Jump to content

Uzdržavanje oca


Zajo1

Preporučene objave

Dali ste mi link koji ima tolko toga da bi mogao čitati do sutra i opet ništa ne razumijem, nisam živio sa ocem, posjećivao sam ga povremeno, inace je bio nasilan i tukao je mamu dok sam bio mali i dok su živjeli zajedno, i bio je problematičan....roditelji nisu bili u braku..ovo sam našao da piše u zakonu o uzdržavanju;

Obveza uzdržavanja uzajamna je pa je stoga i punoljetno dijete dužno uzdržavati roditelja koji nije sposoban za rad, a nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine. No u tom slučaju dijete se može osloboditi obveze uzdržavanja roditelja ako ga taj roditelj iz neopravdanih razloga nije uzdržavao u vrijeme kad je to bila njegova zakonska obveza prema djetetu.

Znači, on nije brinuo o meni uopce ni prije ni nakon 18-te godine, nije plačao alimentaciju,  mama se sama brinula o meni, da li sam ja onda dužan brinuti o njemu, tražim jednostavan i konkretan odgovor...jer link koji ste mi dali i napisali "osim ako"...a što osim ako...ja sam mislio da će biti sad jedan članak o tome iz kojeg ću dobit odgovor, a ovako sam dobio cijeli elaborat hehe laik sam i ne snalazim se u tome, pa ako mi možete pomoći, hvala ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Zajo1 je napisao:

Dali ste mi link koji ima tolko toga da bi mogao čitati do sutra i opet ništa ne razumijem, nisam živio sa ocem, posjećivao sam ga povremeno, inace je bio nasilan i tukao je mamu dok sam bio mali i dok su živjeli zajedno, i bio je problematičan....roditelji nisu bili u braku..ovo sam našao da piše u zakonu o uzdržavanju

Krivo ste shvatili uputu na link! Drot13 vas je uputio na ČLANAK 292. st 2 Obiteljskog zakona! Taj je članak vrlo kratak i u stvari je vrlo sličnog sadržaja kao i ovaj koji ste naveli!:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, kolega drot Vam je dao smjernice na čl. 292. st. 2. ObZ koji glasi:

 

Članak 292.

(1) Punoljetno dijete je dužno uzdržavati roditelja koji nije sposoban za rad, a nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine.

(2) Dijete iz stavka 1. ovoga članka može se osloboditi dužnosti uzdržavanja roditelja koji ga iz neopravdanih razloga nije uzdržavao u vrijeme kad je to bila njegova zakonska obveza.

 

Poboldan Vam je st. 2. koji bi se mogao odnositi na Vašu situaciju, a VI sami znate kakva je situacija bila kod Vas, dakle, ako Vas otac iz neopravdanih razloga, kako navodite, nije uzdržavao (brinuo o Vama), sukladno tom stavku, niste niti Vi njega dužni, no to morate dokazati kako bi Vas se oslobodilo dužnosti uzdržavanja, tj. dužnosti brige o njemu...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo našao sam...snašao sam se, hvala vam svima...on je umro 2010.g. ali moja teta, tj. njegova sestra sad tuži mene od 2014.g. i potražuje od mene kao neke dugove koje je ona napravila dok se kao ona brinula o njemu, i o baki tj. mami njihovoj, i poziva se na uzdržavanje a ona nikakvog ugovora o uzdržavanju nema..tako da to traje več 4 godine, sestra igra prljavo na sudu i svjedoci njezini lažu, pa me zanima ishod suda i da li se mogu pozvat na ovaj zakon o uzdrzavanju za koji sam pitao jer moj odvjetnik ništa od toga ne navodi nego sam ja taj zakon našao, pa ako mozete malo prokomentirat, bio bih Vam zahvalan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Zajo1 je napisao:

Evo našao sam...snašao sam se, hvala vam svima...on je umro 2010.g. ali moja teta, tj. njegova sestra sad tuži mene od 2014.g. i potražuje od mene kao neke dugove koje je ona napravila dok se kao ona brinula o njemu, i o baki tj. mami njihovoj, i poziva se na uzdržavanje a ona nikakvog ugovora o uzdržavanju nema..tako da to traje več 4 godine, sestra igra prljavo na sudu i svjedoci njezini lažu, pa me zanima ishod suda i da li se mogu pozvat na ovaj zakon o uzdrzavanju za koji sam pitao jer moj odvjetnik ništa od toga ne navodi nego sam ja taj zakon našao, pa ako mozete malo prokomentirat, bio bih Vam zahvalan. 

ako je napravila dugove? napravila ih je dok se brinula o svojoj majci  koja se brinula o njoj dok je bila mala.

"dugovi " nastali brigom za brata su njen dar bratu. nije imala obvezu brinuti se o bratu.

kako dokazuje nastanak dugova?

korisno bi bilo koristiti uslugu odvjetnika. košta ali nakraju plati onaj ko izgubi spor.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njezin ukupan dug je oko 150 000 kuna, trazi od mene polovicu toga da joj nadoknadim, 88 000 kuna što navodi u tužbi, moja nasljeđena imovina je naravno vrijednija od tog iznosa, dala je baku u dom za starije i nemoćne te i to navodi pod svoj trosak (oko 40 000 kn ukupno)ali je baka imala i svoju penziju, navodi troskove pogreba i bake i tate mog,  to je ok, za tatu joj mogu priznat i vratit...bila je svađa oko svega, navodi koliko je struje potrošio, računi iz 2006 g. sto je vec zastarjelo, navodi posudbe od prijateljica kao radi tate mog,  napisano na papiru, neovjereno, rekla-kazala...sve što je radila, radila je na svoju ruku, nije me pitala..i tata je za zivota imao neke restorane, tako da nije trebao biti uzdrzavan s cim se ona hvali toliko, osim podkraj je obolio pa nije imao nista, i tu sam mu ja pomagao (unatoć svemu prije sto sam napisao na pocetku teme)kad je najvise trebao sto ona na sudu ne prizna i okrece protiv mene ko i njezini svjedoci...al sami su si stvorili takvu situaciju.Jos 2008.g. je napravila oporuku sa mamom(baka moja) da ide sve njoj sto je moj tata skuzio, i zapravo mislim da je i to okidac za sve, htjela je rođenom bratu sve uzet, pa sam ja njegov nasljednik pa sad hoce iz mene izvuci novce a ni kriv ni duzan.Moj odvjetnik je dosta dopisa o svemu tome slao i dosta toga ne priznajemo i odbijamo između ostalog i ovo što je Bovu spomenuo...samo je cudno sto je sutkinja jos u pocetku pitala da li se mozemo nekako dogovorit, ja sam rekao da moze, te sam ponudio 5 000 kuna za tatin pogreb, na to je sutkinja rekla da je to jako sramotno i ponizavajuce i premalo, kao da nije uopce procitala cijeli spis i sve dopise i navode koje smo slali, a sudac ne smije biti tako pristran...eto, onako "ukratko"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, jako zamršena situacija, moja sugestija Vam je, pošto imate odvjetnika, da mu vjerujete (ako niste zadovoljni njegovim radom mjenjajte ga), jer on ima najbolji uvid u kompletnu situaciju koju opisujete i najbolje zna (barem bi trebao) kako će se postaviti da zaštiti Vaše interese i da na najbolji način po Vas sve to riješi, jer, kako navodite, svjedoci, sestra igra prljavo itd. itd., Vi naslijedili pokojnikovu (tatinu) imovinu koja nije bezazlena, zato i jesam mišljenja da Vam tu najviše može pomoći Vaš odvjetnik koji ima detaljniji i kompletniji uvid u sve to i koji, naravno, ako radi u Vašu korist, a radii (..pisao dosta dopisa..) kako navodite...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Zajo1 je napisao:

Njezin ukupan dug je oko 150 000 kuna, trazi od mene polovicu toga da joj nadoknadim, 88 000 kuna što navodi u tužbi, moja nasljeđena imovina je naravno vrijednija od tog iznosa,

 Ako tvoj otac tebi nije 20 godina plaćao alimentaciju, onda uz prosječnu alimentaciju od 1000 kn mjesečn nije platio ukupno 240000 kuna alimentacije. Na to treba dodati još i prosječnih 12% zatezne kamate kroz to razdoblje na neplaćenu alimentaciju, što je dodatno vjerojatno i preko 200000 kuna. (ne znam točne datume i druge podatke, ali kao ilustracija)

Dakle, imovina koju si naslijedio do vrijednosti od recimo 440000 kuna je ono što bi dobio kao zaostatke alimentacije, i taj argument treba 'staviti na stol'.

 

Citiraj

dala je baku u dom za starije i nemoćne te i to navodi pod svoj trosak (oko 40 000 kn ukupno)ali je baka imala i svoju penziju,

 Od bake je dobila nasljedstvo, a ti nisi obavezan uzdržavati baku.

Citiraj

 

Citiraj

Moj odvjetnik je dosta dopisa o svemu tome slao i dosta toga ne priznajemo i odbijamo između ostalog i ovo što je Bovu spomenuo...samo je cudno sto je sutkinja jos u pocetku pitala da li se mozemo nekako dogovorit, 

Tvoj odvjetnik se treba pozvati na spomenuti članak 292. st. Obiteljskog zakona, a uz to i na čl. 1112. Zakona o obveznim odnosima:

Članak 1112.

(1) Tko izvrši isplatu znajući da nije dužan platiti, nema pravo zahtijevati vraćanje, osim ako je zadržao pravo na povrat, ako je platio da bi izbjegao prisilu ili ako isplata duga zavisi od ispunjenja uvjeta.

Kao i na čl. 1114. Zakona o obveznim odnosima:

Ispunjenje naravne ili moralne obveze

Članak 1114.

Ne može se zahtijevati povrat onoga što je dano ili učinjeno na ime ispunjenja neke naravne ili moralne obveze.

Tebe ne tuži otac, nego tetka koja nije imala obvezu pomagati oca. Kako je već rečeno, ona je to dala kao dar, dala je iako je znala da nije u obvezi to dati, a goe navedeni članci to jasno definiraju.

Sutkinji tvoj odvjetnik treba skrenuti pažnju da uopće nije bitno što će tetka svjedocima dokazivati ulaganje, jer ti nisi to dužan platiti. Stoga takvo dokazivanje uopće nema smisla.

Sudi se po zakonima

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , felixx je napisao:

 

Sutkinji tvoj odvjetnik treba skrenuti pažnju da uopće nije bitno što će tetka svjedocima dokazivati ulaganje, .

 

svjedoke treba obavjestiti o mogućnosti podnošenja kaznene prijave zbog iznošenja neistine.

predpostavljam da će  svjedoci odustati od  svjedočenja u korist tete.

prijavu za lažno svjedočenje podnijeti nadležnom općinskom odvjetništvu. neka svjedoci razmišljaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovorima i što sudjelujete u temi.Moj odvjetnik je dosta toga naveo u dopisima, ali kad smo na ročištu uživo i kad se saslušavaju svjedoci, on jako malo sudjeluje i ne pita svjedoke neka bitna pitanja vezana za moju obranu, veli na to da on govori ni previše ni premalo, točno onolko kolko treba, i rekao sam mu u vezi neplačanja alimentacije i ne brige o meni od strane oca ali to nije uopce spominjao u obrani, da bolje da to ne spominjemo da to samo proširuje situaciju, rekao je ako sam nasljedio imovinu da sam se duzan brinuti o njemu..i tako kao da prepušta slučaj da ide svojim tokom.I nakon što je sutkinja još u pripremnom dijelu u početku pitala za mogućnost dogovora, ja sam rekao, može, nudim 5000 kuna za tatin pogreb(a pogreb je koštao 3800kn, socijalni) na što je sutkinja rekla da je to ponižavajuće i premalo, ta reakcija me malo zaprepastila, na to mi je moj odvjetnik moj rekao da po tome vidim kako stvari idu i da ću trebat platit još najmanje duplo toliko(10 000kn).A svako ročište platim odvjetniku 1000 kuna, a nekad smo po 15min. u sudnici, nekad malo više zbog svjedoka, sve mi to smrdi, jer znam da je njima bitno da čim duže traje.Ja bi išao na to da ona izgubi sud, ili ako ne izgubi, da platim minimalno, ali to kao da ne mogu postići s ovim odvjetnikom.On veli, i suci su ljudi, i da na kraju sve ovisi o sučevoj odluci, ali treba se borit dok je vrijeme a ne puštat da sudac na kraju odluči, veli žalit ćemo se, to je već onda gotovo i teško ćemo sa žalbom nešto promjenit.I rekao sam odvjetniku da bi trebali malo žešće se postavit i izbijat njezine navode, pa mi je reko da sam to gledao u filmu, da sam ja tu bitan što ću reći jer ja znam najbolje situaciju a da je on tu samo da daje smjernice, pa si mislim, pa što će mi onda on, i plačat ga 1000 kuna svako ročište, onda mogu i sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno gledajuci, odvjetnik Vam pomaze sa pravne strane i, kako kaze, daje odredjene smjernice sa pravnog aspekta, sutkinja je duzna saslusati predlozene svjedoke, a kako ce gledati na njihove iskaze i da li ce ih uvaziti to sve ovisi o njoj. Misljenja sam da bi Vas odvjetnik reagirao kad bi smatrao da bi to bilo potrebito i u Vasem interesu, ali, kako Vam i sam kaze, ne treba previse komplicirati i siriti stvari, no, ako ste nezadovoljni njegovim radom uvijek ga mozete promjeniti i opozvati mu punomoc, te uzeti drugog, to je Vase pravo, jer ga Vi placate, mislim da on ipak najbolje zna kako se postaviti i zastititi Vase interese, ali, kako sam vec napisao, ako ste nezadovoljni njegovim radom , uvijek ga mozete zamjeniti drugim, to je Vase pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Iskreno, jako zamršena situacija,

otac se nije brinuo o djetetu...argument za ne brigu o njemu

ali to dijete nasljedi imovinu od njega.....da li je nasljedstvo argument da se ipak dijete treba brinuti o ocu iako ovaj nije plaćao alimentaciju

sestra se brine o bratu...nije dužna...ali tko se onda trebao brinuti...da li sin kojemu nije plaćana alimentacija ,a kasnije ipak nasljeđuje

ovo su specifične situacije gdje će nakraju sud odlučiti i nevjerujem da ima točan odgovor kako će ovo završiti....prevedeno...bilo bi vam pametnije da se dogovorite i da realno sagledate sve argumente...ako možete....i ako ste realni...i to oboje i ti i ona.....

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mister-X je napisao:

..ovo su specifične situacije gdje će nakraju sud odlučiti i nevjerujem da ima točan odgovor kako će ovo završiti....prevedeno...

Pa zato sam i napisao da je jako zamršena situacija koja se može riješiti samo sudskim putem ako dogovor nije moguć, jer se "preklapa" više zakona...

A pravedno po nekoga sigurno neće, jer pravo i pravda nisu isto (jednako)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Željac047 je napisao:

Pa zato sam i napisao da je jako zamršena situacija koja se može riješiti samo sudskim putem ako dogovor nije moguć, jer se "preklapa" više zakona...

A pravedno po nekoga sigurno neće, jer pravo i pravda nisu isto (jednako)...

jasno....i citirao sam te jer se slažem s tobom da je kompleksna situacija.....

a s obzirom da se radi o obiteljskim /familijarnim odnosima uvijek je bolje pronaći pravedno,nego pravno rješenje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zajo1 je napisao:

 i rekao sam mu u vezi neplačanja alimentacije i ne brige o meni od strane oca ali to nije uopce spominjao u obrani, da bolje da to ne spominjemo da to samo proširuje situaciju, 

i ti na raspravama  možeš iiznositi činjenice za koje miosliš da bi bile  korisne (činjenica da otac nije platio niti jednu alimentaciju niti darovao  je činjenica koja je bitna io o kojoj sud treba voditi računa).

priznao te za sina i po zakonu si njegov nasljednik iako  nije brinuo o tebi dok si trebao.

dobio si savjet za pozoivanje na Zakon o obveznim odnosima pa  ti i iznesi na raspravi.

cilj odvjetnika je otezanje  i što veči  broj rasprava (da bi imao i veču zaradu).

da to rješe na dvije rasprave kopliko bi zaradio?

to je kao ona  priča sa odvjetnikom ,njegovim  sinom koji je kod njega radio i orasom.

  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno, ja znam da sam na portalu u kojem odgovaraju pravnici, i nebi htio nikoga vrijeđat al istina je da suci i odvjetnici razvlače zbog zarade, zato i jesu prezatrpani slučajevima, pa se zato i bojim, u ovom slučaju se radi o tome da ročišta se redaju, ja plačam svako ročište 1000 kuna, kao borim se a nešto ću trebat dati, to je sigurno, sad je pitanje, ako idemo na dogovor, koliko ponudit, jer možda ću ponudit više od onoga koliko zapravo trebam dati i koliko će sudac dosudit na kraju, a teta će bit sretna, ili se borit pa možda proći sa manjom štetom, da pristane na nekih 10 000-15 000 kuna i da to završimo, možda bi to bilo najbolje rješenje, to bi još mogao podnjet, već ako trebam nešto dati...s tim da sam do sad dao na ročišta oko 6000 kuna...i kad se to sve zbroji to je isto već sad lijepa cifra.Ovo što ste mi savjetovali, to ću predložit odvjetniku.I kako ste svi rekli to je dosta komplicirani slučaj, teško se pametno postavit i treba pazit što govorit i kako.A vas sve i vaš forum moram pohvaliti, stvarno pohvalno da tako nešto imamo, hvala vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Zajo1 je napisao:

sad je pitanje, ako idemo na dogovor, koliko ponudit,

pa ona je tebe tužila...neka kaže koliko..sjedi s njom ,objasni joj sve to...da razvlaćenjem postupka samo odvjetnici imaju koristi...probajte nači neki kompromis....ako ide ide.....trebaš i ti uzeti u obzir koliko god ti otac nije plaćao alimentaciju ipak si ti nasljedio imovinu,a teta je ipak imala troškove brinući se o njemu iako joj nije bila dužnost...sagledajte to ljudski ,realno i probajte se dogovoriti...što zbog toga da ne plaćate sudske troškove,što zbog mira u familiji...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Zajo1 je napisao:

.I kako ste svi rekli to je dosta komplicirani slučaj, teško se pametno postavit i treba pazit što govorit i kako.A vas sve i vaš forum moram pohvaliti, stvarno pohvalno da tako nešto imamo, hvala vam!

predmet nebi trebao biti  kompliciran. ali neko da bi zaradio oteže  sa pozivanjem na zakon. vjerujem da sudac tu nema interesa.

kao što je navedeno pozovi se na Zakon o obveznom odnosima.

sestra nije  imala zakonsku obezu brinut  se za brata. ali imala je zakonsku obvezu brinut se za svoju majku (čija je nasljednica). sve što je dala bratu dala je kao dar svom  bratu.

zakonski nisi se dužan bio brinuti za oca koji se nije brinuo za tebe  kad je to bilo porebno.

kao  nasljednik  dužan  si vračat dug ostavitelja do  vrijednosti nasljeđene imovine . dali njegova sestra ima potpisanu zadužnicu? provjeri šta je sestra dobila od majke i brata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidjet ću...sad je još jedna rasprava i svjedoci al veli odvjetnik da možda ide to kraju...da, ona se koristi zakonskim forama da izvuče novce od mene, i sada živi u toj kući i ne pušta mene ni blizu a imam pravo po nasljeđu 1/3 dijela, bili su prije i neki alati od tate, sve je to zadržala ili prodala, na što sam ja rekao i što smo naveli, da neka to onda ide za troškove pogreba, neka si ona na taj način naplati...vrijednost tog alata je sigurno oko 10-15 tisuća kuna, bilo je i još važnih papira i tatinih stvari koje je stavila pod ključ, ali sam to uspio uzet, inače bi me kočila i nebi dala pristupit.A bila je i ostavinska i sve po protokolu...čak i kad je bila ostavinska, kod nje su bili kartica tekućeg raćuna i sl. pa je javni bilježnik tražio da to dostavi...a dok je imala karticu, digla je 1500 kuna sa računa, nakon tatine smrti, a prije ostavinske rasprave, za što su me teretili da ja vratim, ali sam pisao žalbu u kojoj sam naveo da je ona to podigla, žalba je prošla, sad neznam da li je ona onda to vratila...uglavnom, svega i svačega tu ima..samo problemi a ja samo hoću živjet normalno, jer smo i mama i ja svašta proživjeli s njima, a pogotovo s tatom koji je tukao moju mamu i bio problematičan.I nakon svega još nema mira i uvlači me u tužbu.A ima 75 godina.....

uređeno: od Zajo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zajo1 je napisao:

Ona nema nikakvih potpisanih zadužnica..tata je umro 5 mj. prije bake(mame), ja sam nasljedio tatin dio, a baka je oporukom ostavila teti, oporuku je teta isforsirala...al na kraju sam ja dobio 5/12 dijela, a teta 7/12

traži nužni dio. otac je imao pravo na nužni dio od imovine svojke majke. na  sudu predloži prebijanje. zakomplicirtat ćeš postupak ali?

ako nema potpisanu zadužnicu kako dokazuje koliko je potrošila na oca?

ako je ona pozajmila  novac mogla ga je potrošiti kako ona hoće.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pozdrav

Evo opet se javljam u vezi ove teme...isti svjedoci se pozivaju već 4. ili 5. puta, pitao sam svog odvjetnika do kad i kolko puta se mogu pozivati, veli da ovisi o sucu, u nedogled...meni je sve to čudno i sumnjivo, rastezanje maksimalno...i vec drugi puta je moj odvjetnik otišao na raspravu a da mi nije javio, kao nije bilo bitno da dođem, opet nema svjedoka...odnosno zadnji puta je bio kao pred sudnicom(prije par dana) i nazvao me i pita;Da li sam blizu? Ja reko, zasto, veli on, pa imamo raspravu... 😳 a ja doma...nisam imao pojma da je rasprava...al veli on, kao, nema veze, nije bilo toliko bitno da i ja dolazim(opet nema svjedoka)...Pa mogli su svjedoci i doći, i što bi onda bilo??Rekao je da mi je poslao na e-mail poziv za ročište prije 2 mjeseca, ja nisam ništa dobio, a inace smo se znali čuti par dana prije ročišta, il sam ja njega nazvao ili on mene...pa zar je to način preko mail-a se dogovarat, tu smo se posvađali...jer ja nisam našao nikakav mail, sve sam pretražio, i da je bio, nebi to zaboravio, naravno, i da ga je poslao, velika mogućnost postoji da ga ni ne otvorim... zar nije normalno, ljudski i profesionalno da mi javi telefonski par dana prije ročišta ako vec on prima te pozive i ako sam ga ja za to opunomočio??Nemam povjerenja u njega i neda si ništa reči, što god velim, samo me ušutkava, da slučajno nebi došlo u pitanje njegovo vođenje slučaja.Da li je to normalno, ili ja pretjerujem?Bahat je i čak je rekao da ako mi nešto ne paše da si dođem po papire, jer sam mu već nešto sugerirao što ste me tu savjetovali ali nije prihvatio(bitne stvari)pa je vidio da baš nisam zadovoljan na koji način vodi slučaj. Molio bih ako možete nešto iskomentirat, i ako bi mi mogli dati neku preporuku za dobrog i poštenog odvjetnika.Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne preostaje Vam ništa drugo nego otkazati punomoć sadašnjem odvjetniku i pronaći si odvjetnika koji će adekvatno zastupati Vaše interese i štititi Vaša prava, jer, koliko vidim, niste zadovoljni s njim i njegovim dosadašnjim radom, iskreno, i meni se to sve čini, ma koliko bilo komplicirano, da se komplicira još više i bespotrebno oteže...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zajo1 je napisao:

Da, mislim da će to biti najpametnije.Hvala 😉 

I još samo da dam svoj kontakt e-mail za preporuku dobrog, poštenog i sigurnog odvjetnika, koji zna što radi, na području Zagreba, specijaliziranog za obiteljsko pravo

maro5@net.hr

Ok, budem Vam preporučio jednog u PP pa mu se javite..sretno..!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija