Jump to content

Likvidiran doo, dugovi


Mark48

Preporučene objave

Poštovani, najprije cu opisat situaciju

Naime bio sam clan uprave u firmi (doo) koja je 2011-2012g. uslijed financijske krize upala u probleme u poslovanju, te s vremenom prestala poslovati. Vecina nakupljenog duga odnosilo se dug poreznoj upravi (pdv, doprinosi na primanja), kredit banci i nesto sitno dobavljacima. Firma nije imala nikakve imovine, te je 2016g otvoren skraceni stecajni postupak te je drustvo likvidirano po rjesenju trgovackog suda. Također u rjesenju stoji da je obavijest o postupku bila objavljena na oglasnoj ploci suda te da nitko nije ulozio prigovor.

 

Jel to znaci da firma više nije pod teretom duga?

 

Drugo pitanje, banka je osigurala naplatu kredita kroz moje osobno jamstvo i ostalih clanova uprave (zaduznicom). Kredit je vecim djelom otplacen ovrhom i prisilnom naplatom nad mojim racunom... No, s obzirom da je firma likvidirana, ima li pravnih osnova za osporit taj ostatak duga?

 

U međuvremenu banka je dug prodala trecoj strani (Agencija za naplatu potrazivanja) no to je druga prica.

 

Zahvaljujem na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Firma je u stečajnome postupku u kome su vjerovnici mogli prijaviti svoja potraživanja!

Nemate sto osporavati, jer ste jamac vi i ostali, i banka(treca strana sada) ce se uredno naplacivati od vas (jer imaju valjane ovrsne isprave koje su dobili ugovorom o cesiji duga - tj otkupom duga od banke) ili ostalih dok se dug ne podmiri...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Mark48 je napisao:

Jel to znaci da firma više nije pod teretom duga?

Tvrtka više ne postoji.

Osim ako niste napravili kazneno djelo 'proboj pravne osobnosti (pojednostavljeno - protuzakonito izvlačili sredstva iz tvrtke) dugovi tvrtke su nestali s tvrtkom.

Citiraj

Drugo pitanje, banka je osigurala naplatu kredita kroz moje osobno jamstvo i ostalih clanova uprave (zaduznicom). Kredit je vecim djelom otplacen ovrhom i prisilnom naplatom nad mojim racunom... No, s obzirom da je firma likvidirana, ima li pravnih osnova za osporit taj ostatak duga?

Tu ste jamac kao i bilo koji drugi jamac , i vjerovnik se naplaćuje od vas kao jamaca. 

Dužnici jako griješe što prepuštaju da se takvi dugovi naplaćuju ovrhama, umjesto da zauzmu proaktivni stav , pregovaraju i dogovore otplatu duga.

Citiraj

U međuvremenu banka je dug prodala trecoj strani (Agencija za naplatu potrazivanja) no to je druga prica.

Ili je dug teško naplativ, ili se radi o tome da će vam pokušati nabijati dodatne troškove.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija