Jump to content

Naknada za pokretanje ovrhe-placanje?!


amatic25

Preporučene objave

Postovani molim vas savjet! Zbog neplacanja alimentacije  kao skrbnik u ime nase troje maloljetne djece pokrenula sam ovrhu nad nekretninom bivseg supruga (cca 60 000kn) i danas sam dobila zakljucak suda da moram platiti u roku 8 dana trosak izlaska vjestaka za procjenu vrijednosti nekretnine cca 5000kn....ja taj novac nemam! Da li mogu traziti kakvo oslobadanje od placanja ili da se trosak namiri od ovrhe? Kome da se obratim za pomoc? Zahvaljujem 

uređeno: od amatic25
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, amatic25 je napisao:

Postovani molim vas savjet! Zbog neplacanja alimentacije  kao skrbnik u ime nase troje maloljetne djece pokrenula sam ovrhu nad nekretninom bivseg supruga (cca 60 000kn) i danas sam dobila zakljucak suda da moram platiti u roku 8 dana trosak izlaska vjestaka za procjenu vrijednosti nekretnine cca 5000kn....ja taj novac nemam! Da li mogu traziti kakvo oslobadanje od placanja ili da se trosak namiri od ovrhe? Kome da se obratim za pomoc? Zahvaljujem 

ovrhovoditelj predhodno plaća  sve troškove ovrhe pa u postupku traži povrat troška.

ako ne platiš ovrha će biti obustavljena.

zašto nisi išla  sa ovrhom  na plaću? jednostavnije je i oslobođena si plaćanja sudske pristojbe.

ili izravnom ovrhom  po računima preko Fine (ako imaš  sudsku odluku o plaćanju alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , bovu je napisao:

ovrhovoditelj predhodno plaća  sve troškove ovrhe pa u postupku traži povrat troška.

ako ne platiš ovrha će biti obustavljena.

zašto nisi išla  sa ovrhom  na plaću? jednostavnije je i oslobođena si plaćanja sudske pristojbe.

ili izravnom ovrhom  po računima preko Fine (ako imaš  sudsku odluku o plaćanju alimentacije.

Imam pravomocnu presudu i prvo sam isla preko Fine, ali nema nikakva primanja, cak ni njegovi roditelji....jedino na cemu se nekako mogu naplatiti je ta nekretnina! Zanima me i ako sud ne uspije ni na drugoj drazbi prodati kucu, sto mogu dalje? Opet staviti ovrhu na tu istu nekretninu samo vecim ukupnim dugom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , amatic25 je napisao:

Imam pravomocnu presudu i prvo sam isla preko Fine, ali nema nikakva primanja, cak ni njegovi roditelji....jedino na cemu se nekako mogu naplatiti je ta nekretnina! Zanima me i ako sud ne uspije ni na drugoj drazbi prodati kucu, sto mogu dalje? Opet staviti ovrhu na tu istu nekretninu samo vecim ukupnim dugom?

možeš  se pojaviti kao kupac kuće( najbolje druga dražba  kad je cijena manja). od  procijenjene  vrijednosti platiš razliku vlasniku tj. dug sa svim troškovima uračunava se u cijenu  nekretnine. obvezno tražit predaju nekretnine ispražnjene od osoba.

ako nema kupca na drugoj dražbi ovrha se obustavlja.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija