Jump to content

Preticanje kolone od 3 i više automobila


iskren

Preporučene objave

Odlične teme. Ajde da se i ja izjadam i tražim savjet? Prije par dana sam vozio automobilom u (koloni) po procjeni mladog policajca, znači nema niti 24 godine. Ja osobno imam 53 godine i zadnjih 15 godina nemam prometnih prekršaja. Opis događaja noć je,vozimo u nizu se nalazimo: ja, ispred mene policijski automobil, kombi, mali osobni automobil i kamion, blaga uzbrdica, blagi lijevi zavoj nakon njega isprekidana linija, dugačka ravnica brzina kretanja 50 - 55 km/h. U zavoju sam primjetio prostor za ubacivanje između kombija i malog osobnog automobila i još jedan ispred osobnog automobila. Na isprekidanoj crti krećem s preticanjem policijskog automobila i kombija, kada dolazim do kombija dajem desni žmigavac da se vraćam. U međuvremenu mali osobni automobil  popušta gas i ON ODLUČUJE da će me pustiti ispred sebe, time mi zatvara prostor iza sebe i povećava prostor ispred sebe (koji je postojao i prije). I automatski me tjera u prekršaj pretićem odjednom tri automobila. Vraćam se u svoju traku ispred osobnog automobila i iza kamiona. Ponovo napominjem policajci subili  iza kombija i ništa nisu mogli vidjeti. Pošto poznajem cestu znam da je ravnica jako dugačka, te ponovo krećem u preticanje kamiona koje obavljam bez problema jer cijelo vrijeme nitko ne dolazi iz suprotnog smjera. Napominjem da se max brzina popela na cca 80 km/h pri preticanju. Nakon otprilike 2 - 3 km u retrovizoru vidim plave rotirke i pretiće me i zaustavlja policijsko vozilo. Pita znate li što ste napravili ja odgovaram NE, da vidim reakciju, on na to pretekli ste kolonu od 3 i više vozila, traži dokumente, Tada mu pokušavam reći šta je napravio osobni automobil, ali uopće me ne sluša i odlazi pisati obavezni prekršajni nalog. Ukratko napisao preticanje 3 vozila koja su se kretala u koloni - kazna 3000 kn i 2 mjeseca zabrane vožnje. Napominjem da je u vozilu bio suvozać koji nije bio legitimiran, a policajac me nije pitao dali sam ja vozio u  trenutku preticanja, a oni nisu vidjeli auto 2 - 3 minute i mi smo mogli zamjeniti mjesta. Kako da se branim? Dali na iskustvo i njegovu slabu procjenu kao početnika (šofera) ili da ja nisam vozio. Molim  savjet jer imam još dva dana za pisanje prigovora. Hvala

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš na ovoj temi ukratko o prigovorima, pa vidi.

To koliko on ima godina nema nikakve veze, a pretjecao si kolonu. Možeš negirati, oni će potvrditi i bit ćeš kažnjen. Možeš priznati i objasniti situaciju, pa će ti kazna biti ublažena (priznanje je uvjet za ublažavanje). Vidi malo linakanu temu, pa pitaj dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , iskren je napisao:

 Napominjem da je u vozilu bio suvozać koji nije bio legitimiran, a policajac me nije pitao dali sam ja vozio u  trenutku preticanja, a oni nisu vidjeli auto 2 - 3 minute i mi smo mogli zamjeniti mjesta. Kako da se branim? Dali na iskustvo i njegovu slabu procjenu kao početnika (šofera) ili da ja nisam vozio. Molim  savjet jer imam još dva dana za pisanje prigovora. Hvala

 

 

 

 

Zamjena vozača bi pala u vodu a i kad bi priznali moraš dat podatke o vozaču.

Kako je slaba procjena kad je sve točno vidio?I ne kažnjava on narod jer je vozač nego jer je u školi učio zakone.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija