Jump to content
dada smit

Državljanstvo - naknadni upis u knjigu državljana

Preporučene objave

Rodjena sam u Somboru 1972. otac mi je iz Donjeg Lapca ali su pre kolonizacije u Sombor bili kolonizirani u Ernestinovu ( gde sam pronašla da je upisan u knjigu državljana ), ja nisam nigde upisana te 1972. ako se ne varam tada je drzavljanstvo bilo u matičnom uredu mesta rodjenja oca - međutim verovatno je došlo do nenalaženja njegovih dokumenata u D.Lapcu. Gledala sam proceduru i kaže treba ''uvjerenje da osoba nije upisana u knjigu državljana u matičnom uredu kod kojeg je tebala biti upisana u vrijeme rođenja''. 

U mom rodnom listu piše da sam državljanstvo SFRJ dobila 1974. po mestu boravka.

Pitanja: da li uvjerenje trebam tražiti u matičnom uredu Osijek ( za Ernestinovo ) i da li imam osnova da tražim naknadni upis jer moj otac ima hrvatsko državljanstvo.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Rođen sam u Osijeku 1971 godine i tamo živjeo i školovao se do 1990. Otac je rođen 1938.g u Širokoj Kuli , Gospić, a majka 1947 u Osijeku. Svi smo živjeli u Osijeku do 1990 godine.

Htjeo sam da podnesev zahtjev za Hrvatsko državljansto ali sam saznao da ni otac (sada pokojni) a ni ja nismo upisani u knjigu državljana. Moje pitanje je: šta je prvi korak. Moram da napomenem da je otac koloniziran u Vojvodinu i po izvodu iz državljanstva Srbije piše da je upisan 1948 godine. Svi moji preci unazad 300 godina su rodjeni u Hrvatskoj, majka Hrvatica takodje iz  Hrvatske. Šta mi je za preduzeti, koji je prvi korak, kako da se naknadno upišem u knjigu državljana i imali ja pravo na to. Sada trenutno imam državljanstvo republike Srbije.

Pozdrav!

Podijeli ovu objavu

, dada smit je napisao:

Rodjena sam u Somboru 1972. otac mi je iz Donjeg Lapca ali su pre kolonizacije u Sombor bili kolonizirani u Ernestinovu ( gde sam pronašla da je upisan u knjigu državljana ), ja nisam nigde upisana te 1972. ako se ne varam tada je drzavljanstvo bilo u matičnom uredu mesta rodjenja oca - međutim verovatno je došlo do nenalaženja njegovih dokumenata u D.Lapcu. Gledala sam proceduru i kaže treba ''uvjerenje da osoba nije upisana u knjigu državljana u matičnom uredu kod kojeg je tebala biti upisana u vrijeme rođenja''. 

U mom rodnom listu piše da sam državljanstvo SFRJ dobila 1974. po mestu boravka.

Pitanja: da li uvjerenje trebam tražiti u matičnom uredu Osijek ( za Ernestinovo ) i da li imam osnova da tražim naknadni upis jer moj otac ima hrvatsko državljanstvo.

Koje državljanstvo je imala Vaša majka u trenutku Vašeg rođenja?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad