Jump to content

Pokretanje stečaja


tester123

Preporučene objave

Pozdrav svima, nadam se da ćete mi pomoći sa sljedećim pitanje. Naime, radila sam u firmi koja je završila u blokadi.  Nisu nam isplaćene 4 plaće a poslodavac nam nikada nije dao, a očito niti ne namjerava dati, obračune o neisplaćenim plaćama.  Napravili smo prijave inspektoru rada međutim poslodavac se i na to oglušuje.  Očito ih nije briga za budućnost firme jer su već registrirali drugu preko koje dalje posluju.  Pokušavam nekako ostvariti pravo na isplatu makar one 3 minimalne plaće iz agencije za zaštitu radničkih potraživanja, međutim iz agencije mi kažu da ne mogu tražiti isplatu ta 3 minimalca bez da imam obračun neisplaćene plaće ovjeren od mog poslodavca. Razmišljala sam eventualno i pokrenuti stečaj, čitam da su radnici oslobođeni plaćanja sudskih pristojbi za  otvaranje stečaja, međutim i zato je potrebno sudu dostaviti obračun neisplaćenih plaća. Što da radim, budući da nam poslodavac očito ne želi dati obračune neisplaćenih plaća? Ima li šanse da sud pokrene stečaj na temelju ispisa iz mirovinskog koji nadam se mogu dobiti na HZMO, a iz kojeg će se vidjeti da nisu iz plaćeni doprinosi. 

 Hvala vam unaprijed na pomoći. Ružica 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija