Jump to content

Ovršni postupak (parnica)


horvatzd

Preporučene objave

Ponovit cu, ja sam govorio isključivo o postupku ovrhe na pokretninama nad ovršenikom koji nema pokretnina ili ako ih ima potpuno su zanemarive za ovrhovoditelja, isključivo sam mislio na to da se ovrhovoditelj na toj ovrsi nece naplatiti i to je gola činjenica mislim da se tu i vi slažete. Uopće mi na pameti nije bilo navijanje troškova od strane ovrhovoditelja zbog bezbroj promjena predmeta ovrhe, zbog visestrukog izlazaka sudskog ovršitelja i slično nisam na to uopće mislio nego isključivo na cistu provedbu te ovrhe kao takve koja ce ocito je biti proglašena neprovedivom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , horvatzd je napisao:

na temelju informacija koje sam ja prikupio takvih ovrha gotovo da i nema pogotovo sto ovrhovoditelj mora predujmiti troskove sudskog vjestaka a naplata je u startu osudjena na propast. To je ono sto ja znam ne tvrdim da sam 100% u pravu.

Tvrdili ste da ovrha na pokretninama u ovakvim slučajevima "gotova da i nema", pa sam vam ukazala zašto ih zapravo ima i to puno više nego li bi trebalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Po vašem tumačenju ovrhovoditelji uopće ne bi trebali nikada ništa tražiti jer ovršenici jednostavno nemaju sredstava za naplatu. Nemaju novaca na računima, nemaju neopterećenu plaću, nemaju pokretnine Itd.

Upravo tako. Ovrhovoditelj bi prvi trebao odgovarati za nesavjesno poslovanje i hazard, ako je stranci takvog stanja, npr. isplatio kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali ja sam na pocetku jednostavno mislio iskljucivo na ovrhu na pokretninama, logicno da ako ovrsenik nema pokretnina da ce ovrha biti neuspjesna samo sam na to mislio.

 

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Bitno da smo se razumjeli :)

Jos jedna stvar dali vise ovrhovoditelja moze raditi ovrhu na pokretninama ili je kao na novcanim sredstvima postoji redosljed kako je koji podnio ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali se novac ( gotovina ) koja se nelazi u stanu ili kući smatra pokretninom, i dali ovrhovoditelj ima pravo traziti po stanu novac?

 

To nigdje ne pise pa me zanima akp ovrsenik pri sebi ima gotovine dali to moze biti predmet ovrhe kod ovrhe na pokretninama

 

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Poštuje se red prvenstva, jer bi u protivnom u isto vrijeme moglo doći do dvostruke prodaje istih pokretnina.

Imam jednu poprilično vaznu i hitnu stvar pa bih bio zahvalan da mi odgovorite ako budete imali vremena evo o čemu se radi. Imam termin pripremnog ročista u sporu male vrijednosti za 12.travnja, tužitelj je podnesak pisao i slao na sud tocno 30 dana, dok sam ja podnesak dobio 6 dana prije zakazanog ročista te bih u 6 dana trebao pripremiti, napisati i poslati svoj odgovor na sud i to sve da stigne na sud prije termina ročista što je vremenski nemoguce. Zanima me slijedece dali je ovrhovoditelj prekršio članak 461.a stavak 2. ZPP-a gdje ja bez svoje krivnje jednostavno fizički nisam mogao dostaviti odgovor na podnesak tužitelja sudu, i drugo dali je takodjer ovrhovoditelj povrijedio članak 354.stavka 2. točka 6. gdje je meni propuštanjem pravovremene dostave nije dana mogućnost da na vrijeme napišem podnesak te ga pošaljem sudu te mi je uskraceno pravo na obranu. Dali postoje sankcije za ovrhovoditelja zbog takvog ponasanja i kakve su? Drugo dali na temelju toga mogu tražiti odgodu pripremnog ročišta sa ciljem da se pripremim za ročište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , horvatzd je napisao:

Dali se novac ( gotovina ) koja se nelazi u stanu ili kući smatra pokretninom, i dali ovrhovoditelj ima pravo traziti po stanu novac?

To nigdje ne pise pa me zanima akp ovrsenik pri sebi ima gotovine dali to moze biti predmet ovrhe kod ovrhe na pokretninama

Gotov novac, može se oduzeti i predaje se u sudski polog.  Čl. 135. OZ, izuzima od ovrhe:

1. gotov novac ovršenika po osnovi tražbina koje su izuzete od ovrhe - to je novac dobiven po čl. 172. OZ tj. po osnovama koje su izuzete od ovrhe na novčanim sredstvima npr. novac od zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja/gubitka radne sposobnosti, novac od socijalne skrbi, privremene nezaposlenosti, doplatka za djecu, stipendije i pomoći učenicima i studentima…

2. gotov novac ovršenika koji ima stalna mjesečna primanja do mjesečnoga iznosa koji je po zakonu izuzet od ovrhe - ovršeniku koji ima plaću ili mirovinu izuzima se dio do mjesečnoga iznosa koji je po zakonu izuzet od ovrhe na plaći ili mirovini, i to razmjerno vremenu do idućega primanja plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, horvatzd je napisao:

Koje su im ovlasti u pronalasku novca, karikirat cu ja imam npr 1000 € u carapi dali oni imaju pravo raditi doslovno pretres stana?

Nitko ne radi doslovno pretrese.

Pljenidba se obavlja sastavljanjem pljenidbenoga popisa i pri tome se popisuju prvenstveno pokretnine za koje to predloži ovrhovoditelj, a pazi se da se popiše samo onoliko pokretnina koliko je potrebno za namirenje, za koje nema prigovora trećih osoba i one koje se najlakše mogu unovčiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto ako je primjerice dug jako velik a od pokretnina nema skoro nista sto bi se moglo unovciti kada se odbiju pokretnine koje su izuzete od ovrhe sto u takvim slucajevima radi ovrhovoditelj? Pogotovo ako ovrsenik zivi u kuci ali zapravo nije vlasnik nicega u kuci osim osobnih stvari.

uređeno: od horvatzd
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, horvatzd je napisao:

Sto ako je primjerice dug jako velik a od pokretnina nema skoro nista sto bi se moglo unovciti kada se odbiju pokretnine koje su izuzete od ovrhe sto u takvim slucajevima radi ovrhovoditelj? Pogotovo ako ovrsenik zivi u kuci ali zapravo nije vlasnik nicega u kuci osim osobnih stvari.

Sudski ovršitelj će na prijedlog ovrhovoditelja popisati sve što nije izuzeto od ovrhe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Wanksta je napisao:

Vjerovnik je trebao popisati stvari i znati imovinsko stanje, siguran priljev (posao) prije nego što je osoba došla u status dužnika.

Ovo je nemoguće očekivati od bilo kojega vjerovnika, jer su te okolnosti promjenjive i pod utjecajem više sile.

Nitko od nas ne zna kada bi mogao ostati bez posla. Ništa danas nije sigurno, pa tako ni posao kojega imamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se, ali primjer ovrhovoditelj ide nakon sto je pokusao po racunima na pokretnine i ima primjer trazbinu od 17 000 kn plati predujam postupka i nadje pokretnine bagatelne vrijednosti koje tek treba prodati na drazbi, i onda opet mora mjenjati predmet ovrhe ako se zeli pokusati naplatiti na necem drugom.... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo je nemoguće očekivati od bilo kojega vjerovnika, jer su te okolnosti promjenjive i pod utjecajem više sile.

Nitko od nas ne zna kada bi mogao ostati bez posla. Ništa danas nije sigurno, pa tako ni posao kojega imamo.

Svaki pošten vjerovnik treba znati skoro sve okolnosti budućeg dužnika i raspitati se kod poslodavca o sigurnom poslu pa čak i tražiti potvrdu poslodavca koji pod kaznenom odgovornošću ispunjava da osoba npr.nije pod otkazom. A i klauzula o promijenjenim okolnostima se podrazumijeva u zoo. Sve ostalo je hazard vjerovnika. 

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Wanksta je napisao:

Svaki pošten vjerovnik treba znati skoro sve okolnosti budućeg dužnika i raspitati se kod poslodavca o sigurnom poslu pa čak i tražiti potvrdu poslodavca koji pod kaznenom odgovornošću ispunjava da osoba npr.nije pod otkazom. A i klauzula o promijenjenim okolnostima se podrazumijeva u zoo. Sve ostalo je hazard vjerovnika. 

Slazem se tu ali samo kad su banke u pitanju, dok teleoperateri su druga prica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Wanksta je napisao:

Svaki pošten vjerovnik treba znati skoro sve okolnosti budućeg dužnika i raspitati se kod poslodavca o sigurnom poslu pa čak i tražiti potvrdu poslodavca koji pod kaznenom odgovornošću ispunjava da osoba npr.nije pod otkazom. A i klauzula o promijenjenim okolnostima se podrazumijeva u zoo. Sve ostalo je hazard vjerovnika. 

Ne postoji poslodavac koji bi danas potpisao ikakvu izjavu, a ponajmanje izjavu pod kaznenom odgovornosti, u kojoj bi tvrdio da određeni radnik kod njega ima siguran posao. 

Što je to siguran posao? Tko može predvidjeti svoju bolest? Ili loše poslovanje obrta? ....

 

prije 4 sati , horvatzd je napisao:

Slazem se, ali primjer ovrhovoditelj ide nakon sto je pokusao po racunima na pokretnine i ima primjer trazbinu od 17 000 kn plati predujam postupka i nadje pokretnine bagatelne vrijednosti koje tek treba prodati na drazbi, i onda opet mora mjenjati predmet ovrhe ako se zeli pokusati naplatiti na necem drugom.... 

Čl. 5. st. 3. OZ mu dozvoljava da traži promjenu predmeta/sredstva ovrhe tek kada dokaže da se ovrha na pokretninama nije mogla provesti. Dok ima te dvije stvari na svom popisu, mora postupak provesti do kraja da bi dokazao nemogućnost provedbe na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo to zato i kazem da je ovrha na pokretnini velika kocka pogotovo kada ovrsenik nije vlasnik nekretnine gdje zivi pa se podrazumjeva da niti sve stvari nisu njegove a pitanje kakvih stvari uopce ima u kuci, a drugih krupnijih pokretnina na svojem imenu nema mislim da je to nesto sto im nije u interesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ne postoji poslodavac koji bi danas potpisao ikakvu izjavu, a ponajmanje izjavu pod kaznenom odgovornosti, u kojoj bi tvrdio da određeni radnik kod njega ima siguran posao. 

Što je to siguran posao? Tko može predvidjeti svoju bolest? Ili loše poslovanje obrta? ....

Ako vjerovnik daje novac na način da ne ispituje rizik i nije ga briga stanje budućeg dužnika, što i je većinom slučaj, onda nije ni čudan podatak o broju ovršenih i blokiranih u HR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, horvatzd je napisao:

Poštovanje, bit ću kratak naime dobio sam ovrhu od javnog biljeznika na koju sam dao prigovor i sada je to otišlo na parnicu na Sud. Stvar je u tome da sam je dugovanje prema Hrvatskom Telekomu koji je to dugovanje prodao Eos Matrixu. Ono što me zanima parnica je zakazana 22.03.2018, dali ja imam pravo na uvid tog ugovora o otkupu duga (cesija) ako to zatražim od odvjetnika koji zastupa Eos Matrix ili će ga tek pokazati na ročištu? Konstantno ih kontaktiram putem mail medjutim ignoriraju mailove i ne žele odgovoriti, zvao sam odvjetnika i telefonskim putem te se javio vježbenik koji je rekao citiram nemam ja pojma o tim ugovorima niti gdje se oni nalaze te me kulturno otpilio. Hvala na odgovoru,.

Otkad je vama taj dug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih skrenuo paznju na jednu posebnu grupu ovrha gdje agencija tipa Eos Matrix grupno otkupljuje od primjerice Hrvatskog Telekoma tesko naplative dugove u vrijednosti 10% ukupnog duga te onda kada dobiju ovrsno rijesenje mirno cekaju i kamate rastu a sve po zakonu zapravo im je u interesu da vi ne otplatite dug sto duze. A ugovore o otkupu duga bolje da ne vidite na sto lice svi podaci zatamnjeni pod krinkom da ima vise ovrsenika u ugovoru??

uređeno: od horvatzd
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali ih proda za 10% vrijednosti, to ide u prilog onome da se olako daju krediti i telefonske pretplate.

 

, Borbena7 je napisao:

Ovo je nemoguće očekivati od bilo kojega vjerovnika, jer su te okolnosti promjenjive i pod utjecajem više sile.

Nitko od nas ne zna kada bi mogao ostati bez posla. Ništa danas nije sigurno, pa tako ni posao kojega imamo.

Dali znate ako se tuzeni ne pojavi na pripremnom rocistu, sto sud radi u tom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, horvatzd je napisao:

Dali znate ako se tuzeni ne pojavi na pripremnom rocistu, sto sud radi u tom slucaju?

Čl. 291. ZPP kaže, da ako na pripremno ročište ne dođe tužitelj ili ne dođe tuženik, a nema uvjeta za donošenje presude zbog izostanka, sud će raspravljati s prisutnom strankom. Ako ocijeni da je to potrebno, sud može odgoditi pripremno ročište i u rješenju o odgodi pripremnog ročišta sud će odmah zakazati novo pripremno ročište. I pripremno ročište može se odgoditi samo jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Čl. 291. ZPP kaže, da ako na pripremno ročište ne dođe tužitelj ili ne dođe tuženik, a nema uvjeta za donošenje presude zbog izostanka, sud će raspravljati s prisutnom strankom. Ako ocijeni da je to potrebno, sud može odgoditi pripremno ročište i u rješenju o odgodi pripremnog ročišta sud će odmah zakazati novo pripremno ročište. I pripremno ročište može se odgoditi samo jednom.

Imam novi trenutak u vezi mog rocista pa bi molio savjet. Ovako dva dana prije rocista HT mi mailom salje racun na broj koji je odavno raskinut i broj koji se nalazi u podnesku Eos Matrixa gdje oni sada potrazuju za njega. Dali je zakonski moguce da ako je HT prodao trazbinu Eos Matrixu i dalje po tom broju salje vlastite racune?

 

Dali je moguce da HT posalje mailom uplatnicu sa potrazivanjem na broj i povodom pretplate ciji je dug prodao Eos Matrixu, znaci ispada da imam dva vjerovnika po istom broju i taj broj je naveden u ovrsnom prijedlogu Eos Matrixa, dali je to moguce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , horvatzd je napisao:

Dali je moguce da HT posalje mailom uplatnicu sa potrazivanjem na broj i povodom pretplate ciji je dug prodao Eos Matrixu, znaci ispada da imam dva vjerovnika po istom broju i taj broj je naveden u ovrsnom prijedlogu Eos Matrixa, dali je to moguce?

Ne bi smjeli, ali moguće je, istražite radi li se o istom dugu, odnosno dugu za isto razdoblje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , horvatzd je napisao:

Dali je moguce da HT posalje mailom uplatnicu sa potrazivanjem na broj i povodom pretplate ciji je dug prodao Eos Matrixu, znaci ispada da imam dva vjerovnika po istom broju i taj broj je naveden u ovrsnom prijedlogu Eos Matrixa, dali je to moguce?

Ugovorom o cesiji (ustupu tražbine) vjerovnik  HT ustupa, precizno određenu tražbinu koju ima prema Vama, novom vjerovniku Eos Matrixu. Pri tome je naglasak na prijenos dospjelih tražbina, a ne broja ili pretplate. Znači HT na Eos Matrix nije prenio općenito broj i općenito sve pretplate, već točno u ugovoru o cesiji određene dospjele pretplate i to po točno određenom izdanom računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , horvatzd je napisao:

Imam, ali su u podnesku prilozili i taj broj koji je i HT sada opet poslao, znaci da podnesak nije pravovaljan.  

Eos Matrix može potraživati samo ono što je ugovorom o cesiji navedeno kao njegovo, isto tako HT ne može potraživati nešto što je ugovorom o cesiji ustupio odnosno prodao Eos Matrixu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, horvatzd je napisao:

Ponavljam preklapaju se dva racuna jedan je naveden u podnesku dok je isti taj poslao i HT. 

Ugovor obvezuje jer je sklopljen kad su se ugovorne strane suglasile o njegovim bitnim sastojcima, tako da je za Vaše postupanje mjerodavno ono što su oni uglavili u ugovoru, a ne podnesci i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se da prigovor na ovrhu od JB i sve ode na parnicu, dali se u toj parnici iskljucivo raspravlja o tom ovrsnom prijedlogu na temelju vjerodostojne isprave. Recimo da presuda bude u korist tuzitelja dali on na temelju te presude moze odmah blokirati racune? Sto ako recimo nakon presude zeli ici na ovrhu na pokretnine sto u tom slucaju mora napraviti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 22 sati , Wanksta je napisao:

U pravilu vjerovnik obavještava dužnika s upozorenjem da će pokrenuti ovrhu ako se u nekom roku do 30 dana ne izvrši uplata.

Smatram da je to i pravilo prije izdavanja rješenja o ovrsi.

Poštovani!

Imam dva pitanja:

1)Imam ponudu NAGODBE od PBZ Sektora za naplatu potraživanja, s umanjenim iznosom od prvobitnog duga. Naplatu toga umanjenih iznosa trebao bih platiti u roku 30 dana! Komunikacija je vođena putem telefona! Kako pristupiti takvoj Nagodbi, jer mogu platiti na rate u 42 mj?

2) Kako postupati kada su Ovrhovoditelj i odvjetnički tim, priznali da je Račun manji od navedenog? Imamo ročište 24.05.!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Vertas12 je napisao:

Poštovani!

Imam dva pitanja:

1)Imam ponudu NAGODBE od PBZ Sektora za naplatu potraživanja, s umanjenim iznosom od prvobitnog duga. Naplatu toga umanjenih iznosa trebao bih platiti u roku 30 dana! Komunikacija je vođena putem telefona! Kako pristupiti takvoj Nagodbi, jer mogu platiti na rate u 42 mj?

2) Kako postupati kada su Ovrhovoditelj i odvjetnički tim, priznali da je Račun manji od navedenog? Imamo ročište 24.05.!

 

1) Moj primjer: usmeni dogovor sa PBZ, nakon toga Nagodba u pisanom obliku, PBZ sve prosljeđuje odvjetničkom uredu, odlazim u Odvjetnički, uzimam papire, odlazim kod Javnog bilježnika, zatim u banku gdje vršim uplatu po Nagodbi i natrag u Odvjetnički.

Odvjetnički ured sve dostavlja natrag PBZ-u mailom, sve ide expressno.

Zar na toj ponudi Nagodbe kako kažete, ne pišu uvjeti plaćanja, obzirom da pitate da li možete na rate 42 mj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Vertas12 je napisao:

Poštovani!

Imam dva pitanja:

1)Imam ponudu NAGODBE od PBZ Sektora za naplatu potraživanja, s umanjenim iznosom od prvobitnog duga. Naplatu toga umanjenih iznosa trebao bih platiti u roku 30 dana! Komunikacija je vođena putem telefona! Kako pristupiti takvoj Nagodbi, jer mogu platiti na rate u 42 mj?

2) Kako postupati kada su Ovrhovoditelj i odvjetnički tim, priznali da je Račun manji od navedenog? Imamo ročište 24.05.!

 

Poštovani

Nagodbu je najbolje sklopiti u pisanom obliku.

Ako su priznali da je dug manji i to tražite napismeno, pa se na ročištu možete nagoditi možda još povoljnije jer u nagodbi bi trebala i jedna i druga strana pristati na dogovor inače nije nagodba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NAGODBA I PBZ!

Kontakt u svezi Nagodbe je bio telefonski od sektora za naplatu potraživanja PBZ! Želio sam to da se stavi na papir ili da dođem do njih- odbili su! Isto tako odbili su otplatu duga na rate! Naglašavam, sve je ovo komuniciranje bilo telefonom!

RACUN I VIP-net!

Utvrdeno je da VIP-net napravio veći račun kod Vjerodostojne isprave i to je potvrdio njegov odvjetnički tim, a nakon moga prigovora! Na taj račun sam upozorio VIPnet u pisanom obliku! Isto tako sam upozorio, da mobilne usluge koje su navedene u zasebnom ugovoru, ne mogu se vezati s drugim ugovorom glede fiksnih usluga!Kada sam ušao u spor oko mobilnog uređaja  kod prvog ugovora, prekinute su i fiksne usluge prema drugom ugovoru iako sam ih plaćao! Međutim, nisam platio za tri mjeseca jer ni dalje nije bilo fiksnih usluga! VIPnet ne želi umanjiti račun za nepostojeće usluge, iako je rješenjem prihvatio grešku kod mobilnih usluga i uređaja! Sve sam to naveo i potkrijepio dokazima u pobijanju Vjerodostojneisprave isprave! Ročište je zakazano 24.05. o.g.

Koje bih radnje trebao poduzeti kod PBZ i VIP-neta?!

Hvala na savjetu i odgovorima!

 

uređeno: od Vertas12
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 godina kasnije...
Dana 07. 04. 2018. u 14:42, Borbena7 je napisao:

Nema ovrhe na dva predmeta. Ovrhovoditelj bira predmet, po točno određenim uvjetima može tražiti promjenu. Ali na dva predmeta u isto vrijeme, nije dozvoljeno.

 

U pravilu kod promjene predmeta/sredstva ovrhe, na neki način se ovrhovoditelja uvjetuje da povuče prvi ovršni prijedlog za kojega tvrdi da je na njemu ovrha nemoguća, da bi mu se uopće odobrila promjena predmeta sredstva/ovrhe.

jako mi je bitno ovo..pa ako mi molim vas možete rastumačiti...zašto se ne može na temelju iste ovršne isprave jednim prijedlogom tražiti ovrha na dva (ili eventualno više) predmeta??

OZ kaže: "(2) Ako je predloženo više sredstava ili više predmeta ovrhe, odnosno osiguranja, sud će, na prijedlog ovršenika, odnosno protivnika osiguranja, ograničiti ovrhu, odnosno osiguranje samo na neka od tih sredstava, odnosno predmeta, ako su dovoljni za ostvarenje ili osiguranje tražbine." 

 

ne znači li to da ovrhovoditelj može predložiti više predmeta, ali ako ovršenik dokaže da je npr. ovrha na jednom predmetu dovoljna, ovrha se može ograničiti?...u suprotnom bi ovršenik mogao raspolagati svojom imovinom (nekretninama, autima i sl.) ako ovrhovoditelj prvo pokušava ovrhu po računima pa u tome ne uspije pa mora mijenjati predmet ovrhe. 

 

hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, nikodinka je napisao:

jako mi je bitno ovo..pa ako mi molim vas možete rastumačiti...zašto se ne može na temelju iste ovršne isprave jednim prijedlogom tražiti ovrha na dva (ili eventualno više) predmeta??

Preopćenito pitanje, a ima cijeli niz zakonskih odredbi koje utječu na njega. Ovisi o koječemu, od vrste ovršne isprave, pa do visine duga i vrijednosti ovršenikove imovine. Konkretizirajte svoj slučaj, pa mogu biti određenija sa odgovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, Borbena7 je napisao:

Preopćenito pitanje, a ima cijeli niz zakonskih odredbi koje utječu na njega. Ovisi o koječemu, od vrste ovršne isprave, pa do visine duga i vrijednosti ovršenikove imovine. Konkretizirajte svoj slučaj, pa mogu biti određenija sa odgovorom.

Ovrha na temelju ovrsne isprave u vrijednosti 30ak tis.eur. ovrsenici imaju imovinu na kojoj bi se mogla provesti ovrha (placa, poslovni udjeli, nekretnine). Poslala sam vam i privatnu poruku s vise detalja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Preopćenito pitanje, a ima cijeli niz zakonskih odredbi koje utječu na njega. Ovisi o koječemu, od vrste ovršne isprave, pa do visine duga i vrijednosti ovršenikove imovine. Konkretizirajte svoj slučaj, pa mogu biti određenija sa odgovorom.

U odnosu na dvojicu tuženika (s prebivalištem u Zagrebu) donesena je presuda stranog suda po kojoj su obojica (solidarno) dužni platiti iznos od 30000 eur i troškove tog postupka. Društvo je od stranog suda dobilo potvrdu na temelju članka 53. Uredbe Bruxelles 1 i sad to društvo želi pokrenuti ovrhu protiv te dvojice. 

 

Koliko je poznato, obojica su vlasnici više firmi u RH (Zagreb) i čak su u jednoj od njih "službeno" zaposleni (dakle primaju plaću), a jedan od njih ima i jednu nekretninu. Sve firme i ta nekretnina su u Zagrebu. I sad bi društvo se naravno htjelo naplatiti, a najpoželjnija opcija bi bila na svim tim predmetima istovremeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:
prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo Vam na sudu neće proć

Vam na sudu neće proći. U ovoj fazi možete pokušati izravnu naplatu na računima ovršenika i sudsku ovrhu na poslovnim udjelima. 

Mislite nece proci istovremeno, ili? U kojoj fazi bi moglo proci?

 

Zar se s tom presudom s potvrdom prema uredbi brux. moze direkt na FINU..pitam jer taj slucaj ne vidim nabrojan po clanku 209. OZ?

 

Mogu li se obojica i njihova imovina obuhvatiti jednim prijedlogom za ovrhu s obzirom na solidarnost, ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imam jedno pitanje, ako netko može pomoći. Ako se ovrhovoditelj ne uspije naplatiti na novčanim sredstvima, pa pokrene ovrhu na pokretnine i ni tako ne namiri dug, da li onda ponovno može pokrenuti ovrhu na novčanim sredstvima? Ili ta ovrha automatski vrijedi, jer se nije naplatio od pokretnina? Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija