Jump to content

Razvod - tko ostaje u stanu


Mare_Nostrum

Preporučene objave

 Prošle godine pokrenula sam brakorazvodnu parnicu ali sam nakon savjetovanja sve stavila u stanje mirovanja jer sam odlučila dati našem braku još jednu šansu nakon silnih obećanja mog supruga.Živimo u stanu koji smo kupili u braku.On je nositelj kredita,ja sam sudužnik i on plaća ratu stana..Saznala sam da ima ljubavnicu i želim nastaviti brakorazvodnu parnicu.Da li mogu ostati sa malodobnim djetetom u stanu nakon razvoda i pod kojim uvjetima?Da li mogu traziti da se iseli iz stana dok traje brakorazvodna parnica?Molim vas hitan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, to se sve rješava u drugom predmetu, ne u razvodu braka...

Trebate čim prije pokrenuti postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine (možete prije, za vrijeme i poslije razvoda braka), te se u tom postupku utvrđuje što predstavlja bračnu stečevinu (očito Vaš stan predstavlja) i kako će se ista podijeliti, dok se to ne riješi nemate osnove za "tjerati" niti Vi njega, a niti on Vas iz toga stana dok sud ne donese pravomoćnu presudu, jedino dogovorno (isplata isl.)...

Inače, logički bi bilo da roditelj koji dobije skrbništvo nad djetetom ostane sa djetetom u stanu, ali nije pravilo, k tome kod Vas se još i nezna tko će dobiti skrbništvo i s kim će dijete živjeti kad još brakorazvodna parnica nije završena...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Mare_Nostrum je napisao:

 Prošle godine pokrenula sam brakorazvodnu parnicu ali sam nakon savjetovanja sve stavila u stanje mirovanja jer sam odlučila dati našem braku još jednu šansu nakon silnih obećanja mog supruga.Živimo u stanu koji smo kupili u braku.On je nositelj kredita,ja sam sudužnik i on plaća ratu stana..Saznala sam da ima ljubavnicu i želim nastaviti brakorazvodnu parnicu.Da li mogu ostati sa malodobnim djetetom u stanu nakon razvoda i pod kojim uvjetima?Da li mogu traziti da se iseli iz stana dok traje brakorazvodna parnica?Molim vas hitan odgovor.

Vi morate prvo vidjeti koje su vaše financijske mogućnosti kad se rastanete. 

Možete li financijski vi i suprug izdržati otplatu stana? Ako on odlazi iz stana, mora naći neki drugi smještaj, morat će plaćati alimentaciju, odvojeni život je i vama i njemu skuplji (režije stana i dr.). 

Nije to uvijek tako jednostavna računica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , felixx je napisao:

Vi morate prvo vidjeti koje su vaše financijske mogućnosti kad se rastanete. 

Možete li financijski vi i suprug izdržati otplatu stana? Ako on odlazi iz stana, mora naći neki drugi smještaj, morat će plaćati alimentaciju, odvojeni život je i vama i njemu skuplji (režije stana i dr.). 

Nije to uvijek tako jednostavna računica.

Da, zato sam ja i sugerirao možebitni dogovor ako je ikako moguće, jer Vas dvoje najbolje znadete svoje mogucnosti i svoju financijsku situaciju da nebi na kraju Vaše dijete ostalo ośtećeno kad na nekog  "padne" podstanarstvo, režije i sve drugo, ipak Vam dijete treba biti najvažnije u cijeloj situaciji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija