Jump to content

Ovrha zbog duga ostavitelja


ANMURA

Preporučene objave

Molim pomoć.Ukratko svekar je preminuo na ostavinskoj raspravi je kao dug imao kredit koji smo mi zatvorili i stan ali sad se odjednom javila druga banka koja prijeti ovrhom jer pok.svekar joj duguje cca 12.000 Eura.Suprug ima i brata koji jednostavno ne želi sudjelovati ni u čemu.Šta poduzeti jer ako nam sjedne ovrha a imamo i ja i suprug kredite završit ćemo i mi i djeca kao socijalni slučajevi.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, ANMURA je napisao:

Molim pomoć.Ukratko svekar je preminuo na ostavinskoj raspravi je kao dug imao kredit koji smo mi zatvorili i stan ali sad se odjednom javila druga banka koja prijeti ovrhom jer pok.svekar joj duguje cca 12.000 Eura.Suprug ima i brata koji jednostavno ne želi sudjelovati ni u čemu.Šta poduzeti jer ako nam sjedne ovrha a imamo i ja i suprug kredite završit ćemo i mi i djeca kao socijalni slučajevi.Hvala!

koja je vrijednost imovine koju ste nasljedili?

dali je i suprugov brat nasljednik? dali je iznos  kredita  koji ste vratili  jednak novom dugu? dali je i suprugov brat sudjelovao u vračanju prvog duga?

nasljednik vrača dugove ostavitelja do  vrijednosti nasljeđene imovine.

imate uplate na ime prvog duga? tražite od banke potvrdu o plaćanju duga i čuvajte je kao dokaz.

troškovi sahrane ubrajaju se u iznos vraćenog duga ostavitelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači svekar je na sebi imao stan koji sad možda vrijedi cca 10.000€,zemlju koju je naslijedio iza smrti majke koju nije prepisao na sebe a i malo gdje je vlasnik 1/1.Dug banci za koji smo znali je suprug sam vratio imamo uplatnicu(brat navodno nema od čega plaćati).Suprug i njegov brat se nisu podijelili sudski.Inače mi nismo živjeli sa svekrom tako da neznamo šta je on sve radio ali sad otkrivamo kako dugovi izviru.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, ANMURA je napisao:

Dug banci za koji smo znali je suprug sam vratio imamo uplatnicu(brat navodno nema od čega plaćati)

koliki je taj iznos kojim ste zatvorili kredit.

 

Prije 8 minuta, ANMURA je napisao:

zemlju koju je naslijedio iza smrti majke koju nije prepisao na sebe

jel ta zemlja obuhvaćena rješenjem o nasljeđivanju iza umrle majke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, ANMURA je napisao:

Znači svekar je na sebi imao stan koji sad možda vrijedi cca 10.000€,zemlju koju je naslijedio iza smrti majke koju nije prepisao na sebe a i malo gdje je vlasnik 1/1.Dug banci za koji smo znali je suprug sam vratio imamo uplatnicu(brat navodno nema od čega plaćati).Suprug i njegov brat se nisu podijelili sudski.Inače mi nismo živjeli sa svekrom tako da neznamo šta je on sve radio ali sad otkrivamo kako dugovi izviru.Hvala

ima samo stan koj ivrijedi cc10.000eura. zemlja koju nije prepisao na sebe nije njegova. unuci pokreću ostavinsku iza bake (ako je zemlja na baki). vrijednost zemlje ne ulazi u vrijednost ostaviteljeve imovine.

dali je održana ostavinska rasprava? dali postoji rješenje o nasljeđivanju. ko je nasljednik stana?

vratili ste jedan dug a niste morali dok ne završi ostavinska (ali dug ste priznali uplatom ).

sa bankom ne komunicirajte puno. komunikacija i razgovor o dugu se može  smatrati priznanjem duga.

ako priznate dug dužni ste ga i vratiti.

banku uputite da u sudskom postupku traže  plaćanje  duga od djece mogućih nasljednika. 

ako dođe  do sudskog postupka priložite kao dokaz uplatnice za sve troškove za ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, ANMURA je napisao:

Ostavinska je bila ali se suprug i brat nisu podijelili pa ispada da je sve 50-50 nego su se samo prihvatili onoga šta je javna bilježnica navela a to je stan, kredit od banke koji je sad zatvoren i ta bakina zemlja

preplatili ste obvezu koji imate kao nasljkednik. i brat bi se mogao šlepati na vašu uplatu ali bi bilo fer da vam ustupi nasljedstvo ili vrati barem dio uplaćenog duga kojeg je imao ostavitelj.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija