Jump to content

Bivši poslodavac me tereti za štetu koju nisam prouzročio


c_moonshine

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam slijedeću situaciju.

Iz bivše firme sam otišao 11.01. istekom ugovora o radu.
Danom 08.02. isplaćena mi je zadnja plaća za razmjerni broj dana, ali ne i naknada za neiskorišteni godišnji. Pričekao sam nekoliko dana i javio se bivšem poslodavcu 14.02. da zašto to nije isplaćeno. Dobio sam slijedeči odgovor:

''Pozdrav mozemo se dogovoriti da dodes do ureda i vidimo sto smo s tim dijelom. Imamo jedino problem da si laptop koji si predao polijao s nekom tekucinom i nisi nam rekao, a mi nismo znali dok nismo odnijeli na servis laptop i skuzili sto se desilo i sad imamo stetu na macbook airu.
Mozes doci do ureda pa rjesimo obje stavke odmah.''

Baš nekim čudom mi je to javljeno tek kad sam zatražio isplatu godišnjeg koje mi pripada zakonski,hmm? Uglavnom, naravno da nisam laptop oštetio, otkad sam otišao znam da su ga drugi ljudi koristili, imam čak i slike screenshotane s njihovog facebook profila gdje se vidi da je laptop korišten u tom period od drugih osoba.

Naravno, rekao sam da ne namjeravam dolaziti, i da mi naknadu mogu isplatiti na tekući račun, jer tako i tako to moraju tako. Tek jučer, 22.02. mi dolazi na mail obrazac sa izračunom naknade za nekorišteni godišnji odmor iz knjigovodstva.
Ali isto tako dolazi mi i na mail račun/ponuda za popravak navedenog laptopa sa slijedećim tekstom u mailu:

''Bok,

u privitku šaljem ponudu koju smo dobili za popravak Maca koji je bio proliven s nekim sokom ili slično.

Dakle, kompletna tipkovnica se lijepi, touch pad ne radi kako bi trebao.

Laptop nije diran od kada si nam ga ostavio te je nova social media managerica počela raditi na njemu i žalila se da se tipke lijepe i ne izlaze normalno van.

Odnijeli smo ga u ovlašteni servis u Fillex gdje je kupljen s namjerom da ćemo dobiti garanciju i dobili informaciju da je laptop bio zaliven.

Ponudu koju smo dobili ti proslijeđujem u privitku.''

Ono što je najbolje od svega je da je ta ponuda izdana na neku drugu firmu, ne ovu u kojoj sam ja radio, znači oni su vlasnici laptopa, kojeg su prodali (dali?) na korištenje mojoj bivšoj firmi. 

Danas 23.02. su mi također poslali poruku na mail: 

''Kako ćemo se dogovoriti oko plaćanja?

Najbolje bi bilo da ti uplatiš ovu ponudu Fillexu onda.

Isto, zanima me kada bi to moglo biti jer je laptop trenutno tamo na dijagnozi?''

Nadalje, ne postoji zapisnik da sam ja taj laptop ikad preuzeo, niti zapisnik da sam ga vratio i da je taj dan 11.01. kad sam otišao iz firme ga vratio. Sad se oni meni javljaju s tim glupostima 40 dana nakon što sam otišao iz firme i lagano me živciraju.

Naknadu za godišnji naravno još nisu uplatili, rekli su ili danas ili u ponedjeljak.

Znači da sumiramo, nisam laptop oštetio,javili su mi da je ''oštećen'' 33 dana nakon što sam otišao iz firme, i tražio novce za godišnji, baš slučajnost, vratio sam ga ispravnog, drugi ljudi su ga koristili nakon mene, imam foto dokaze toga, i račun za popravak je izdan na drugu firmu sa datumom 21.02. u kojoj ja nikad nisam radio.

Što da im odgovorim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, caly je napisao:

Onda nemate sto razmisljati - inspekcija i FINA. Odgovorite poslodavcu da cete ga prijaviti inspekciji rada, a nakon toga mu na temelju te liste od place zveknuti ovrhu. 

Hvala na odgovorima. Za taj godišnji ne sumnjam da će isplatiti, ako ne, ovo što ste rekli. Ali zanima me cijela ova situacija s laptopom, što da mu na tu glupost odgovorim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, caly je napisao:

Odgovoreno Vam je već, recite mu da pokrene tužbu ako smatra da može dokazati krivicu. Vi čuvajte fotografije s Facebooka koje ste spomenuli, bilo bi dobro napraviti screenshot gdje se vidi datum objave tih fotografija.

Već riješeno, jasno se vidi datum i vrijeme objave fotografija, imam i razgovor screenshotan s kolegom, dan nakon što sam otišao iz firme u kojem mi kaže: ''Domagoj si je već prisvojio Mac-a'' Domagoj je bivši kolega. A i ovo za revers je isto super, jer, naravno, to ne postoji. :D Nevjerojatno mi je koliko podcjenjuju moju inteligenciju (račun izdan na drugu firmu itd.) , i na kakve sve načine pokušavaju iznuditi te novce od mene, za stvar koju ne mogu nikako dokazati. A bez razloga. Ja sam bio fer i korektan, samo sam zahtjevao naknadu za godišnji koja mi zakonski pripada i onda počinju ove stvari. Užas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija