Jump to content

Državljanstvo - naknadni upis u knjigu državljana


dada smit

Preporučene objave

Rodjena sam u Somboru 1972. otac mi je iz Donjeg Lapca ali su pre kolonizacije u Sombor bili kolonizirani u Ernestinovu ( gde sam pronašla da je upisan u knjigu državljana ), ja nisam nigde upisana te 1972. ako se ne varam tada je drzavljanstvo bilo u matičnom uredu mesta rodjenja oca - međutim verovatno je došlo do nenalaženja njegovih dokumenata u D.Lapcu. Gledala sam proceduru i kaže treba ''uvjerenje da osoba nije upisana u knjigu državljana u matičnom uredu kod kojeg je tebala biti upisana u vrijeme rođenja''. 

U mom rodnom listu piše da sam državljanstvo SFRJ dobila 1974. po mestu boravka.

Pitanja: da li uvjerenje trebam tražiti u matičnom uredu Osijek ( za Ernestinovo ) i da li imam osnova da tražim naknadni upis jer moj otac ima hrvatsko državljanstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Rođen sam u Osijeku 1971 godine i tamo živjeo i školovao se do 1990. Otac je rođen 1938.g u Širokoj Kuli , Gospić, a majka 1947 u Osijeku. Svi smo živjeli u Osijeku do 1990 godine.

Htjeo sam da podnesev zahtjev za Hrvatsko državljansto ali sam saznao da ni otac (sada pokojni) a ni ja nismo upisani u knjigu državljana. Moje pitanje je: šta je prvi korak. Moram da napomenem da je otac koloniziran u Vojvodinu i po izvodu iz državljanstva Srbije piše da je upisan 1948 godine. Svi moji preci unazad 300 godina su rodjeni u Hrvatskoj, majka Hrvatica takodje iz  Hrvatske. Šta mi je za preduzeti, koji je prvi korak, kako da se naknadno upišem u knjigu državljana i imali ja pravo na to. Sada trenutno imam državljanstvo republike Srbije.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, dada smit je napisao:

Rodjena sam u Somboru 1972. otac mi je iz Donjeg Lapca ali su pre kolonizacije u Sombor bili kolonizirani u Ernestinovu ( gde sam pronašla da je upisan u knjigu državljana ), ja nisam nigde upisana te 1972. ako se ne varam tada je drzavljanstvo bilo u matičnom uredu mesta rodjenja oca - međutim verovatno je došlo do nenalaženja njegovih dokumenata u D.Lapcu. Gledala sam proceduru i kaže treba ''uvjerenje da osoba nije upisana u knjigu državljana u matičnom uredu kod kojeg je tebala biti upisana u vrijeme rođenja''. 

U mom rodnom listu piše da sam državljanstvo SFRJ dobila 1974. po mestu boravka.

Pitanja: da li uvjerenje trebam tražiti u matičnom uredu Osijek ( za Ernestinovo ) i da li imam osnova da tražim naknadni upis jer moj otac ima hrvatsko državljanstvo.

Koje državljanstvo je imala Vaša majka u trenutku Vašeg rođenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija