Jump to content

Žalba na presudu prekršajnog suda.


momo111

Preporučene objave

Pozdrav policajci i pravnici,

 

Ovako, izgubio sam spor na prekršajnom sudu, danas mi je na kućnu adresu došla presuda i kazna mi je puno prevelika , odnosno dobio sam maksimalnu kaznu za taj prekršaj iako do sada me nema u evidenciji prometnih prekršitelja. Sad bi ja htio napisati žalbu višem, visokom prekrašnom sudu pa me zanima kako je to najbolje sročiti, na što da se  žalim i na koju adresu da je pošaljem i kako?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , momo111 je napisao:

i kazna mi je puno prevelika , odnosno dobio sam maksimalnu kaznu za taj prekršaj iako do sada me nema u evidenciji prometnih prekršitelja. Sad bi ja htio napisati žalbu višem, visokom prekrašnom sudu pa me zanima kako je to najbolje sročiti, na što da se  žalim i na koju adresu da je pošaljem i kako?

Pa tako i napiši.Da je kazna velika i da si do sada nekažnjavan.Šalješ putem prekršajnog suda (piše u presudi).

Kako si se branio na prekršajnom sudu?Negirao prekršaj ili priznao krivicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preticanje kolone i odbijanje alkotesta.  Dobio sam 15000kn za odbijanje alkotesta i 3000kn za preticanje. Rekao sam da to ne mogu platiti i da cu zamijeniti novcanu kaznu za kaznu zatvora. Branio sam se negiranjem prekršaja i šutnjom.

 

Što da napišem u žalbi, mogu tražiti suđenje na nekom drugom prekršajnom sudu ili uvijek mora biti taj isti sudac za kojeg mislim da je pristran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napiši da priznaješ krivnju, ali da smatraš da je kazna previsoka s obzirom da do sada nisi prekršajno kažnjavan (ako nisi), te da se žališ na visinu izrečene kazne koja je maksimalna za navedene prekršaje, a nebi smjela biti iz naprijed navedenog razloga (prekršajno nekažnjavan), upravo kako ti je i poštovani sivko savjetovao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, momo111 je napisao:

Preticanje kolone i odbijanje alkotesta.  Dobio sam 15000kn za odbijanje alkotesta i 3000kn za preticanje. Rekao sam da to ne mogu platiti i da cu zamijeniti novcanu kaznu za kaznu zatvora. Branio sam se negiranjem prekršaja i šutnjom.

I onda sud može oplest kaznu koliko želi.I ne možeš ti samo tako tražit zamjenu.

Suđenje je završeno a neće bit u igri taj sudac nego VPS koji će samo gledat visinu kazne.Kad pročitaju žalbu i presudu donijet će bez tebe novu presudu i poslat ti doma.

Prije 7 minuta, Željac047 je napisao:

Napiši da priznaješ krivnju, 

Ako je negirao prvi put nema sada priznanja.Nešto bi mogli smanjit znog nekažnjavanosti.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam da VPS može vratiti postupak na početak. Nakon VPS nemam više mogućnost žalbe, ustavnom sudu npr?

 

A i 2,5mj. zatvora i nije tako loša stvar, malo odmora od svakodnevnice.

 

E da, zaboravio sam napisati, i piše da mi se vozačka oduzima na 6mj. Ako odem u zatvor je isto ostajem bez vozačke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, momo111 je napisao:

Mislio sam da VPS može vratiti postupak na početak. Nakon VPS nemam više mogućnost žalbe, ustavnom sudu npr?

nema više žalbe nikome.

Prije 22 minuta, momo111 je napisao:

A i 2,5mj. zatvora i nije tako loša stvar, malo odmora od svakodnevnice.

Ne odlučuješ ti o zatvoru.Prvo ide ovrha na plaći a tek onda zamjena za zatvor.

Prije 22 minuta, momo111 je napisao:

E da, zaboravio sam napisati, i piše da mi se vozačka oduzima na 6mj. Ako odem u zatvor je isto ostajem bez vozačke?

naravno ali ne dok si u zatvoru.

nije ti prvi put da se te oderali za alkohol?

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

nema više žalbe nikome.

Ne odlučuješ ti o zatvoru.Prvo ide ovrha na plaći a tek onda zamjena za zatvor.

naravno ali ne dok si u zatvoru.

nije ti prvi put da se te oderali za alkohol?Što je s novčanom?

Pa ako mi naprave ovrhu na plaći i naplate se onda više i nemam što mijenjati za zatvor jelte ?

Ja sam liječeni alkoholičar. 

 

Kako onda ovi što mijenjaju novčane kazne za rad za opče dobro, ko o tome odlučuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjest će ti na plaću (ako ju primaš) i naplatit će se.

I tko te savjetovao da se tako braniš? Pa napravio si najgore moguće...

Bez obzira na način obrane, kazna je ogromna. Sigurno nisi recidivist?

Što se tiče žalbe VPS, oni su često opakiji od nižih sudova. U ovom slučaju ne mogu biti opakiji jer si dobio maksimume, ali kao što ti je rečeno, jedino priznanjem možeš tražiti ublažavanje kazne.

Kako misliš da je sudac bio pristran?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, momo111 je napisao:

Kako sam se trebao braniti, priznanjem? Pa to onda nije obrana, ako priznas pola ti se prašta kažu, a meni bi još pola dodali :D

Naravno i izjavit kajanje.Šta imaš negirat da si odbio alkotest?Početna bi bila 5000 i ne bi mogla bit veća nego samo manja.A isto vrijedi i za pretjecanje.

Tebi su dodali jer si se pravio pametan pa onda kazna može i gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, momo111 je napisao:

Kazneni je to bio postupak. 

Tu sam bolje prošao nego na ovom prekršajnom sudu.

Ako je bio kazneni, nije se uzimao u obzir kod ovoga.

Nije uobičajeno da netko dobije maksimalne kazne, bez obzira na vrstu prekršaja i na recidivizam, zato te toliko i pitamo, a zato nam je i čudno.

Mislim da bi Visoki smanjio, kako god da se žališ, ali mislim da nam ne govoriš sve, pa da će samo potvrditi ove i dodati troškove...

 

Upravo sad, momo111 je napisao:

Neću više ni sjest za auto, samo troškove imam. Jel mogu tražiti od VPS-a da mi doživotno uzmu vozačku ali da mi oproste novčanu kaznu?

Možeš tražiti, ali neće dati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažem da nisam tom sucu sjeo najbolje, to suđenje je trajalo 5min, došli su ti policajci, ispričali što je bilo, nešto smo svo troje potpisali, i sudac mi je rekao "slobodni ste, rješenje ćete dfobiti poštom". I to je bilo sve, a kad sam poštu jučer otvorio skoro me herc strefio.

 

I da mi VPS smanji kaznu za pola meni bi bilo previše i 9000kn za platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, drot13 je napisao:

Ako je bio kazneni, nije se uzimao u obzir kod ovoga.

Nije uobičajeno da netko dobije maksimalne kazne, bez obzira na vrstu prekršaja i na recidivizam, zato te toliko i pitamo, a zato nam je i čudno.

Mislim da bi Visoki smanjio, kako god da se žališ, ali mislim da nam ne govoriš sve, pa da će samo potvrditi ove i dodati troškove...

 

Možeš tražiti, ali neće dati.

Mogu tražiti da mi auto zapljene, vrijedi nekih 9000kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , momo111 je napisao:

Branio sam se negiranjem prekršaja i šutnjom.

Zbog ovoga je sve čudno, te pitah o čemu se radilo i po kojim člancima. Tu, ako se radi o prigovoru na OPN i poricanju (negiranj), te ako ja dobro tumačim PZ (čl.244 st.1) žalba nije dopuštena. U praksi se zna desiti da se napiše o pravu na pravni lijek ali onda VPS istu odbaci kao nedopuštenu jer se uputom iz presude ne može za okrivljenika ustanoviti pravo koje mu po zakonu ne pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, momo111 je napisao:

To i je apsurd pravosuđa. Ja kao opasnost na cesti, osoba koja gazi ljude i vozi pijan tražim da me se trajno ukloni iz prometa a oni to odbijaju jer im 18000kn puno više znači nego ljudski životi koje su mogli spasiti. 

Molim te da ne pričaš gluposti... Voziti možeš i bez vozačke, a auto kupiš/posudiš... Najveća kazna je uzimanje novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, momo111 je napisao:

To i je apsurd pravosuđa. Ja kao opasnost na cesti, osoba koja gazi ljude i vozi pijan tražim da me se trajno ukloni iz prometa a oni to odbijaju jer im 18000kn puno više znači nego ljudski životi koje su mogli spasiti. 

Nije da odbijaju nego ne mogu zakonski.

Prije 2 minuta, Spitfire je napisao:

Zbog ovoga je sve čudno, te pitah o čemu se radilo i po kojim člancima. Tu, ako se radi o prigovoru na OPN i poricanju (negiranj), te ako ja dobro tumačim PZ (čl.244 st.1) žalba nije dopuštena. U praksi se zna desiti da se napiše o pravu na pravni lijek ali onda VPS istu odbaci kao nedopuštenu jer se uputom iz presude ne može za okrivljenika ustanoviti pravo koje mu po zakonu ne pripada.

Možda je išao optužni prijedlog pa ima pravo žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, optužni prijedlog je išao.

 

Prije 7 minuta, drot13 je napisao:

Molim te da ne pričaš gluposti... Voziti možeš i bez vozačke, a auto kupiš/posudiš... Najveća kazna je uzimanje novca.

Onda nek mi uzmu novac kad nekoga zgazim sljedeći put bez da idem u zatvor. Ti kao da si pojeo komarca :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio bi najsretniji kad bi mi VPS vratio suđenja na početak pa bi si uzeo nekog odvjetnika, ne bi ovako sam otišao na raspravu .

 

Mislim da na tom prvostupanjskom prekršajnom sudu nitko ne bude nikad oslobođen od krivnje, to je policijski sud, sudac se čak rukovao s tim policajcima koji su došli na raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , momo111 je napisao:

Bio bi najsretniji kad bi mi VPS vratio suđenja na početak pa bi si uzeo nekog odvjetnika, ne bi ovako sam otišao na raspravu .

Džabe tvoja želja al tako neće bit.To što si prokockao svoju šansu je tvoj problem.

Postupak pred sudom je bio,imao si pravo na odvjetnika i pravo da izneseš svoju obranu.

Bit će da si bio zadržan pa onda na sud?

prije 2 sati , momo111 je napisao:

Onda nek mi uzmu novac kad nekoga zgazim sljedeći put bez da idem u zatvor. 

I opet neće bit po tvojem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bio zadržan, sud je bio par mjeseci nakon događaja. Valjda im je to žurno, inače se čeka po godinu dana. Ali zašto su ga požurili.

Bit će kako država kaže. Ako se u međuvremenu ne ispišem kao onaj iz Zadra i postanem "živi" čovjek.

uređeno: od momo111
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , momo111 je napisao:

Zaboravih napisati da je u mom slučaju bio žurni postupak suda, kada ide žurni postupak?

Žurni postupak ide kad policija zatraži.

 

Prije 4 minuta, momo111 je napisao:

Ako se u međuvremenu ne ispišem kao onaj iz Zadra i postanem "živi" čovjek.

Da, to stvarno pomaže...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, drot13 je napisao:

Žurni postupak ide kad policija zatraži.

 

Da, to stvarno pomaže...

Policija može tražiti nešto od suda?. Pa onda sam dobro napisao da je to policijski sud i da se na njemu nema previše šanse pobijediti. Osim kajanje, priznanje i moljakanje za smanjivanjem kazne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, momo111 je napisao:

Nisam bio zadržan, sud je bio par mjeseci nakon događaja. Valjda im je to žurno, inače se čeka po godinu dana. Ali zašto su ga požurili.

Bit će kako država kaže. Ako se u međuvremenu ne ispišem kao onaj iz Zadra i postanem "živi" čovjek.

Ako je bio sud prije nego je prosjek ne znači da je bio žurni postupak.

Mogu oni tebi i mirovinu onda "ispisat".

Bit ćeš ispisan kad ti napišu smrtovmicu a do onda možeš samo glumit.

Jesi ti vozio auto i odbio alkotest ili ti je policija podvalila?

Jesi ti konačno odlučio na što ćeš se žalit?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pozivu koji sam dobio piše "žurni postupak". Valjda na visinu novčane kazne ću se žaliti. Koliko se obično čeka na rješenje VPS-a?

U kojim to slučajevima ljudi pobijede policiju na prekršajnom sudu? Ako se policajci ne pojave na sudu ?:)

 

Mogu tražiti recimo da mi se vozačka oduzme na maksimalno vrijeme, koliko je to 2-3g? a da mi se novčana kazna smanji isto maksimalno?

Od sada će me samo žena voziti, ja više ne sjedam za kola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Ako je bio sud prije nego je prosjek ne znači da je bio žurni postupak.

Često se na optužne prijedloge redovnim putem piše žurni postupak, bez obzira što nema realne potrebe...

 

prije 2 sati , momo111 je napisao:

U kojim to slučajevima ljudi pobijede policiju na prekršajnom sudu? Ako se policajci ne pojave na sudu ?:)

U tim, ali i tamo gdje im se krivnja ne uspije dokazati (imaš na Legalisu primjer od neki dan kada su čovjeka nedužnog prijavili za izazivanje prometne nesreće). Ali opet, u tvom slučaju to nije niti najmanje bitno jer si kriv, a nisi se niti branio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da tu ima i nečega drugoga,kad je kazna izrečena i to maksimalna!  moj slučaj-detaljno sam ga iznija na legalisu od prije 2 godine-2,4 promila,presretač me u ZD skinija....sin i frend došli po mene...kazna 5000 kn + trošak 500 kn i 12 mj pješak!  prekršajni sud u Pagu mi izrekao 3000 kn kazna plativo u roku 6 mj (2000kn), sudski trošak 150 kn-plativo 15 dana i 3 mjeseca pješak! dakle jako visok alkohol-nisam zadržan,sa sutkinjom sam tel.razgovara,u roku predao žalbu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , momo111 je napisao:

U optužnom prijedlogu policija je za mene tražila da me se kazni s 15000kn za ne puhanje i 3000kn za preticanje i da mi se oduzme vozačka na 6mj. Što su tražili to su i dobili. Kao što rekoh, policijski sud.

 

 

Takvo što mogu tražit samo za debela recidivista.A tvoje negiranje prekršaja je samo stavilo točku na i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momo, jasno mi je da si revoltiran, ali ako se ne braniš na optužbu za tako teške prekršaje, ne znam što si očekivao? Da će se to riješiti samo od sebe?

Kriv si za prekršaj i svaki sud bi te osudio, samo je pitanje kojom kaznom. Odabrao si najgori mogući način obrane i nisu ti krivi niti policija niti sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam revoltiran samo smatram da me treba trajno ukloniti iz prometa a ne me osiromašivati. Sami ste rekli da se u sudskoj praksi ne susrećete s time da netko dobija maksimalne kazne, jesam li ja možda neki pilot projekt?

I jel mi možete objasniti taj raspon kazne za odbijanje puhanja od 5000 do 15000kn? Pa to je čak 10000kn lufta, kad se daje najmanja kazna, kad srednja neka a kad najveća? Ipak je riječ samo o odbijanju puhanja a ne razbijanja dregera policajcu o glavu.

uređeno: od momo111
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , momo111 je napisao:

Nisam revoltiran samo smatram da me treba trajno ukloniti iz prometa a ne me osiromašivati. Sami ste rekli da se u sudskoj praksi ne susrećete s time da netko dobija maksimalne kazne, jesam li ja možda neki pilot projekt?

I jel mi možete objasniti taj raspon kazne za odbijanje puhanja od 5000 do 15000kn? Pa to je čak 10000kn lufta, kad se daje najmanja kazna, kad srednja neka a kad najveća? Ipak je riječ samo o odbijanju puhanja a ne razbijanja dregera policajcu o glavu.

Ne može te nitko trajno uklonit iz prometa ako ti so sam ne želiš jer možeš vozit i bez vozačke i kad imaš zabranu.

Nisi pilot projekt jer postoji uputa da se max kazne traže za recidiviste a ne za prvi put.

Da je išao PN kazna bi bila 5000 kn.Bez obzira što policija u optužnom prijedlogu traži max kaznu sud je ne mora prihvatit ali ako si se ovako ponašao tamo i tražio neka prava koja ti ne pripadaju nema druge nego potvrdit što je policija tražila.A usput si negirao prekršaj i branio se šutnjom.Ali imaš pravo da se žališ.

Može napisat samo da sud nije dovoljno pazio na odredbe zakona o ublažavanju kazne a kako će ispast (koliko će smanjit) samo znaju oni u VPS-u.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav

Ako mi je propisana novcana kazna ciji se iznos umanjuje za 1/3 ukoliko platim u roku od 15 dana, sto ako ulozim zalbu? Jedini sam zalitelj pa mi stoga kazna ne moze biti povecana, ali zanima me vrijedi li i nakon drugostupanjske presude/rjesenja pogodnost da se ukoliko u odredjenom roku platis 2/3 novcane kazne, kazna smatra u cjelosti placenom ili u tom slucaju placam cjelokupan iznos?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija