Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

mare108

Tko je nasljednik

Preporučene objave

Molim pojašnjenje ako je moguće. Baba  je imala sina i kćer, tj. moga oca i tetku. Moj je  otac  umro prije babe tj. svoje mame. Njena kćer tj. moja tetka je umrla poslije.  Ostavina nije provedena. Sada bi se pokrenuo postupak jer je nađena neka  imovina . Tetka je imala  još jednog sina  koji živi negdje van Hrvatske, ne znam točno gdje. Kako pokrenuti ostavinu i tko je nasljednik. Da li se računa pok. tetka kao nasljednik ili direktno ta dva njena sina ulaze u ostavinski postupak kao unučad skupa samnom. Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 18 minuta, mare108 je napisao:

direktno ta dva njena sina ulaze u ostavinski postupak kao unučad skupa samnom

u biti se svodi u jedan ostavinski postupak iza umrle bake,u kojem je krajnji ishod  nasljedstva,vi 1/2 a tetkini sinovi svaki ponaosob po 1/4-inu.

Podijeli ovu objavu

Zahvaljujem na odgovoru. A kako ce se ovaj sin iz inozemstva pozvat na raspravu?Nemam ni adresu niti znam da li je ziv.Ni ne poznamo se.Mislim da nisu ni ta braca uopce u kontaktu.Hvala na odgovoru. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, mare108 je napisao:

kako ce se ovaj sin iz inozemstva pozvat na raspravu?Nemam ni adresu niti znam da li je ziv.

tetkine sinove navesti u smrtovnici sa nepoznatim  prebivalištem, istima bi u ostavinskom postupku trebao biti postavljen privremeni staratelj, odnosno posebni skrbnik koji treba zastupati njihove interese.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad