Jump to content

Posjedovanje marihuane za vlastitu upotrebu


gesaugen

Preporučene objave

Žena me iz osvete prijavila za posjedovanje marihuane. Napravila je to kada nisam bio kod kuće na način da je pozvala policiju u kuću i rekla im da je to našla i da je to moje. Kasnije kad sam se vratio kući, policija mi je došla na vrata te privela. Bio sam na sudu i branio sam se da to nije moja marihuana već njezina što i je djelomično točno s time da se meni ne može dokazati da sam korisnik a njoj čak i može jer je dobila neslužbenu preporuku od psihijatra da ako joj odgovara da si pripali ako je pod stresom i u tu činjenicu su upućeni svjedoci (naša familija). Odluka sutkinje je da će se postupak voditi sa slobode te da će se sada saslušati moja žena.

E sad, ono što me muči je na temelju čega je policija privela mene a ne nju jer je nju zatekla sa time u kući a ne mene. Sutkinja je rekla da to jest čudno da svjedok predaje dokaze koji mogu optužiti i samog svjedoka.

Ono što mene zanima je da li se tu radi o proceduralnoj grešci policije? Također obzirom da nismo niti žena niti ja kažnjavani, kakav je mogući scenario presude za ovaj slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, gesaugen je napisao:

. Bio sam na sudu i branio sam se da to nije moja marihuana već njezina što i je djelomično točno s time da se meni ne može dokazati da sam korisnik 

E sad, ono što me muči je na temelju čega je policija privela mene a ne nju jer je nju zatekla sa time u kući a ne mene.

Zašto bi priveli nju ako je ona prijavila tebe i da je trava tvoja?Znači trava je od oboje?Sud uopće ne zanima tko je koristio trevu već tko je vlasnik tj.tko ju je nabavio.

Ako ne budete previše muljali na sudu smanjit će kaznu.

Policija je optužila tebe a žena je svjedok ali nije optužena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o proceduralnoj grešci, jer policija može nekoga prijaviti i na temelju izjave svjedoka, bez hvatanja na djelu.

Međutim, malo je besmisleno ovakvo prijavljivanje jer jedna osoba predaje (tj. pokazuje) i krivi drugu. Nema drugih dokaza niti je moguće doći do bilo kakvih informacija osim jedne i druge izjave. Po meni, nedovoljno niti za prijavu, a kamoli za osudu, jer se više čini kao zlouporaba postupka nego išta drugo.

S obzirom da su podnijeli prijavu, sad sve ovisi o tome što će ona reći na sudu...

Vi i dalje živite zajedno? Zbog čega ti se osvećivala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , drot13 je napisao:

Ne radi se o proceduralnoj grešci, jer policija može nekoga prijaviti i na temelju izjave svjedoka, bez hvatanja na djelu.

Međutim, malo je besmisleno ovakvo prijavljivanje jer jedna osoba predaje (tj. pokazuje) i krivi drugu. Nema drugih dokaza niti je moguće doći do bilo kakvih informacija osim jedne i druge izjave. Po meni, nedovoljno niti za prijavu, a kamoli za osudu, jer se više čini kao zlouporaba postupka nego išta drugo.

S obzirom da su podnijeli prijavu, sad sve ovisi o tome što će ona reći na sudu...

Vi i dalje živite zajedno? Zbog čega ti se osvećivala?

Otišla je kod staraca. Osvećuje se jer se boji da bi kod rastave ja mogao dobiti skrbništvo za dijete pa traži argumente da ja ispadnem kriminalac kako nebi imao šanse dobiti skrbništvo ali i jer želi da ja budem apsolutni krivac za raspad braka pošto nikome nije jasno zbog čega je tako burno reagirala, ovako već sada svima govori da sam narkoman...

Što se tiče same marihuane, dio je od mog pokojnog oca koji je imao karcinom pa smo to odlučili zadržati a dio je od njene bivše prijateljice s kojom više nije u kontaktu. Također to je staro godinama i trošilo se iznimno rijetko

I da, zanima me što da radim obzirom da mi se prijeti i vrijeđa preko SMS poruka da ako neka probam nešto, da će mi prijaviti sve prijatelje policiji (iako masa jnih nema veze s ičime) pa nek im ja objašnjavam kako je do svega došlo, da prestanem manipulirati drugima i spletkariti jer ću vidjeti svoje i takve nebuloze.

Inače suzdržavam se od ikakavih nepotrebnih poteza upravo kako se nebi previše upetljala policija jer imamo dijete i da nam ga oboma socijalni radnici ne oduzmu dok se mi ne dogovorimo tko će biti kriv za što...

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija