Jump to content

Majka tuzila za nistavnost darovnog ugovora


Tekna

Preporučene objave

Postovanje ako ste u mogucnosti da mi odgovorite sta da radim.Situacija je sjedeca

Majka i otac prije skoro 10 god su mi darovnim ugovorom darovali stan i kucu cije su bile vlasnisto1/2.Razlog darivanja je njihov boravak u inostranstvu gdje su primali socijanu pomoc a i moj ostanak zivljena u tim nekretninama

Zbog narusenih odnosa medju roditeljima razvode se 2012 al bez procesa podijele imovine jel nisu imali sta podijeliti jer su sve meni darovali

Otac umire 2015 god u maju Ostavinsku nismo sproveli iz istih razloga i njihove nemogucnosti podijele imovine u brakorazvodnoj parnici

Majka ljetos pokrece tuzbu protiv mene za povrat imovine.Iz kojih razloga ja stvarno ne znam Jedino psiholoske prirode ne moze se pomiriti da ide prema kraju a to da osta iza nje.

Ja u stanu zivim oduvijek i drugo nemam nista .kuca se vodi kao vikend kuca Sve ove godine placam rezije i ulazem .ona za 25 god.odlaska bije 5 puta dosla

Molim za savjet sta mi je raditi

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Ja tuzbu nisam primila jer se nalazim u posjeti sestri u inostranstvu..Koliko znam ona zeli oca i mene da proglasi neuracunljivim i da je njeno preduzece 20%sredstava dalo da se kupi stan jos 1985 god.Ne znam sta da radim i sta ona zeli Vice necete u mojem uzivati. 

Dal sud moze prrsuditi u njenu korist i koliki dio ona eventualno moze dobiti

 

 

Ona je samo mogla od dokumenata priloziti da je njeno predyzece kupilo stan u manjem procentu dok je bila u braku s mojim ocem Nista drugo I da nije podijelila imovinu nakon razvoda

Ja sad da uzimam advokata da placam nisam u mogucnosti djeca se skoluju 

Ona ima dovoljno stedstava za zivot dvije penzije I kaxe zeli sav novac potrositi na advokate da se njena imovina.vrati i da prepise kome ona zeli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Optuznica se temelji na tome da zeli dokazati da moj otac nije bio normalan kada mi je darovao a i ona je isto potpisala.On nema niti je imao nikad dijagnozu .Bio je u bolnici nakon izlaska iz ratnog podrucija zbog depresije jer je bio izmucen od skrivanja u podrumima ,hrane i vode

A sto se tice mene da sam je ja istjerala iz kuce a na stanu sam promjenila ulazna vrata bez njenog znanja.Istjerala je nisam nikad a vrata sam promjenila i ona je dobila jedan kljuc

Zatim u papirima je nasla da smo se ja i moj bivsi muz dali saglasnost da djeca mogu ici na skolovanje i izdrzavanje kod nje i mog pokojnog oca u inostranstvo

To je sve Samo se bojim da nije sta podmetnula lazno 

Kako je sud uposte mogo uzeti u razmatranje tuzbu dali to rade po sluzbenoj duznosti

Mati zivi u inostranstvu ima dvije penzije ja i djeca smo u stanu Sta ce se desiti ako presuda bude u njenu korist.Dal se moze ponistiti ocevo darovanje

Pomozite mi molim vas Na osnovu cega cu se braniti kad ne znam ni sta mi je krivica

 

Jos da napomenem ocevo lijecenje od depresije je bilo davne 94god

Saglasnost da djeca idu u inostranstvo bilo 2009 god

Majka ima 77 god zivi u inostranstvu ima primanja.Dal ce sud gledati da ja nemam druge nekretnine za zivot.Dal je moguce samo na osnovu njenog iskaza bez ikakih dokaza odluciti u njenu korist.

Toliko me plasi nisam nikad bila na sudu i jos sa rodjenom majkom .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Tekna je napisao:

Optuznica se temelji na tome da zeli dokazati da moj otac nije bio normalan kada mi je darovao

Prema napisanome bi se radilo o pobijanju ugovora radi ograničene poslovne sposobnosti, no za takovo pobijanje je prošao rok od 3 godine od skalpanja ugovora.

Eventualno su mogli ići na ništetnost poradi mane poput poslovne nesposobnosti, no za to bi trebalo vidjeti postoji li kakova dokumentacija o tome liječenju i što u njoj piše, te nesporazuma prilikom izjave volja. Za ništetnost sud pazi po službenoj dužnosti i na nju se može pozvati svaka zainteresirana strana. Pravo na isticanje ništavosti ne zastarjeva.

U svakom slučaju, pomoć odvjetnika bi bila vrlo oportuna jer se bojim da bi sami poradi ne snalaženja u pravnim odnosima mogli izgubiti parnicu. I svakako bi ta osoba imala bolji uvid u sve. Ionako bi ste s uspjehom u parnici imali pravo na nadoknadu troškova od druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno.Moj otac radio na direktorskom mjestu sve do izbijanja rata.Tad je izbjego sa mojom majkom u inostranstvo .On je tada otiso u bolnicu radi oporavka od ratnih desavanja Nikakvu dijagnozu nije nikad dobio.Kakav je ona mogla dokument dobiti i od koga nije mi jasno.Bio je cijenjen i ugledan radio na direktorskom mjestu. Dal u parnici se mogu pozvati svjedoci da svjedoce kakav je bio covjek.Ja ne znam sta bi drugo 

Hvala vam na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Tekna je napisao:

Optuznica se temelji na tome da zeli dokazati da moj otac nije bio normalan kada mi je darovao a i ona je isto potpisala.....

...Majka ima 77 god zivi u inostranstvu ima primanja.Dal ce sud gledati da ja nemam druge nekretnine za zivot.

Ne vidim temeljem čega bi majka tražila povrat dara.

Ona je supotpisala darovnicu, dakle ne može tvrditi da sve ove godine nije znala.  Zakonski rok je istekao, a uz to ona nije socijalni slučaj, nezbrinuta, da bi makar povodom toga tražila povrat.

prije 17 sati , Tekna je napisao:

Dal je moguce samo na osnovu njenog iskaza bez ikakih dokaza odluciti u njenu korist.

Ne. Ona bi na sudu morala dokazati da postoji valjan razlog. Teret dokazivanja je na njoj. Vi samo morate jasno predočiti da više ne postoje zakonski uvjeti za povrat. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tekna je napisao:

Hvala vam puno.Moj otac radio na direktorskom mjestu sve do izbijanja rata.Tad je izbjego sa mojom majkom u inostranstvo .On je tada otiso u bolnicu radi oporavka od ratnih desavanja Nikakvu dijagnozu nije nikad dobio.Kakav je ona mogla dokument dobiti i od koga nije mi jasno.Bio je cijenjen i ugledan radio na direktorskom mjestu. Dal u parnici se mogu pozvati svjedoci da svjedoce kakav je bio covjek.Ja ne znam sta bi drugo 

Hvala vam na odgovorima

majka je znala za darovanje i složila se sa darovanjem. odgovaralo jo je radi primanja socijalne pomoći.

trebala je odmah tražiti poništenje darovnog ugovora za svoj udio u bračnoj stečevini a ne sad kad više ne prima socijalnu pomoć. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam jos vidjela na cemu se zasniva optuznica ali iz njenih izjava da je ona predala tuzbu radi toga sto nije podijelila bracnu stecevinu Ona tvrdi da su nekretninenjene a sta je s dijelom od pokojnog oca.Ako ugovor bude ponisten kako ce sud odluciti za dio koji je moj otac odlucio pokloniti meni a i ona je dala punomoc kod javnog biljeznika da se prebaci na mene.Dal ce sud uzeti u obzir da sam samohrana majka i da bi me u slucaju ponistenja izbacili na ulicu sa dvoje djece koji jos uvijek studiraju

Hvala

 

Jos jedno pitanje,dal da prekinem sa placanjem rezijskih troskova do okoncanje postupka i dali se rezijski troskovi nadoknadjuju u slucaju da majka dobije parnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Tekna je napisao:

Nisam jos vidjela na cemu se zasniva optuznica ali iz njenih izjava da je ona predala tuzbu radi toga sto nije podijelila bracnu stecevinu Ona tvrdi da su nekretninenjene a sta je s dijelom od pokojnog oca.Ako ugovor bude ponisten kako ce sud odluciti za dio koji je moj otac odlucio pokloniti meni a i ona je dala punomoc kod javnog biljeznika da se prebaci na mene.Dal ce sud uzeti u obzir da sam samohrana majka i da bi me u slucaju ponistenja izbacili na ulicu sa dvoje djece koji jos uvijek studiraju

Hvala

 

Jos jedno pitanje,dal da prekinem sa placanjem rezijskih troskova do okoncanje postupka i dali se rezijski troskovi nadoknadjuju u slucaju da majka dobije parnicu?

nemože nakon toliko godina nisam znala za darovanje.

sa darovanjem se složila dok je koristila socijalnu pomoć.

bili su suvlasnici kuće 1/2 I 1/2. darovni ugovor je potpisao otac ali i ona. otac je darovo svoju 1/2 a ona svoju 1/2 kuće. nemože više tražiti povrat dara.  

obvezno se očituj na tužbu i pristupi raspravi. koristi uslugu odvjetnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tekna je napisao:

iz njenih izjava da je ona predala tuzbu radi toga sto nije podijelila bracnu stecevinu

citirana činjenica nemože predstavljati uporište za pobijanje ugovora,obzirom da je darovani stan bio več pravno podijeljen u omjerima 1/2,tako da je po tom pitanju dioba bračne stečevine bez ikakvog smisla.

Ono što se iz svega  može zaključiti da osnov traži u sljedećem;

, Spitfire je napisao:

ništetnost poradi mane poput poslovne nesposobnosti

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dragi ljudi 

Situacija je sljedeca 

Majka i otac su bili u braku i gradili vikend kucu.Otac je bio upisan 1/1 vlasnik kuce

Pocetkom ratnih desavanja odlaze u inozemstvo i tamo zive

Otac i mati odlucuju kucu darovati meni i on sam potpisuje darovni ugovor jer je kuca upisana na njega 1/1 Majka se usmeno slaze s tim i rijecima da to nju ne zanima niti zeli da ide u tu kucu Darovni ugovor je skpoljen izmedju mene i oca u 2010 godini.

Otac i mati se razvode 2013 god.Otac umire u maju 2015 god.I mati u 2018 god trazi ponistenje darovnog ugovora 

Ja se sad trebam ocitati na tuzbu ali kako kad se ja ne osjecam tuzenom.Ona je pristala na prenos kuce jer je tada primala socijalnu pomoc a sad kad prima penziju hoce nazad

Na koji nacin se trebam ocitati na tuzbu sta da ja kazem i koje imam dokaze

Ovdje pise da advokat trazi da se ponisti ugovor i da se vrati na prvobitno stanje vlasnista roditelja Mene zanima volja mog oca ako je zelio pokloniti svoj dio meni dal to ostaje tako ili ne 

Hvala vam na odgovoru ako mozete sto prije moram se u ponedeljak ocitati na tuzbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se sad trenutno o kuci jer sad danas preuzela tuzbu.Advokatica moje majke je predala kao dokaz darovni ugovor mog oca i mene od 2010 god koji je sklopljen kod javnog biljeznika U tom ugovoru se ne spomnje mati jer je on bio vlasnik kuce 1/1 Zivjeli su u bracnoj zajednici od 1966 do 2013 kad su razveli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Tekna je napisao:

Otac i mati se razvode 2013 god.Otac umire u maju 2015 god.I mati u 2018 god trazi ponistenje darovnog ugovora 

Je li bila ostavina nakon smrti oca?

Ako jest, je li majka tada tražila izdvajanje svoje bračne stečevine iz ostavine?

prije 11 sati , Tekna je napisao:

Ja se sad trebam ocitati na tuzbu ali kako kad se ja ne osjecam tuzenom.Ona je pristala na prenos kuce jer je tada primala socijalnu pomoc a sad kad prima penziju hoce nazad

Na koji nacin se trebam ocitati na tuzbu sta da ja kazem i koje imam dokaze

Trebate istaknuti da je majka bila upoznata sa darovanjem, i da je to podržavala zbog dbivanja socijalnih povlastica. 

Također, ako je iza oca bila ostavina, propustila je tada tražiti utvrđivanje bračne stečevine.

prije 11 sati , Tekna je napisao:

Ovdje pise da advokat trazi da se ponisti ugovor i da se vrati na prvobitno stanje vlasnista roditelja Mene zanima volja mog oca ako je zelio pokloniti svoj dio meni dal to ostaje tako ili ne 

Majka teško može (gotovo nikako, u ovakvim okolnostima) osporavati volju oca, ali bi eventualno mogla dokazivati da nije znala da je i njena bračna stečevna bila uključena u taj dar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinu nismo sproveli jos uvijek.

Majka je znala za darovni ugovor i nije se protivila.Sada kad je dobila penziju trazi nistavnost ugovora i navodi da nije znala.

Mene zanima ako sud presudi u njenu korist i vrati nekretninu u posjed 1/2 njeno i 1/2 oca prilikom ostavinske dali ona ima pravo na ocev dio jer je razvela 2013god I dali ja imam pravo nadoknade placanja rezijskih troskova i ulaganja u kucu

 

Otac je bio uknjizen kao vlasnik nekretnine 1/1.Bio je u braku s mojom majkom do 2013 god.Darovni ugovor smo napravili 2010 god.Slozila se bila s tim jer joj je tada odgovaralo zbog primanja socialne pomoci Majka zivi u inostranstvu i ta je kuca nije nikad intetesovala Otac je sve sam radio i ulagao.Kako ja sad da to dokazem 

Molim vas na odgovor jer potpuno sam zbunjena 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim svaki savjet bi mi dobro dosao

Otac mi je prepisao kucu bio je vlasnik 1/1 Bio je u braku do 2013 god kada se razveo .Majka se slozila sa prenosom .Samo me zanima kako javni biljeznik nije upozorio da i majka mora biti potpisnica.

Moj otac se vodio logikim da je nemoguce da ona osporava ugovor jer tu kucu nije ni gradila niti je ikad interesovala

Prepiso je meni jer je znao da cu se i dalje brinuti i stvarati dom sebi i djeci

Sada ona sa 77 god zivi u inostranstvu ima visoku penziju trazi nistetnost ugovor Sta joj covjek moze i sigurno ce sud dosuditi u njenu korist ja se uposte ne osjecam tuzenom 

Molim vas ima li ikakvog rijesenja kojim dokazima predociti sudu da je to tako

Dal ce sud vratiti na prvibitno stanje vlasnistvo1/2 ili ce prepisati njen dio a meni ostaviti dio od oca Please odgovorte mi sto brze Pojede me ova situacija Sta rodjena mati moze djetetu uraditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tekna je napisao:

 

Dal ce sud vratiti na prvibitno stanje vlasnistvo1/2 ili ce prepisati njen dio a meni ostaviti dio od oca Please odgovorte mi sto brze Pojede me ova situacija Sta rodjena mati moze djetetu uraditi

za darovanje je znala i sa njim je bila suglasna zbog socijalne pomoći.

ako se donese presuda zbogh  ogluhe mogla bi dobiti 1/2 kuće. zato je potrebno da se očituješ na tužbu ( u ostavljenom  roku) i da se odazoveš pozivu suda  na raspravi.sama ili punomoćnik (odvjetnik).

ali već si  dobila odgovore pa nerazumijem  šta ti nije jasno.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi ljudi danas sam podigla punomoc koju je moja majka dala mom ocu da daruje stan.Tuzbu cekam da mi postar donese najvjerovatnije cu biti sutra u posjedu tuzbe.

Punomoc je data 29.08 2008 godine kod javnog biljeznika Otac i punomooc njegove supruge i ja kao daroprimatelj potpisali ugovor o darivanju 2008 god.

Sada majka podize tuzbu protiv mene trazi nazad stan.Dali ima ikakvu sansu da ospori ugovor ako su prosli svi rokovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Matrix je napisao:

Njena punomoć neče igrati nikakvu ulogu ako uspije dokazati sljedeću činjenicu

 

 

Da to imate pravo al moj otac je bio potpuno mentalno zdrav a ona neka dokazuje ako ima cime 

Hvala vama na odgovorima,uglavnom javit cu sta ce se dogadjati dalje Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas donio postar tuzbu.

Ljudi moji za nepovjerovati u optuznici nije navedena punomoc koju je majka dala.Navela da je ona jadna penzionerka sa najmanjom penzijom..nisu naveli da od 93 god zivi u inostranstvu i da tamo prima penziju.Navela da otac ima posttraumatski sindrom.Nasla potvrdu doktora da je nekad davno bio u bolnici poslije ratnih desavanja i da su ustanovili da ima pss.

Zatim navela za svjedoka sestricinu koja se nije slozila da bude svjedok.Sve u svemu nisu sve dokaze prikazali i jos se posluzili lazima.

Dali se te lazi i prikrivanje dokaza sankcionisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Tekna je napisao:

Dali se te lazi i prikrivanje dokaza sankcionisu

Ne,obzirom da je ona kao tužilja stranka u postupku,a ne svjedok na čijem se lažnom iskazu(kaznenom djelu)temelji presuda.

 

Prije 11 minuta, Tekna je napisao:

nije navedena punomoc koju je majka dala.

Ništa je neobvezuje da ističe činjenice i dokaze koji idu protiv nje same,no to neznači da vi nemožete predočiti takav dokaz,naprotiv,vi ste u podnesku kojm se tuźba dostavlja na odgovor pravno poučeni da ste več u odgovoru na tužbu dužni iznijeti sve činjenice i dokaze kojim pobijate činjenične navode suprotne strane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na oodgovoru!

Ali kako neko moze reci da je siromasni penzioner svjesno kad zna da ce se predociti dokaz na sudu da nije i da je cak bogati penzioner.

Kako moze svjesno prikriti punomoc kad u darovnom ugovoru pise da je dala punomoc.

Kako moze svjesno slagati mjesto boravka i drzavljanatvo kad ce se na sudu predociti istina.

Kako moze predloziti svjedoka koji upoce nije upucen u to.

I kako ti odvjetnici svjesno prave nesto sto nije utemeljeno 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tekna je napisao:

 

I kako ti odvjetnici svjesno prave nesto sto nije utemeljeno 

 

odvjetnica će  kazati da je radila po njenom iskazu. bitno je dobro naplatiti uslugu. budi pametna  pa daj  odgovor na tužbu i odazovi se pozivu za raspravu. sve što si ovdje napisala iznesu i pred sucem na raspravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Tekna je napisao:

Hvala na oodgovoru!

Ali kako neko moze reci da je siromasni penzioner svjesno kad zna da ce se predociti dokaz na sudu da nije i da je cak bogati penzioner.

Kako moze svjesno prikriti punomoc kad u darovnom ugovoru pise da je dala punomoc.

Kako moze svjesno slagati mjesto boravka i drzavljanatvo kad ce se na sudu predociti istina.

Kako moze predloziti svjedoka koji upoce nije upucen u to.

 

Sve ovo moraš navesti u opširnom i dobro obrazloženom odgovoru na tužbu.

Priložiti sve dokaze.

Navesti sve lažne navode iz tužbe i dokazati da su lažni odgovarajućim dokumentima.

Ne dozvoliti da se odredi velika vrijednost spora (na to igra njena odvjetnica, tako da su zainteresirani razvlačiti spor) .

Ne dozvoliti da se spor razvlači pozivanjem nevažnih svjedoka ili vještaka, nego tražii da sud odmah presudi temeljem punomoći koju je majka dala ocu.

Ona je :

1. Znala za darovnicu

2. Dala je punomoć ocu dakle znala je da je poslovno sposoban potpisati darovni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Tekna je napisao:

Majka hoce da odustane od tuzbi,pod uslovom da joj prepisem dozivotno uzivanje.

Moze li odustati od tuzbe kad se radi o tuzbi nistavosti ugovora i moze li bez mog pristanka.

Može odustati od tužbe bez vašeg pristanka jer još nije počela rasprava. Da je počela, bila bi potrebna vaša suglasnost, ili bar prešutni pristanak (da u roku 15 dana ne izjavite protivljenje).

Odluka kako postupiti je na vama, ali iz dosad izloženog ne vidim da bi ona mogla ovaj spor dobiti. Vjerojatno je i sama toga svjesna, zato i popušta.

Oprez!

Prva stvar je da sama činjenica da je tužba povučena ne znači da majka ne može opet pokrenuti istu tužbu! Vi joj upišete uživanje, a ona ponovi tužbu za poništavanje  darovanja.

Zato bi bilo kakav ugovor morao sadržavati njenu izjavu da je kuća vaše vlasništvo.

Drugo. Ako biste majci dozvolili upis tereta doživotnog uživanja, jasno definirajte sve uvjete korištenja i u kojem slučaju se može pokrenuti brisanje doživotnog uživanja. Definirajte da majka mora plaćati sve režije i održavati nekretninu. Definirajte da majka ne može nekretninu davati u najam, i da ju mora koristiti najmanje 11 mjeseci u godini. Jasno navedite da ako ne plati režije nekoliko mjeseci, ili ako napusti nekretninu na dulje od recimo dva mjeseca bez prethodnog dogovora sa vama (osim iz zdravstvenih razloga) da prestaje pravo uživanja.

Što detaljniji ugovor, manje potencijalnih problema.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Advokatica moje majke ljetos bila uhapsena i nedavno podignuta optuznica protiv nje i jos nekoliko advokata i sudskih vjestaka da su preprodavali nekretnine umrlih.

Uzela je dva predmeta da zastupa moju majku u jednom nikakve sanse a drugi bi se moro dokazivati gdje ona trazi na osnovu bracne stecevine kucu.

Tako mi je danas advokat pojasnio da kod predmeta stan nema apsolutno nikakve sanse a kod predmeta kuca gdje je otac bio upisan kao vlasnik 1/1 morala bi dokazivati a to bi jako dugo trajalo i skupo.

Hvala vam svima na podrsci i ipak u konacnici laz i prevare se nikad ne isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tekna je napisao:

 

Tako mi je danas advokat pojasnio da kod predmeta stan nema apsolutno nikakve sanse a kod predmeta kuca gdje je otac bio upisan kao vlasnik 1/1 morala bi dokazivati a to bi jako dugo trajalo i skupo.

Hvala vam svima na podrsci i ipak u konacnici laz i prevare se nikad ne isplate.

Zašto se upuštati, nakon svega, u nekakvo doživotno uživanje ili slično? 

Zato je i odustala jer zna da nema šanse,  pa sada hvata na mutno. samo ćeš si navući probleme.

Ko zna šta joj slijedeće može pasti na pamet, ima ona svoju inozemnu mirovinu, i neka si  sama izorganizira život.

Dobro se posavjetuj, i dobro razmisli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija