Jump to content

Novi zakon - stara rješenja za mirovine?


beni

Preporučene objave

  • 5 mjeseci kasnije...
Prije 40 minuta, zaboravljena je napisao:

pozdravljam

imam pitanje

otišao sam u prijevremenu starosnu mirovinu u 2 mj 2018, imam 2860,00kn mirovinu.

bio sam u borbenom sektoru 4,5 g.

zanima me da li ću imati ikakvo pravo na novčani dodatak od 2019 po stupanju novog mirovinskog zakona za vrijeme koje sam proveo u borbenom sektoru?

Postovani mozemo vam informativno izracunati mirovinu kao da ste u nju otisli sa 01.01.2019.god, ali moramo saznati nekoliko podataka, tocan datum rodjenja, tocne navrsene godine staza na datum 2 mj. 2018.god kad ste otisli u prijevremenu starosnu mirovinu u izracunu mirovinskog rijesenja naveden kao "ukupni mirovinski staz" u decimalnom broju, tocan broj dana provedenih u domovinskom ratu i iz rjesenja o mirovini kojeg ste dobili od HZMO-a koliki vam je "polazni faktor" i "prosječni vrjednosni bodovi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, ali šta mi sad vrijedi taj izračun i ako bi ga i izračunao,

dakle ispada da ovi koji su bili 100 dana što su vozali branitelje i 65g  starosti i 10g staža,

imaju istu mirovinu kao i ja

koji imam 39 g staža i 4,5 g rova i svačega, koji sam morao ići u prijevremenu starosnu mirovinu (60g) iz raznih svima poznatih razloga.

dakle ja sam se stvarno i istinski borio za RH, jer nisam dobio ništa, tj od mene su uzeli da bi dali đabalebarošima. 

e pa ja čestitam svima koji su na mojoj grbi, i čestitam svima koji su sudjelovali u ovim zakonima, jer vjerojatno su i oni dobro plaćeni sa moje grbe i mojim venama koje su se 1000 puta smrzle u Slavonskim rovovima.

lp i hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani znam da ste ljuti i frustrirani ali nazalost zakonadavac je tako odredio, moja namjera je bila dobra, da vam pomognem kako bi sagledali o kojem bi se to eventualno iznosu prijevremene starosne braniteljske mirovine radilo da vam je ona dodjeljena (makar to sad vise nije vazno), mogu vas samo informativno izvjestiti da se nebi radilo o nekom enormnom iznosu (makar je danas svaka dodatna kuna vazna), pretpostavljam da ste i dragovoljac kad ste bili cca 1620 dana u DR sto vam daje pravo i na dodatnih 10 % na mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najgore od svega je nepoduzimanje ničega za svoju budućnost i očekivati nekakvu zahvalu za svoja djela, zahvale nema, velikoj većini na ovom forumu se neda niti na bolničko lječenje a očekuju status RVI-a Ja znam neke ljude i Narodne zaštite koji se nisu nikad maknuli iz Zagreba a sada imaju Braniteljsku mirovinu koju su ostvarili po starom zakonu s navršenih 63 godine i s 10 ak godina staža a poznam i čovjeka koji je bio u Gardijskoj brigadi 4 godine, prošao najteže akcije, ranjen, skinuo se iz vojske 94. i sad radi, naravno na minimalcu, s tim da je radio 10 ak godina na crno, kakva će biti njegova mirovina ? da li će mu netko zahvaliti što je bio pošten ? da li će netko ispoštivati njegov tzv Zeleni ugovor koji je potpisao 91.s ZNG-eom ? u budućnosti prava će sigurno biti sve manja i manja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani zaboravljena, je svoje pitanje za savjet odlaska u mirovinu trebao postaviti jos pocetkom godine u mjesecu sijecnju prije nego se odlucio u 2 mjesecu 2018.god. na odlazak u mirovinu, vec je u to vrijeme novi braniteljski zakon bio donesen i tocno se znalo sta on donosi, ako se nekako mogao odrzati do 01.01.2019.god (radom, burzom ili nazalost radom na crno) do potpunog stupanja na snagu tog novog ZOPHBDR-a, trebao je pricekati. Tesko je o tome pisati, jer neznamo kakva je njegova prava realna situacija, mozda je na odlazak u mirovinu jednostavno bio prisiljen. :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Šime2 je napisao:

 

Mali čovjek, što se zapravo mijenja za branitelje koji idu u mirovinu od 1.1. 2019., u odnosu na sadašnji zakon, osim za one koji idu u minimalnu braniteljsku. Jel ima nekih pomaka za koji se tek spremaju podnijeti zahtjev za vojnu invalidsku mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Najgore od svega je nepoduzimanje ničega za svoju budućnost i očekivati nekakvu zahvalu za svoja djela, zahvale nema, velikoj većini na ovom forumu se neda niti na bolničko lječenje a očekuju status RVI-a Ja znam neke ljude i Narodne zaštite koji se nisu nikad maknuli iz Zagreba a sada imaju Braniteljsku mirovinu koju su ostvarili po starom zakonu s navršenih 63 godine i s 10 ak godina staža a poznam i čovjeka koji je bio u Gardijskoj brigadi 4 godine, prošao najteže akcije, ranjen, skinuo se iz vojske 94. i sad radi, naravno na minimalcu, s tim da je radio 10 ak godina na crno, kakva će biti njegova mirovina ? da li će mu netko zahvaliti što je bio pošten ? da li će netko ispoštivati njegov tzv Zeleni ugovor koji je potpisao 91.s ZNG-eom ? u budućnosti prava će sigurno biti sve manja i manja....

Žalosno je što je 2005.g.dosta branitelja imalo dobru plaću i nisu htjeli praviti status HRVI.Ja sam isto bio na vagi hoću-neću pa sam mislio idem na status HRVI ali ću nastaviti raditi.Nisu prošle ni dvije godine a plaće pale i kažem sam sebi idi ti u mirovinu dok je vrijeme.Kad je došlo do pada plaća i ukidanja radnih mjesta "baka s kolačima je otišla".Podrazumijeva se da mi je zdravlje bilo sve gore i gore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Šime2 je napisao:

Mali čovjek, što se zapravo mijenja za branitelje koji idu u mirovinu od 1.1. 2019., u odnosu na sadašnji zakon, osim za one koji idu u minimalnu braniteljsku. Jel ima nekih pomaka za koji se tek spremaju podnijeti zahtjev za vojnu invalidsku mirovinu?

Sto se tice invalidskih braniteljskih mirovina s njima bas nisam doma, tako da nebi htio o njima da nesto ne pogrijesim, javit ce se sigurno netko kome su one blize i ko o tome vise zna. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ima li naznaka za početak komisija za HRV.zašto se toliko dugo čeka da krenu komisije i kome je to u interesu to čekanje,predao u 2 mjesecu i samo dobio papir prije mjesec dana za komisiju ali se početak ne zna kazu nije oformljena komisija a kad če dobit čete poziv to im je bio odgovor¸¸¸hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , gmail je napisao:

Poštovani ima li naznaka za početak komisija za HRV.zašto se toliko dugo čeka da krenu komisije i kome je to u interesu to čekanje,predao u 2 mjesecu i samo dobio papir prije mjesec dana za komisiju ali se početak ne zna kazu nije oformljena komisija a kad če dobit čete poziv to im je bio odgovor¸¸¸hvala.

Komisije su krenule sa radom ovaj tjedan ako mislite na stručnu procjenu u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gmail je napisao:

Poštovani ima li naznaka za početak komisija za HRV.zašto se toliko dugo čeka da krenu komisije i kome je to u interesu to čekanje,predao u 2 mjesecu i samo dobio papir prije mjesec dana za komisiju ali se početak ne zna kazu nije oformljena komisija a kad če dobit čete poziv to im je bio odgovor¸¸¸hvala.

Čemu žurba i nervoza ? Ako ste "čekali " do sada možete još malo.svi su čekali pozive za komisiju.budite redovni na kontrolama i skupljajte dokumentaciju.bitno Vam je što će vještaci reči a ne tko će prije pristupiti komisiji.uživajte u ovim lijepim jesenskim danima ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, ecwashere je napisao:

Bio kolega nekidan u Osijeku na komisiji, ušao kod komisije u 18,15 izašao u 18,16 sati, samo ga pitali jedno pitanje u vezi pričuvnog čina.... doviđenja, rješenje ćete dobiti na kućnu adresu.

Imaju sve "crno na bijelo". 

Ako je hrvi u pitanju, mogli su mu reći postotak koji će mu dati, zapravo se trebao potpisati na zapisnik da je pristupio vještaćenju. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je što su počele komisije i hvala bogu a imam jedno pitanje bio sam u krizno stabu od 1.5 91 i nedaju mi status dragovoljca e sad me interesira ako nisam dragovoljac ja sam mobiliziran tako ispada a koncem 91 bio ZNG a status nema mirovina mi je sad najmanja 2850 jer ima 40% vojnog dijela i za to dobio 200 kuna više a imam oko 900 borbenog dijela i opet zakinut...luda kuća,znači da sam ja mobiliziran tako ispada....hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija