Jump to content

Promjena ugovora s neodređenog na određeno za vrijeme porodiljnog


bozica1985

Preporučene objave

Postovani,

zamima me smije li poslodavac mijenjati ugovor s neodredenog na odredeno za vrijeme koristenja porodiljnog?

Zaposlena sam od 2015., prvo na odredeno, nakon toga sam dobila ugovor na neodredeno.

2017, odlazim na porodiljni dopust, koji mi zavrsava u 3 mj 2018. 

Naime, poslodavac je promijenio naziv firme i iz j.d.o.o. presao u d.o.o.

Kako sam skupljala papire za jaslice tako mi na e-izvatku radnog staza pise da imam radni odnos  od 2015. pod novim nazivom firme, na odredeno, stari naziv firme se ni ne spominje, kao ni rad na neodredeno.

O navedenom me poslodavac nije obavijestio, niti sam potpisala novi ugovor.

uređeno: od bozica1985
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam papir iz hzmo, prijave na mirovonsko osiguranje, koji sam podigla prosli tj. 

I zbunjena sam jer mi na toj potvrdi nidgje ne pise da sam radila na neodredeno, nego samo da od 2015. radim kod tog poslodavca ( pod novim nazivom firme, dakle d.o.o.) i to na odredeno. 

Imam ugovor kod sebe koji sam potpisala na neodredeno i s kojim sam otisla na porodiljni.

Ako me je samo prijavio na odredeno, da li on to smije..a ja imam potpisan i ovjeren ugovor na neodredeno.

uređeno: od bozica1985
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Promjena ugovora s neodređenog na određeno za vrijeme porodiljnog

Nakon prijave trebali ste od poslodavca dobiti potvrde o prijavi na mirovinsko i zdravstveno. Meni se čini da ste već prvi put prijavljeni na određeno - možda je namjerno, možda greška - uz prijavu se prilaže i ugovor o radu, no prilično sam sigurna da osobe (HZMO/HZZO) koje provode prijave rijetko bace pogled na privitke.

Da li je poslodavac zadržao isti OIB tvrtke? Imate ugovor koji vrijedi, obratite se poslodavcu - za početak na finjaka, kao da smatrate kako se radi o nenamjernoj pogrešci - recite da ste to uočili, zamolite da to ispravi jer imate problema s dobivanjem mjesta u jaslicama (nećete biti prioritet), treba vam kredit, nešto... Po reakciji ćete vidjeti o čemu se radi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobila nikakvu potvrdu od poslodavca..sve mi se cini da je namjerno, jer nije bas bio odusljevljen s davanjem ugovora na neodredeno..

Oib tvrtke je isti, promijenjen je samo naziv  i sada je d.o.o. Sjediste isto, zastupnik/direktor isti..

Hvala na prijedlogu..

Mislim, jos sam na porodiljnom i znam da ako imam ugovor na odredeno, nakon isteka mi ne mora produziti isti..Bas me zato zanima da li je on samo tako mogao promijeniti ugovor s neodredenog na odredeno, za vrijeme porodiljnog..ili ako me nikad nije ni projavio na neodredeno, a imam primjer takvog ugovora kod sebe sto napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, sad sam malo bolje pročitala vaš prvi upit - kažete da ste prvo bili prijavljeni na određeno. Dakle, prvo vas i je prijavio na određeno, no kasnije iz nekog razloga nije izvršio promjenu na mirovinskom.

Bez straha ga zamolite da to promijeni, jer to "što nije bio oduševljen" ne znači ništa - pa nije vam tada ni morao dati ugovor na neodređeno, zašto bi vam dao ugovor na neodređeno ako mu nije bilo po volji? Recite mu kako sam vam napisala - da možete imati problema s upisom u jaslice i/ili... To što vam na mirovinskom piše da ste na određeno, o toga poslodavac nema neke realne koristi, da bi vas mogao odjaviti s istekom ugovora, morao bi imati i ugovor na kojem piše kada ističe, s vašim potpisom, a to nema. Ima onaj prvi ugovor, a s istekom istog vas nije odjavio. Zamolite ga da izvrši promjenu i da vam potvrdu o promjeni pošalje mailom kako bi ju mogli priložiti uz dokumentaciju za jaslice (jer ne možete čekati da promjenu izvrše na mirovinskom, to može potrajati par dana).

Imate opciju otići osobno na mirovinsko, pa vidjeti s njima, ponesite ugovor, no opet, tek ako poslodavac zaista odbije izvršiti promjenu, da ne ispadne kako mu radite iza leđa i ostavite dojam kako mislite da je njegov propust bio zlonamjeran, a možda stvarno nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , bozica1985 je napisao:

Imam ugovor kod sebe koji sam potpisala na neodredeno i s kojim sam otisla na porodiljni.

Čuvajte taj ugovor, ni slučajno nikome nemojte dati original ni u koju svrhu. 

Napravite kopije, uključivo i kvalitetnu kopiju u boji. Original ostavite doma, koopiju u boji stavite u foliju-omoticu i pokazujte, a delite samo kopije. 

Raspitajte se osobno na HZZO/HZMO kako i kada ste bili prijavljeni i na temelju kojeg dokumenta.

Ako je došlo do neke 'greške' (slučajne ili namjerne) neka to isprave. Ako je međutim vaš poslodavac krivotvorio ugovor o radu i na temelju krivotvorenog ugovora vas prijavio na određeno, počinio je više kaznenih djela iz čl. 279. i čl. 281. Kaznenog zakona.

Kad ustanovite o čemu se točno radi, poručite poslodavcu da ispravi te 'nepravilnosti', u protivno ćete biti prisiljeni prijaviti počinjenje spomenutih djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Potočnica je napisao:

Ok, sad sam malo bolje pročitala vaš prvi upit - kažete da ste prvo bili prijavljeni na određeno. Dakle, prvo vas i je prijavio na određeno, no kasnije iz nekog razloga nije izvršio promjenu na mirovinskom.

Bez straha ga zamolite da to promijeni, jer to "što nije bio oduševljen" ne znači ništa - pa nije vam tada ni morao dati ugovor na neodređeno, zašto bi vam dao ugovor na neodređeno ako mu nije bilo po volji? Recite mu kako sam vam napisala - da možete imati problema s upisom u jaslice i/ili... To što vam na mirovinskom piše da ste na određeno, o toga poslodavac nema neke realne koristi, da bi vas mogao odjaviti s istekom ugovora, morao bi imati i ugovor na kojem piše kada ističe, s vašim potpisom, a to nema. Ima onaj prvi ugovor, a s istekom istog vas nije odjavio. Zamolite ga da izvrši promjenu i da vam potvrdu o promjeni pošalje mailom kako bi ju mogli priložiti uz dokumentaciju za jaslice (jer ne možete čekati da promjenu izvrše na mirovinskom, to može potrajati par dana).

Imate opciju otići osobno na mirovinsko, pa vidjeti s njima, ponesite ugovor, no opet, tek ako poslodavac zaista odbije izvršiti promjenu, da ne ispadne kako mu radite iza leđa i ostavite dojam kako mislite da je njegov propust bio zlonamjeran, a možda stvarno nije.

Sto se tice davanje ugovora ne neodredeno;

svi zaposlenici smo imali ugovore na odredeno na 1mj, pa bi se to svaki mj produzivalo.

Meni osobno je stalno obecavao bolju poziciju, a te poslove sam tako i tako obavljala. Recimo negdje nakon 6mj kada sam ja vidjela da nista od toga, htjela sam dati otkaz i razgovarala sam s njim.  Tek onda mi je ponudio vecu placu, taj dio se odrzao, i ugovor na neodredeno. Tada sam ja trazila da  jos par ljudi isto tako dobije ugovore na neodredeno.

Prema njegovoj tvrdnji "jeftiniji" su mu ugovori na odredeno.

 

prije 1 sat, felixx je napisao:

Čuvajte taj ugovor, ni slučajno nikome nemojte dati original ni u koju svrhu. 

Napravite kopije, uključivo i kvalitetnu kopiju u boji. Original ostavite doma, koopiju u boji stavite u foliju-omoticu i pokazujte, a delite samo kopije. 

Raspitajte se osobno na HZZO/HZMO kako i kada ste bili prijavljeni i na temelju kojeg dokumenta.

Ako je došlo do neke 'greške' (slučajne ili namjerne) neka to isprave. Ako je međutim vaš poslodavac krivotvorio ugovor o radu i na temelju krivotvorenog ugovora vas prijavio na određeno, počinio je više kaznenih djela iz čl. 279. i čl. 281. Kaznenog zakona.

Kad ustanovite o čemu se točno radi, poručite poslodavcu da ispravi te 'nepravilnosti', u protivno ćete biti prisiljeni prijaviti počinjenje spomenutih djela.

Isti taj ugovor na neodredeno sam i predavala na hzzo, za ostvarivanje prava za porodiljni.

 

Ovo cu sve provjeriti s njim, ali recimo da me prijavio samo na odredeno..Ono sto mene zanima da li to on tako smije, pogotovo za vrijeme porodiljnog..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, bozica1985 je napisao:

Ovo cu sve provjeriti s njim, ali recimo da me prijavio samo na odredeno..Ono sto mene zanima da li to on tako smije, pogotovo za vrijeme porodiljnog..

 Božice - prilično sam sigurna da to nije učinio, kako sam i rekla, prva prijava vam je bila na određeno, i vrlo vjerojatno iz nekog razloga kroz sustav nije provedena promjena na neodređeno i to je tako ostalo. Naravno da ne smije to napraviti. Za to bi trebao krivotvoriti ugovor, kako vam je i Felixx napisao. Mislite da se vašem poslodavcu da suočavati s posljedicama krivotvorenja ugovora? Možda i da, al prilično sam uvjerena da se dogodilo ovo prvo. Opet, saznajte o čemu se točno radi, pa ćemo onda svi biti pametniji i točnije vas uputiti što da radite. Ovako nagađati nema smisla.

uređeno: od Potočnica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo situacija je ovakva; nasla sam se s poslodavcem i pitala ga za ugovor i prijavu, naravno da nije imao pojma..Rekla sam mu da ispravi podatke, sto je i ucinio. Medutim, isti taj dan mi je rekao da se nakon porodiljnog ne vracam na posao, nego da iskoristim 4tj go i to je to, jer on sad ne zna koga bi otpustio da bih se ja vratila na svoje radno mjesto.

Na porodiljnom sam do kraja 3mj, ugovor na neodredeno.. Eto, pa molim savjete, jer znam dok sam na porodiljnom ne smije mi dati otkaz i 2tj jos poslije 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija