako je samo na tome rekla kazala, čak i ako bi uspjeli cijeli lanac gluhoga telefona privesti sudu da svjedoče, isti bi se olako raspao...

Od anonimne prijave ništa, a i od ikakove druge praktički ništa ako nemate jasnih i konkretnih dokaza ili svjedova koji bi posvjedočili kršenju zakona o zaštiti osobnih podataka pojedinih djelanika porezne uprave...

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , josephwolf je napisao:

Pošto nemam nikakvih materijalnih dokaza, osim toga što sam čuo, a iz toga je sasvim izvjesno tko je izvor podataka, što mogu učiniti da se zaštitim takvih neugodnih događaja?

Pala mi je na pamet prijava poreznoj, anonimna, ali kako, što, komu, pošto nemam nikakve dokaze???

Porezna uprava spada pod ministarstvo financija, pa se možete tamo raspitati kome točno ide žalba na postupanje referenta.

Od anonimne prijave nikakva korist, kako je objasnio virtalni. A po takvoj prijavi bez dokaza taj vaš rođak bi najvjerojatnije samo dobio kakvu opomenu.

Ako želite spriječiti ubuduće takvo curenje, možda bi bio bolji pristup da rođaka izravno kontaktirate (nazovete) pa ga isprepadate pitanjem zašto je tom čovjeku razotkrio vaše podatke i znade li da je time teško prekršio Zakon o zaštiti osobnih podataka i druga pravila svoje službe, i kakve bi mu se sankcije dogodile da to prijavite njegovim nadređenima. Uvjeren sam da bi taj drugi puta razmislio prije nego bi tako olako djelio povjerljive podatke.

Uređeno od felixx

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad