Jump to content

Nasljeđivanje nakon smrti djeteta


Dobra ana

Preporučene objave

Nakon tragično preminulog djeteta, zatražila sam ostavinsku raspravu kako bi zatvorila račun u banci koje je djete imalo.Kod javnog bilježnika smo pozvani ja i muž ( sa kojim nisam u dobrim odnosima, iako smo u bračnoj zajednici ).Saznajem na raspravi da je iza umrkog osim dugovanja po tekučem računu, umrli imao i dobitak od obveznog mirovinskog fonda koje je uplačivao iz radnog odnosa.Izjasnila sam se na raspravi da želim prihvatiti nasljedstvo iza pokojnog sina.Moj muž također se iizjasnijo da i on želi prihvatit nasljedstvo, i time smo riješenjem postali nasljednici imovine preminulog djeteta.Dobila sam riješenje o nasljeđivanju i po pravomoćnosti, podnijela zahtjev za isplatu u REGOS za i sredstava iz fonda koji je preminuli imao. Sredstva sam dobila u 50% ukupnog iznosa koji je bio na računu regosa . Isto tako sam u banki zatražila da izmirim dugovanje po računu iza pokojnog sina i po pravomočnom riješenju o nasljeđivanju, te zatražila i obračun kamata po ukupnom iznosu od 50% duga, jer sam smatrala da sam dug dužna izmiriti srazmjerno po oporuki sa mojim mužem, i da smo po riješenju mi nasljednici njegove imovine.U banki plačam 50 % ukupnog dugovanja, dobivam potrebne papire o uplati, na kojima je i navedeno da plaćam iznos od 50% po ugovoru o nasljeđivanju.Nakon 5 mjeseci od plačanja, sa moga računa u banki blokiraju se moja sredstva putem fine se naplačuje dug, koji je nasljedio i moj suprug po riješenju o nasljeđivanju, ali dug po tom riješenju nije htio izmiriti, iako se prihvatio nasljedstva.U međuvremenu i za vrijeme moga izbivanja sa kućne adrese, banka je poslala ovrhu za namirenje ostatka duga koji moj suprug nije htio izmiriti i na njega i na mene, da dug izmirimo.Ovrhu nisam zaprimila jer nisam tada bila kući, i ovrha je 2 puta poslana na adresu, poto je otišla na sud na ogllasnu ploču, za sve to nisam znala, te nisam niti mogla uputiti žalbu na ovrhu, i navesti da sam svoj dio duga po riješenju izmirila, te da se tereti oca pokojnog koji se prihvatio nasljedstva i postao nasljednik skupa samnm da izmiri svoj dio duga.Mene zanima dali je banka postupila nezakonito, što je sa moga računa otuđila sredstva koja je po riješenju o nasljeđivanju trebao izmiriti moj suprug , odnosno otac djeteta koji se prihvatio basljedstva.Dali banka ima pravo uzeti moje nasljedstvo u ime moga supruga . Isto tako zanima me na koji način mogu vratiti sredstva koja je banka putem fine zaplijenila sa moga računa.Podnijela sam prigovor banki, vidjevši da je otuđila sredstva, ali nemam od njih odgovora u pisanom obliku, a odgovor preko telefona je dat da oni mogu tako napraviti, iz razloga što smo ja i suprug nasljednici i da nije bitno u kojem smo svojstvu nasljednici i obadvoje odgovaramo za dugovanja, dok se dug ne izmiri bez obzira na čijem računu se sredstva nalazila, oni mogu sredstva otuđiti u korist banke.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka je u pravu, jer nasljednici solidarno odgovaraju za ostaviteljeve dugove (do visine vrijednosti naslijeđene imovine). Nažalost, s obzirom da ste podmirili cjelokupni dug (jeste li?), po mom mišljenju jedino što Vam preostaje jest sudskim putem goniti supruga za povrat 50% plaćenog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dobra ana je napisao:

Nakon tragično preminulog djeteta, zatražila sam ostavinsku raspravu kako bi zatvorila račun u banci koje je djete imalo.Kod javnog bilježnika smo pozvani ja i muž ( sa kojim nisam u dobrim odnosima, iako smo u bračnoj zajednici ).Saznajem na raspravi da je iza umrkog osim dugovanja po tekučem računu, umrli imao i dobitak od obveznog mirovinskog fonda koje je uplačivao iz radnog odnosa.Izjasnila sam se na raspravi da želim prihvatiti nasljedstvo iza pokojnog sina.Moj muž također se iizjasnijo da i on želi prihvatit nasljedstvo, i time smo riješenjem postali nasljednici imovine preminulog djeteta.Dobila sam riješenje o nasljeđivanju i po pravomoćnosti, podnijela zahtjev za isplatu u REGOS za i sredstava iz fonda koji je preminuli imao. Sredstva sam dobila u 50% ukupnog iznosa koji je bio na računu regosa .

koji je iznos duga nasljednika? koliko ste nasljedili?

nasljednici vračaju dug ostavitelja  do iznosa vrijednosti nasljeđene imovine.

u braku ste pa nije čudno da ovrše vas kao bračnog partnerta. dali živite u jednom kućanstvu?

koji je razlog da nisi bila kod kuće i primila rješenje o ovrsi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija