Jump to content

Potpuno skrbništvo za dijete


Lunni

Preporučene objave

Razvela sam se sa mužem prije rođenja djeteta,zbog nasilnog ponašanja i prijetnji ubojstvom tada nerođenom djetetu i meni. Prijavila sam ga na policiji i vodi se kazneni postupak. Sada je dijete rođeno i on stvara probleme,od imena djeteta i traži prava preko djeteta jer nije državljanin RH. Strah me je za život djeteta,mene i ostale moje obitelji. Što da radim,želljela bi i pokrenuti postupak za potpuno skrbništvo kako bi zaštitila dijete,maksimalno koliko je god moguće? Ako netko ima savijet ili je imao sličnu situaciju, svi su savijeti dobrodošli,hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raspitajte se kod CZSS-a - njima predložite da po službenoj dužnosti pokrenu postupak lišenja oca roditeljske skrbi, to je njihov zadatak. Predlažem da taj prijedlog stavite pismeno centru. Tada on više nema nikakva prava na osobne odnose i viđanja djeteta (ali i dalje ga mora uzdržavati). Što se tiče prijetnji, svaku njegovu radnju prijavljujte nadležnim institucijama, nema drugog načina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Lunni je napisao:

Hvala vam na savjetima,sutra idem u czss pa cu im reci...neznam za sada sto ocekivati od njih jer mi je prvi razgovor sa soc.radnicom.

Savjet:

Sve što mislite iznijeti stavte na papir. Formulirajte to kao dopis i urudžbirajte na CZSS. 

U razgovoru puno toga zaboravite reći, a kada se sastavljaju zapisnici često se puno toga ublažuje, neke važne stvari izostave a manje važne naglase. Djelatnicama je najlakše 'razvodniti' vaš slučaj i prikazati da nije tako ozbiljan, tako izbjegavaju da se moraju ozbiljno potruditi da vam stvarno i učinkovito pomognu.

 Kada vi sastavite dopis i urudžbirate ga, onda nitko ne može izmjeniti vaš iskaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U czss nisam još ništa  konkretno ni uspjela napraviti,već sam sam u početku razočarana. Ispričala sam im sve o čemu se radi ( prijetnje bivšeg muža te da je to sve iz domene obiteljskog nasilja) i tražila da zaštite dijete. Međutim oni nas šalju na obvezno savjetovanje i "gura"mi papir o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (što ja ne želim jer me i strah za dijete,jer bivši muž ima zabrane prilaska meni a tako i djetetu) da bi mi soc.radnica na kraju rekla da ako se tu ne uspjemo dogovorit, onda ide na sud pa ce bolje proc tko ima boljeg odvjetnika...jednostavno nemogu vjerovat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Lunni je napisao:

U czss nisam još ništa  konkretno ni uspjela napraviti,već sam sam u početku razočarana. Ispričala sam im sve o čemu se radi ( prijetnje bivšeg muža te da je to sve iz domene obiteljskog nasilja) i tražila da zaštite dijete. Međutim oni nas šalju na obvezno savjetovanje i "gura"mi papir o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (što ja ne želim jer me i strah za dijete,jer bivši muž ima zabrane prilaska meni a tako i djetetu) da bi mi soc.radnica na kraju rekla da ako se tu ne uspjemo dogovorit, onda ide na sud pa ce bolje proc tko ima boljeg odvjetnika...jednostavno nemogu vjerovat.

Nemojte se čuditi.

Na taj obrazac ponašanja djelatnica CZSS upozoravam već godinama, štoviše opisao sam ga još pred par godina u onom članku koji linkam. Da je kojim slučajem situacija obrnuta (da ste vi 'loša majka' koja se drogira i ne brine o djeci) i da lažno i bez ikakvih dokaza prijavite oca za nasilje , oca koji je brižan i dobar skrbnik , velika je vjerojatnost da bi se takve lažne optužbe unijele u zapisnik i CZSS tim bi napisao 'stručno mišljnje' - preporuku za sud da se djeca dodjele majci a ocu uskrate ili značajno ograniče susreti sa djecom (samo pod nadzorom). Zašto? Zato jer se vidi da taj otac nije stvarni nasilnik, i nema opasnosti od njega. Ali vaš suprug je osuđeni nasilnik i to bi za njih u CZSS moglo biti opasno - zato vrlo često dolazi do ovakvih paradoksalnih situacija da CZSS sustavno odmaže dobrim roditeljima - bez obzira bili oni majke ili očevi.

Zato sam vam i savjetovao da s njima ne razgovarate puno. Nego napišite dopis u kojem ćete sve navesti i urudžbirajte ga na CZSS. Donesite dva primjerka, tako da vam potvrde primitak na vaš primjerak. U dopisu navedete sve što ste tu napisala. Kada one budu imale sve činjenice navedene u dopisu, neće moći reći da 'nisu znale' da je vaš suprug osuđivan po više osnova za nasilje. 

Ukoliko i dalje ne bude adekvatne podrške, napišite prigovor/žalbu na postupanje djelatnica CZSS nadležnom ministarstvu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, pošto imate mld. dijete Vi bi se trebali pojaviti na obveznom savjetovanju prije donošenja sudske odluke o roditeljskoj skrbi, te iznijeti sve što ste ovdje naveli, a također zatražiti od njih da sudu predlože, radi kažnjavanosti oca i neadekvatnog ponašanja naspram djeteta, potpuno oduzimanje roditeljske skrbi istom, a uz to, kako Vam i postovani felixx savjetuje, napisati dopis prema nadležnom Ministarstvu radi neadekvatnog postupanja djelatnika CZSS u konkretnoj situaciji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na svemu što ste mi predložili,ići ću na obvezno savjetovanje pa za dalje vidjeti kako će biti i kako će u czss reagirati...Nadam se da će shvatiti koliko je situacija ozbiljna,jer samo govore da dijete treba imati i majku i oca,a to i znamo...al situacija je nažalost drugačija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija