Jump to content

Likvidacija tvrtke (j.d.o.o.)


prelele

Preporučene objave

Pozdrav,

u Ozujku 2016. sam pokrenuo postupak likvidacije tvrtke (j.d.o.o.), te nedugo nakon toga preselio van drzave, te iz tog razloga jos uvijek nisam okoncao taj postupak brisanja tvrtke. 

Javni biljeznik mi kaze, kako bi mogao pokrenuti postupak brisanja, da je potrebno predati godisnju poreznu prijavu za cijelo razdoblje likvidacije, te pocetna i zavrsna financijska izvjesca.

E, sad:

1. Kad se tocno predaje ta porezna prijava dobiti za razdoblje cijele likvidacije?

2. U racunovodstvu mi kazu da ne znaju kakva su to pocetna i zavrsna financijska izvjesca. Da li netko zna sto to tocno je i kako to treba izgledati? Te, s kojim datum treba biti zavrsno financijsko izvjesce?

 

Volio bih to sve rjesiti prilikom sljedeceg odlaska u Hrvatsku, ali je uvijek problem sto nitko ne zna kako i sta sve tocno treba odraditi. 

Bio bih zahvalan na svakoj pomoci. 

 

Lijepi pozdrav,

- prelele

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prelele je napisao:

1. Kad se tocno predaje ta porezna prijava dobiti za razdoblje cijele likvidacije?

Trebalo bi biti propisano na stranicama porezne, prošle godine je bilo do svibnja 2017.

prije 1 sat, prelele je napisao:

2. U racunovodstvu mi kazu da ne znaju kakva su to pocetna i zavrsna financijska izvjesca. Da li netko zna sto to tocno je i kako to treba izgledati? Te, s kojim datum treba biti zavrsno financijsko izvjesce?

Raspitati se u Fini jer je došlo do određenih promjena, više se ne predaje početna financijska bilanca (Izvještaj 32), samo godišnji financijski izvještaj (GFI) za statističke potrebe (Izvještaj 30), za likvidacijski postupak predaje se vrsta izvještaja 31 za javnu objavu za razdoblje od početka godine do datuma koji prethodi pokretanju likvidacije u roku od 90 dana od pokretanja likvidacije i kasnije za svaku godinu GFI za statističke i druge, a za javnu objavu samo jedan GFI koji će obuhvaćati razdoblje od početka do okončanja likvidacijskog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija