Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

lupa2222

Porez na darovanje vozila

Preporučene objave

Poštovani, 

zanima me da li se mora platiti porez na darovni ugovor za auto. Auto je djedov međutim ja ga koristim vec duže vrijeme. Sad razmišljajm da ga prebacim na sebe. Moze li ga direktno darovati unuci ili mora prvo sinu?

Hvala puno na odgovoru 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prema Zakonu o lokalnim porezima porez na darovanu pokretninu se ne plaća ako joj tržišna vrijednost (koju utvrđuje PU svojim tablicama) u trenutku darovanja manja od 50 000 kn ili ukoliko su darovani potomci i preci u uspravnoj liniji u odnosu na darovatelja. To prema zadnjim izmjenama poreznih zakona znaći djed-otac, otac-sin, i obrnuto no nikako djed-unuk.

Podijeli ovu objavu

prije 21 sati , lupa2222 je napisao:

Poštovani, 

zanima me da li se mora platiti porez na darovni ugovor za auto. Auto je djedov međutim ja ga koristim vec duže vrijeme. Sad razmišljajm da ga prebacim na sebe. Moze li ga direktno darovati unuci ili mora prvo sinu?

Hvala puno na odgovoru 

Ne brani ti nitko da ga i dalje tako voziš.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad