Jump to content

Izvršenje zaštitne mjere zabrane upravljanjem motornim vozilom b kategorije


fakin95

Preporučene objave

Pozdrav, molim pomoć

ovako...ovo ljeto sam dobio kaznu jer sam vozio u suprotnom smjeru kroz jednosmjernu ulicu i pritom sam napuhao 0,64 promila. E sad.. dobio sam dva prekršajna nalogoa jedan za kontra smjer i jedan za alkohol+zabrana upravljanja mjesec dana. Žalio sam se na oba te mi je smanjena kazna. E sad ono bitno... samo na nalog za alkohol sam se žalio da mi je potrebna vozačka dozvola i na rješenju mi je ukinuta mjera zabrane. Na prvom nalogu za kontra smjer se nisam žalio na mjeru jer sam mislio da je mjera izrečena zbog vožnje pod utjecajem alkohola, odnosno da se mjere ne zbrajaju(1+1). Danas mi je došla obavijest o izvršenju zaštitne mjere temljem ovog prvog naloga. Šta da radim? Vozačka mi je stvarno neophodna i doslovno sutra mogu dobit otkaz na poslu ako se sazna da sam je izgubio. Što mogu napraviti?  Unaprijed hvala na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Katastrofa..ne stvarno moram raditi tako da bolovanje ne dolazi u obzir jer radim na ugovor o djelu.(gazda mulja svašta). Morat ću voziti bez dozvole pa šta bude, prijatelj mi je rekaoo da treba par dana od kada potpišem obavijet da to uđe u sustav, zna itko išta o tome? I imaš možda kakav savjet što raditi ako me zaustavi policija?..(zbog nekog prekršaja sigurno neće) nosit ću sa sobom sva rješenja i sve papire pa će možda razumjeti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, obično treba dan-dva da pošta vrati dostavnicu policiji, pa uđe u sustav da je mjera počela, ali nemoj baš na to računati.

A i ako te zaustave, kaznit će te. Možeš imati papire kakve hoćeš, ali minimalna je vjerojatnost da će te pustiti (skoro nepostojeća), tako da nemoj na to računati.

Ako te uhvate, kazna je 5000-15000 kuna i dodatni mjeseci zabrane upravljanja (moguća i godina).

Imaš samo vozačku B kategorije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, imam samo b kategoriju. Znam da zvuči glupo ali stvarno moram voziti jer mi gori pod nogama tako da ću morati riskirati kaznu. Ako me zaustave probat ću reći da nisam dobio nikakvu obavijest, pa poslje na sudu smuljati nešto(zapravo nisam ja potpisao nego sestra pa tu možda nesšto izvučem) Ili im ako izgledaju oke odma reći kakva je situacija prije nego što im uopće dam vozačku. Kad ne mogu već ništa drugo, a stvarno mi gori pod nogama....najgore od svega je što bi vjerojatno mjera bila ukinuta i na drugom nalogu da sam to naveo u žalbi, al ja idiot opće nisam razmišljao da je za svaki prekršaj posebna mjera

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , fakin95 je napisao:

Ako me zaustave probat ću reći da nisam dobio nikakvu obavijest, pa poslje na sudu smuljati nešto(zapravo nisam ja potpisao nego sestra pa tu možda nesšto izvučem)

 

Ili im ako izgledaju oke odma reći kakva je situacija prije nego što im uopće dam vozačku. 

To ti je dan-dva.

Nisu budale da te puste pa da te puste da ih poslije možeš tužit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija