Jump to content

Ovrha radi alimentacije


SuZaNaZg

Preporučene objave

Od czss sam dobila uputu da na Fini predam zahtjev za ovrhu za bivseg muza koji istu ne uplacuje redovno ili ju uplacuje u iznosima kojima on hoce ali nikada ne onoliko koliko je to odredeno.

Imam pravomocnu presudu.

U zahtjevu Fine postoji stavka da se trazbina naplati u cijelosti ili u dijelu prema specifikaciji.

Obzirom da je ipak nesto bilo uplaceno mene zanima dali ja tu specifikaciju moram rucno napisat ili mi ipak treba jos neki papir? 

Hvala Vam na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, virtalni je napisao:

Rucno napisete i predate njima s presudom...

(ne pisati po presudi!!!)

vec na bijeli a4 papir, dopis kojim trazite naplatu pojedinih iznosa uzdrzavanja od tog i tog datuma kako je navedeno u presudi.

Hvala na odgovoru.

 

Znaci mjesec po mjesec,  koliko je u kojem ostao duzan? 

Znate li mozda kako se rijesava pitanje da mu se u buducnosti automatski skida alimentacija, jer ovako stalno odugovlaci,  pa nekad na mjesec uplati 100 nekad 200kn, ili najcesce nista...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , SuZaNaZg je napisao:

Od czss sam dobila uputu da na Fini predam zahtjev za ovrhu za bivseg muza koji istu ne uplacuje redovno ili ju uplacuje u iznosima kojima on hoce ali nikada ne onoliko koliko je to odredeno.

Imam pravomocnu presudu.

U zahtjevu Fine postoji stavka da se trazbina naplati u cijelosti ili u dijelu prema specifikaciji.

Obzirom da je ipak nesto bilo uplaceno mene zanima dali ja tu specifikaciju moram rucno napisat ili mi ipak treba jos neki papir? 

Hvala Vam na svakom odgovoru.

dali bivši radi i prima plaću? ako radi zašto ovrhu ne pokreneš putem suda na plaću?

od plaće njegov poslodavac odbije alimentaciju( po presudi ) i uplati je na tvoj račun.

u državnoj upravi traži besplatnu pravnu pomoć (alimentacija).

Fina vrši izravnu ovrhu po  svim računima u banci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , bovu je napisao:

dali bivši radi i prima plaću? ako radi zašto ovrhu ne pokreneš putem suda na plaću?

od plaće njegov poslodavac odbije alimentaciju( po presudi ) i uplati je na tvoj račun.

u državnoj upravi traži besplatnu pravnu pomoć (alimentacija).

Fina vrši izravnu ovrhu po  svim računima u banci. 

Radi,  prima placu,  vlasnik firme.

Kontaktirala sam czss i oni su me ustvari i uputili i predlozili jedino to da predam za ovrhu na fini.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, SuZaNaZg je napisao:

Zna li netko,  koliko bi me kostalo da se obratim odvjetniku za rijesavanje cijelog ovog dijela neplacanja alimentacije?

Moze i pm

Odeš odvjetniku, kažeš mu što te zanima, on ti predloži ovrhu nad bivšim, ti se sa time složiš, platiš mu nekih 500 kn. i stvar je za tebe riješena.

Ako si "socijalni slučaj" u županiji traži besplatnu pravnu pomoć i dobit ćeš besplatnog zastupnika a ako nisi plati troškove odvjetnika koje ćeš kasnije dobiti nazad i . 

uređeno: od mario-sb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima, moze li mi netko dati par informacija? 

Pokrenula sam ovrhu preko fine za naplatu alimentacije (600 kn mjesecno i ogroman dug od 250 000 kn) ,prva sam u redu naplate, ali...

Njegova firma uplaćuje 600 kn, a na račun mi sjeda samo 200 kn, u fini mi kažu da oni naplaćuju troskove ovrhe. Ispada da ih naplaćuju meni, a ne njemu. Koliki dio od plaće mu se može ovršiti,  s obzirom da je prijavljen na minimalac? Kome se obratiti, jer mi se čini da ovo i nije baš regularno? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ovrha provodi radi prisilne naplate za uzdržavanje djeteta na plaći ovršenika koja je jednaka ili veća od prosječne neto plaće isplaćene u RH, izuzeta svota od ovrhe je 1/4 prosječne plaće, dakle, može mu se ovršiti 3/4 prosječne neto plaće, a ako mu je plaća manja od prosječne neto plaće (minimalac isl.), tada mu se može ustezati do 3/4 njegove plaće (njegovog primanja), dok je od ovrhe izuzeta 1/4....

No nejasno mi je kako i radi čega njegova firma isplaćuje prema FINI samo 600,00 kn, to bi se trebali malo raspitati u njegovoj firmi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija