Jump to content

Pokretanje ovrhe u dionickom drustvu


Magnat16

Preporučene objave

Pozdrav! 

Imam jedno kratko pitanje, pa se nadam da ce mi netko moci pomoci. Pri pokretanju ovrsnog postupka protiv stranke koja nije platila svoja dugovanja, koliku ulogu igra interna revizija drustva? Zanima me koji je inace proces unutar kompanije kada stranka ne plati racun i pokrece se ovrsni postupak da bi se dug naplatio. Ima li interna revizina posla s tim? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Pokretanje ovrhe u dionickom drustvu
prije 13 sati , Magnat16 je napisao:

Pozdrav! 

Imam jedno kratko pitanje, pa se nadam da ce mi netko moci pomoci. Pri pokretanju ovrsnog postupka protiv stranke koja nije platila svoja dugovanja, koliku ulogu igra interna revizija drustva? Zanima me koji je inace proces unutar kompanije kada stranka ne plati racun i pokrece se ovrsni postupak da bi se dug naplatio. Ima li interna revizina posla s tim? 

Ako nisam bio dovoljno jasan, mislim na odjel interne revizije unutar same firme, imaju li oni ikakve veze sa dugovanjima klijenata i pokretanjem ovrhe.

i jos jedna stvar, nakon koliko vremena od neplacenog racuna se pokrece postupak prisilne naplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak prisilne naplate se može provesti idućeg dana od isteka valute, od tada je dužnik u zakašnjenju, to ovisi o politici trgovačkog društva i odluci uprave. Interna revizija radi ono što joj je statutom društva stavljeno u nadležnost, to može biti i naplata, ali je vjerojatnije da day-to-day naplatu računa provjerava odjel računovodstva društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija