Jump to content

Krađa


Nekaneka123

Preporučene objave

Pozdrav! Jucer sam ukrala u h&m-u neke prdtene u vtijednksti od 140 kn i uhvacena sam naravno sve je vraceno njima. Odvedena sam u ured gdje je sefica ispunila zapisnik o kradi i pozvala policiju. Oni su uzeli moje podatke pitala sam ih sto sada reklu su da sa njihove strane nista jedino ako me trgovina tuzi privatno.

Zanima me dali na kucnu adresu dolazi ikakav papir od strane policije samo kao obavjest da sam ulovljena...

I kolika je mogucnost da ce me trgovina privatno tuziti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudeći po vašim upisima, pretpostavljam, mlađa ste osoba koju je strah da doma ništa ne dođe da roditelji ne vide. Oni bi mogli pokrenuti privatnu tužbu na općinskom sudu, ali sumnjam da hoće jer oni nemaju nikakve koristi od toga, a i vrijednost je mala koju ste ukrali, dakle, postoji mogućnost tužbe za djelo koje se može izreći do godine dana zatvora prema kaznenom zakonu, ali ne vjerujem da će se trgovina upuštati u takvo nešto. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, atomic95 je napisao:

Sudeći po vašim upisima, pretpostavljam, mlađa ste osoba koju je strah da doma ništa ne dođe da roditelji ne vide. Oni bi mogli pokrenuti privatnu tužbu na općinskom sudu, ali sumnjam da hoće jer oni nemaju nikakve koristi od toga, a i vrijednost je mala koju ste ukrali, dakle, postoji mogućnost tužbe za djelo koje se može izreći do godine dana zatvora prema kaznenom zakonu, ali ne vjerujem da će se trgovina upuštati u takvo nešto. 

Znaci nebi nista trebali napraviti radi male svote? Dali ja imam sta od toga da odem do trgovine trazim seficu i iapricam se te da pitam dali ce oni dizati tuzbu? Dali ce mi ista reci? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje osobno misljenje: nece te tuziti jer stete nemaju, troska nemaju, zanemariv je iznos...

(a u slucaju tuzbe, troska odvjetnika, pristojbe, s upitnim ishodom naplate + eventualno negativan publicitet tuzbe poradi 100kn...)


Ali se kloni iste trgovine jer ce te "nadzirati", i k tome te u evidenciji sigurno imaju u slucajno ponovljene kradjer i znati ce da si recividista...

 

uređeno: od virtalni
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija