Jump to content

Ovrha poslana poslodavcu


ehinus

Preporučene objave

Pozdrav,

Blokiran sam, fala dragom bogeku, već godinama. I nedavno eto meni eox matrix u firmu pošalje prijedlog ovrhe koju ja u životu nisam vidio i ne znam o čemu se radi. NIkad je nisu slali na Finu tj nema je n očevidniku u zadnjig god dana. Pretpostavljam da su ih na fini odbili jer su mi krivo napisali prezime. Oib je točan. E sad kako da ja natjeram poslodavca da im ne plaća jer to nije moje. On meni veli da je oib točan i da ja moram dokazati da to nije moje i da su oni dužni postupati po javnom bilježniku. Zvao sam eox matrix ali su me prebacili na pravnu službu koja mi se ne javlja. Što da radim....što.

 

 

Tko god da mi odgovori bit će nagrađen dobrom karmom u sljedećem životu. 

 

 

Fala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , ehinus je napisao:

 Oib je točan. E sad kako da ja natjeram poslodavca da im ne plaća 

Tako da se posodavac pozove na članak 180. OZ u kojem stoji da ranije zaprimljena osnova za plaćanje ima prednost pri naplati, a ranije zaprimljene su osnove koje su na Fini! Poslodavac bi trebao nastaviti plaćati ovrhe na Fini, zapravo uplaćivati na blokiran račun, a Eosovu ovrhu staviti u red čekanja i obavijestiti ih o tome! Prema OZ smiju vam ovršavati najviše 1/4 plaće! :vjeruj:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Tako da se posodavac pozove na članak 180. OZ u kojem stoji da ranije zaprimljena osnova za plaćanje ima prednost pri naplati, a ranije zaprimljene su osnove koje su na Fini! Poslodavac bi trebao nastaviti plaćati ovrhe na Fini, zapravo uplaćivati na blokiran račun, a Eosovu ovrhu staviti u red čekanja i obavijestiti ih o tome! Prema OZ smiju vam ovršavati najviše 1/4 plaće! :vjeruj:

Netočno, ovrha na računu i ovrha na plaći nisu iste stvari, svaka ima svoj očevidnik i ovrha na plaći ima prednost ispred ovrhe na računu. 

Ali je točno da ne mogu ovršiti više od 1/4 ili 1/3 plaće.

uređeno: od Klon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma skužio sam što je ...nek skidaju.

Citiraj

ovrha na plaći ima prednost ispred ovrhe na računu

. - nešto novo što sam naučio.

Već sam se naviknuo da živim sa dvije trećine plaće. AAli svejedno svima Vama zahvaljujem na odgovoru i nadam se da će te se dobro provesti u ovo vrijeme blagdana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Gdje točno piše da ovrha na plaći ima prednost pred ovrhom na računu?:ideja::confused:

Da sad tu ne citiram članke zakona na koji se to odnosi, pa ću te samo pitati da li Fina igdje poslodavcu govori što da radi sa ovrhom na plaći osim da štiti 3/4 plaće, poslodavca se ni ne tice što njegov zaposlenik ima na Fini niti on zna za njegove dugove, ako ovrhovoditelj pošalje poslodavcu pravomoćno rješenje o ovrsi ili zapljenu primanja, poslodavac je dužan to učiniti osim ako  već ne postupa po nekoj ovrsi koja je stigla prije. Bit je samo da fina kaže da poslodavac štiti 3/4 plaće i ništa drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dao sam ti odgovor i uputio pitanje pa čitaj između redaka, nisam ja neozbiljan, uostalom, zar bi Fina svojim zaposlenicima skidala s plaće umjesto sa računa da nije onako kako ja govorim, može svatko na svoj način tumačiti zakon, ali ovako kako sam ja rekao provode sve velike firme u HR, e sad one manje kako koja, ali kad im se ukaže na pogreške i oni se predomisle, jer niti jedan poslodavac se ne želi igrati s time da mu ovrhovoditelj skine sa računa zato što možda je, možda nije trebao tako postupiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Gdje točno piše da ovrha na plaći ima prednost pred ovrhom na računu?:ideja::confused:

nepiše nigdje ali poslodavci odbiju administrativne zabrane i ovrhe koje su dobili pa šta ostane isplaćuju na račun.

Fina uzima sa računa.

 

, ehinus je napisao:

Pozdrav,

Blokiran sam, fala dragom bogeku, već godinama. I nedavno eto meni eox matrix u firmu pošalje prijedlog ovrhe koju ja u životu nisam vidio i ne znam o čemu se radi. NIkad je nisu slali na Finu tj nema je n očevidniku u zadnjig god dana. 

Eos Martrix ne šalje ovrhe. oni šalju prijedlog za ovrhu javnom bilježniku ili  sudu. sud ili javni bilježnik  šalje rješenje  za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija