Jump to content

Žalbeni rok od 30 dana


turist65

Preporučene objave

Primio sam odluku Županijskog suda u kaznenom predmetu, ali samo putem emaila. Živim u inozemstvu, na drugom kontinentu. Hoće li mi poslati originale poštom, jer daljnji postupak žalbe na Ustavni i/ili Vrhovni sud zahtijeva originalne dokumente? Ili se smatra da je dostava emailom dostatna i to su originali? Radi se o uvjetnoj kazni ali svakako želim nastaviti postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je odluka Županijskog suda temeljem Vaše žalbe izjavljene na presudu Općinskog suda?

Ako je, da li Vam je udovoljena Žalba, djelomično udovoljena ili ista nije uvažena (nije osnovana)?

 

Ako je tako kako sam napisao, onda ste iskoristili sve redovne pravne lijekove, te Vam sada preostaju samo izvanredni pravni lijekovi kao što su Zaštita zakonitosti - Vrhovni sud i Ustavna tužba - Ustavni sud, a za sve to su Vam potrebiti originali ili ovjerene preslike dokumenata, tj. dokumenta temeljem kojeg pokrećete izvanredni pravni lijek, u Vašem slučaju je to odluka Županijskog suda....inače Vam je rok za pokretanje izvanrednog pravnog lijeka 30 dana, pa ako ste ikako u prilici, zatražite da Vam se dostavi originalna odluka Županijskog suda, kako bi na vrijeme krenuli sa izvanrednim pravnim lijekovima, tj. kako Vam nebi bili odbačeni kao nepravovremeni...

Sretno..!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Županijski je potvrdio presudu Općinskog suda. Rok jest 30 dana, oni su meni presudu dostavili emailom, pa ne znam moraju li je dostaviti i poštom ili se dostava emailom smatra dovoljnom.

Inače, znam da u oba izvanredna pravna lijeka podnesak mora imati vlastoručni potpis, ili moram imati u HR opunomoćenika koji može u moje ime potpisati. Kako sam 10.000 kilometara udaljen to mi je teško organizirati. U postupku sam imao braniteljicu po službenoj dužnosti koja me tražila novac za odlazak na rasprave.

Presudu sam primio emailom još 6. veljače, a originale nikako iako sud ima moju adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 1 sat, turist65 je napisao:

Županijski je potvrdio presudu Općinskog suda.

To sam i pretpostavljao, dakle još Vam ostaju izvanredni pravni lijekovi koje morate pokrenuti u roku od 30 dana od preuzimanja presude, dakle od Vašeg potpisa da ste preuzeli presudu...

Nije mi jasno kako ste imali braniteljicu po službenoj dužnosti, a istoj ste plaćali zastupanje?

Kontaktirajte sa sudom, te ih tražite da Vam dostave presudu na Vašu sadašnju adresu kako bi na vrijeme mogli ići izvanrednim pravnim lijekovima....

Možda bi bilo dobro da stupite u kontakt i sa tom odvjetnicom koja Vas je zastupala po službenoj dužnosti, te sa njom dogovorite pojedinosti, jer ona zasigurno nezna da imate namjeru ići izvanrednim pravnim lijekovima kao što su Zahtijev za izvanredno ublažavanje kazne, Zahtijev za zaštitu zakonitosti ili pokretanje Ustavne tužbe......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Braniteljica po službenoj mi jeposlala email sa sadržajem otprilike: čujte, sud u KA se preuređuje, ja moram ići u ZG, pa biste li vi meni dali 850 kuna moje dnevnice za taj dan. Nisam joj dao ni lipe, a branila me tako kako me je branila. Zato ne želim s njom ni posla imati.

Je li moguće da je ona preuzela te papire sa suda i da je tako meni već istekao rok jer je ona kao moj opunomoćenik? Iako nikad nisam ništa potpisao, ali je to po službenoj dužnosti.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vama..

Sve je moguće i ništa nije isključeno kad Vam je ona poslala mail-om presudu, zato bih Vam savjetovao da ipak "pogazite svoj ponos", te da ju kontaktirate, ona će Vam najbolje znati reći što Vam je činiti kad je od početka u predmetu, tj. od početka vodi Vaš predmet...

Svaku sreću Vam želim i da uspijete u svojoj nakani...!

Inače, sud u Ka je davno na staroj adresi, još od prošlog ljeta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dotičnu braniteljicu slobodno prijavite Komori sa preslikom korespondencije u kojoj traži od vas to što ste naveli.

Problem s dostavom na adresu u inozemstvu je u tome što bi dostava trebala ići diplomatskim putem, pa pokušajte sa sudom porazgovarati telefonski da se to proba riješiti preko našeg Veleposlanstva/Konzulata, jasno ukoliko već nije prekasno budući ste imali branitelja ex offo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija