Jump to content

Ovrha na komunalnu naknadu -gradevinska dozvola


Melita0909

Preporučene objave

Dana 2.3.18. dobila sam rijesenje o ovrsi na dug /gradevinska dozvola/iz 2005.g.te navodno ovrhe na osobni dohodak/iz 2009g.koji nikada nije ovrsen .

Imam pravo na zalbu u roku 8 dana.

Obzirom da sam solidarni duznik sa bivsim suprugom ,a on je pod ovrhama ,ocito nakon skidanja moje jadne penzije mogu staviti meni ovrhu na stan.

Pretrazila sam sve informacije na internetu  vezane za ovrhe i cini mi se da je dug u zastari.

Molim odgovor da li bi moja zalba na zastaru mogla biti usvojena?

Hvala

Lp

Melita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek i svatko temeljem nekog donesenog akta ima pravo uložiti prigovor (žalbu) na taj akt, tako i Vi...

Inače, zastarni rok za komunalnu naknadu Vam je tri godine (ZOO), ali ako je doneseno neko pravomoćno rješenje i sl. rok zastare je deset godina od donošenja pravomoćnog rješenja...

Morate pogledati kada je pokrenut zahtijev za donošenje rješenja o ovrsi i, ako je od dana nastajanja duga za komunalnu naknadu do pokretanja samog postupka ovrhe priošlo tri godine i više, obvezatno pišite prigovor na Rješenje i pozovite se na zastaru duga...

No, ako sam dobro shvatio, rješenje o ovrsi je doneseno još 2009. godine, pa ako je tako, onda nije u zastari (10 godina), no Vi svejedno pišite prigovor i pozovite se na zastaru sukladno ZOO-u, nikad se nezna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Melita0909 je napisao:

Dana 2.3.18. dobila sam rijesenje o ovrsi na dug /gradevinska dozvola/iz 2005.g.te navodno ovrhe na osobni dohodak/iz 2009g.koji nikada nije ovrsen .

Imam pravo na zalbu u roku 8 dana.

Obzirom da sam solidarni duznik sa bivsim suprugom ,a on je pod ovrhama ,ocito nakon skidanja moje jadne penzije mogu staviti meni ovrhu na stan.

Kada ste se rastali?

Kako ste podjelili bračnu stečevinu? Jeste li živjeli na istoj adresi u vrijeme te ovrhe, i do kada? itd, itd...

prije 8 sati , Melita0909 je napisao:

Pretrazila sam sve informacije na internetu  vezane za ovrhe i cini mi se da je dug u zastari.

Molim odgovor da li bi moja zalba na zastaru mogla biti usvojena?

Morate dati što više podataka, teško je ovako pogađati i naslijepo savjetovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Rastali smo se 2008.On je ostao raditi ma adresi sadasnje orvhe,tvrtka mu je propala iste godine.. Obzirom da smo bili oboje vlasnici zgrade,tako je napravljena gradevinska dozvola.

Podjela stecevine .Njegova tvrtka je meni 2008g.isplatila polovicu vrijednosti objekta /po dogovoru ne po vrijednosti objekta/ i preuzela sve obveze vezane za taj objekt.Obzirom da je to bio samo dogovorni iznos potpisao mi je da ce mi placati 10g u jednakim mjesecnim ratama  ostatak bracne stecevine .Nije uplatio ni jednu ratu i tuzbom sam dobila parnicu nakon 9/godina .On je pod ovrhama od 2009. I ja ni tu necu dobiti nista.

Stanovali smo u stanu koji sam ja dobila od roditelja, djeca /punoljetna/ su ostala samnom u tom stanu,a on se odselio.

Sve kredite ,leasinge je ostavio meni da platim jer on je bio pod ovrhama.

Nadam se da sam vam priblizila situaciju.

 Vezano za tu prvu ovrhu  od 2009. poslana ovrha na nasa primanja a ovrhovitelj je trebala biti njegova firma.Prvi glas,ja ne znam nista o ttome,ali to pise u rjesenju.Izmedu ostalog pise da se imaju pravo naplatiti  sa vise predmeta ovrhe i donjeti vise rjesenja i ovrsi sa razlicitih predmeta pljenidbe.

Strasno! Dakle sjest ce mi na stan ,a ja sam predala zabiljesku , u toku sudskog procesa, na njegov stan 2010.i dobila 2011.odbijenicu da ne potrazujem nekretninu vec novac.

Molim pomoc, kako da se reagiram na rjesenje?

Hvala sto ste mi odgovorili i prvi puta.

Lp

Melita

 

I jos napomena.To je bio poslivni objekt.Ja sam imala na toj adresi sjediste tvrtke ,a radila u unajmljenom prostoru na drugoj adresi.Na toj adresi za koju je ovrha bivsu suprug je imao autosalin,radionu i prodaju dijeliva.Ja sam bila zaposlena u njegovoj tvrtci par godina do 2008. kada sam dobila otkaz,kao i moj sin,a zajednicka kcer je dobila po blokadi firme iste godine.

Lp.

Melita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se da isčitati, nažalost, nije u pitanju zastara na ovrhu radi komunalne naknade, ovrha pokrenuta na vrijeme unutar tri godine koliki je rok zastare....

Zašto Vi ne idete ovrhom prema njemu za dugovanje koje je on Vama dužan, a koje je, pošto ste dobili sud i sudski je potvrđeno dugovanje, rok zastare je 10 godina, dakle nije u zastari, pa možete ići promjenom predmeta ili sredstva ovrhe kad se novčano ne možete naplatiti jer je u stalnoj blokadi (ovrhu na njegovu imovinu nekretnine-pokretnine isl.)...

Moj savjet Vam je da svejedno pišete prigovor na to Rješenje, te da se pozovete na zastaru, nemate što izgubiti...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani gosp.Zeljko,/Zeljac/

Nemam se od cega naplatiti.Stan nije na njega,niti bilo sto drugo.Ima zasticeni racun i ja sam prosle godine bila 58. na listi cekanja kada sam predala ovrhu po sud.rjesenju.

Zastara!- prvu ovrhu su poslali nakon 4 godine iako ju ja nisam primila. Nisam po kupoprodajnom ugovoru iz 2008. imala nikakve obveze jer je sve obaveze preuzeo kupac /tvrtka od bivseg supruga/,a nisam ni radila od 2008.u toj tvrtci jer sam.dobila otkaz.

Da li se u prigovoru mogu pozvati na taj kupoprodajni  ugovor i na zastaru vec te 2009.g.

Hvala na odgovoru.

Lp

Melita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Prije 19 minuta, Željac047 je napisao:

Svaka čast...čestitam...!

Laknulo mi je:) A sada imam slijedeci problem!

Moj otac je kupio garazu 1986.Od dokumenata ta istu ima samo ugovor od 4 clanka na jednoj stranici,a na drugoj nema ziga od porezne.Predpostavljam da isti ili nije placen ili je postojao jos jedan ugovor /kojega nema/ pa je tamo udaren zig o placenom porezu.Obrizom da nema toga ugovora,tvrtka koja je gradila tu garazu je davno otisla u stecaj ,a stecajni upravitelj je na raspolaganju sa zigom  te grad.tvrtke  te moze napraviti tabularnu i ovjeriti kopiju spomenutog ugovora/ali zig od porezne i dalje necemo imati/.

Otac prodaje garazu i kupac zeli originalni ugovor./naravno sa zigom od porezne/

Moje pitanje je.Sto mi ciniti obzirom da ne znamo sto je bilo sa porezom/provjerila na poreznoj,nemaju informaciju/ ,a da kupac bude siguran da se ista garaza bude mogla upisati na njegovo ime? Spomenuta garaza je u zgradi koja je u fazi etaziranja stanova i upisa vlasnistva garaza ./gsk ,savska cesta/Predmet je na gruntovnici na sudu/.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija