Jump to content

Premještaj na nepovoljnije radno mjesto


Cecilija1975

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas za savjet!

U firmi radim 12 godina. Naša firma je kupila drugu firmu i naravno ima viška radnika i ide reorganizacija radnih mjesta. Na mjesto regionalnog direktora postavljena je osoba iz firme koju je moja firma kupila i, kako to već ide, novi direktor bira i imenuje djelatnike na određena radna mjesta. Novi direktor je na večinu vodećih mjesta postavio svoje ljude, voditelje poslovnica i odjela koji ostvaruju planove (čak i veće ostvarenje od njihovih dosadašnjih u njihovoj firmi), a naše voditelje postavio u poslovnice koje ne ostvaruju planove. Znači, poslovnice (naše firme) koje ostvaruju planove dobili su ljudi iz te druge firme, a naši djelatnici počinju praktički od nule.

Moje radno mjesto se ne ukida. Možda, ne znamo, će dobiti novi naziv radnog mjesta, ali posao ostaje isti. Na moje radno mjesto bi trebala biti postavljena kolegica jer "moraju" joj naći radno mjesto koje njoj odgovara, a to je moje radno mjesto. Njezino radno mjesto je zauzeo netko drugi. Mene bi premjestili na radno mjesto koje mi ne odgovara.

Moram napomenuti da sam 2010.godine dobila opomenu u firmi (uz napomenu da se to nažalost u našoj firmi djeli najnormalnije - ne opravdavam se).

U međuvremenu od 2010.godine, odnosno od opomene radila sam i na vodećim mjestima poslovnica kao zamjena za porodiljni i svoj posao obavljala savjesno.

U ovom trenutku micanje s ovog radnog mjesta nema veze s nekim prekršajem da bi me iz toga razloga maknuli već zato jer kolegici "treba" radno mjesto.

Ja bih trebala održati obuku svih novih ljudi jer mi je to trenutno posao, a nakon toga bi me maknuli s tog mjesta.

1. koja su moja prava jer moje radno mjesto se ne ukida? Kolegice na istim radnim mjestima u drugim poslovnim centrima nastavljaju raditi (možda pod novim nazivom radnog mjesta, ali isti posao), a na moje radno mjesto dolazi kolegica koja nikada nije radila te poslove niti zna raditi u potrebnim programima.

2. Mogu li tužiti firmu zbog zaštite prava ili što mogu napraviti?

3. Mogu li tužiti firmu bez obzira što to možda neće biti isti naziv radnog mjesta, ali isti posao?

4. Ima li moja ranija opomena utjecaja na tužbu?

Molila bih Vas odgovor što prije.

Hvala unaprijed!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija